Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha ilyen kifejezéseket...

Baj, ha ilyen kifejezéseket használok az épp beszélni tanuló gyerekem előtt?

Figyelt kérdés
Ha nem figyelek oda, kicsúszik például az "étel" szó helyett, hogy "kaja", "baj" helyett "gáz", szóval ilyen szlenges dolgok. Káromkodni természetesen nem szoktam.

2013. aug. 10. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem lesz gond, ha amúgy rendesen beszélsz.

Ilyen szavakat (sőt sokkal rosszabbakat) fog tanulni a játszótéren, ahol hallottam már tizenegynéhány éveseket folyamatosan b....zi meg g.....i szavakat használni.

2013. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, sőt.
2013. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

engem minap leszidott a 3,5 évesem, hogy milyen gáz vagyok :D most nem írom le a szitut, de tényleg gáz voltam... szóval szerintem ezek beleférnek :)

amit nagyon bánok, hogy sokszor kérdésben használtam az akarsz? szót és most mindenre azt mondja, hogy ő akar!

pedig annyira csúnya, követelőzőnek tűnik, pedig csak ezt hallotta tőlem :(

mondjuk erre szerintem érdemes figyelni már most :)

2013. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem gond, hiszen nem csúnya szavak.
2013. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. De majd az oviban sajna össze fog szedni minden hülyeséget, mi itthon hiába vigyázunk.
2013. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zabmester ***** válasza:
Ugyan már, ez nem "gáz" :D Én is szoktam mondani, hogy kaja, meg gáz, meg cucc, meg hogy mondjuk valami dzsuvás, de normálisan is mondom. Abból nincs semmi, hogy ilyen szavakat is megtanul, ha tudja őket rendesen is mondani. Akkor lenne baj, ha csak így tanulná meg kifejezni magát. Nekem volt olyan ismerősöm, aki büszkén mesélte, hogy az oviban szóltak az óvónők, hogy mellékeljen már egy szótárt is a gyerekhez, mert nem értik, amit mond, annyira szlengben beszél, de hát ott az apuka is csak így kommunikált (az anyukát nem ismertem, de gondolom ő sem beszélt máshogy). De mondom, az, hogy ilyen kifejezéseket IS megtanul egy gyerek, azzal semmi gond nincs, hiszen egy élő nyelvet beszélünk, szinonimákkal, szlenges kifejezésekkel együtt. Természetes, hogy a gyerekek ezeket is megtanulják, aztán majd később azt is elsajátítják, hogy milyen helyzetben mit illik/szokás használni.
2013. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én speciel imádom, amikor a kislányom (5,5 éves), nagy komolyan azt mondja, Hát az nagyon gáz lehet. Olyan husi. Én egyet bánok az ilyen szlengek közül, az "izé" szót. Mert 5,5 évesen már használja.
2013. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem gond. Én is használom. Sajnos egyszer el is káromkodtam magam a kocsiban, na, azt is mondja vissza. Ez a baj kategória. Megbeszéltük, hogy többet nem mondjuk, de nem tudd meg mit érzek azóta, hogy ilyet éppen tőlem tanult el. Nekem a lányom használja is ezeket a szavakat, de sajnos nem tud az ember nagyon mindenre figyelni, ezért ha olyat használ, ami nekem már sok, mondjuk, a tessék helyett " mi van? " azért rászólok. Mert ezt nem tőlem lopta:) ilyenkor megbeszéljük, hogy mit kell mondani helyette, és megkérem, ha hallja valakitől akkor mondja meg neki is, hogy nem " mi van? " hanem "tessék?" így jobban rögzül neki talán:)
2013. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!