Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már nyaralni 4-5...

Anneee25 kérdése:

Voltatok már nyaralni 4-5 hónapos babával a Balatonon? Mik a tapasztalatok? Mit érdemes vinni? Hogy teltek a napok? Mernétek szoptatni a parton? Tudtatok fürdeni? Mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Balatonra utazunk augusztusban 1 hétre. 1 babás szülők vagyunk,nincs tapasztalatunk.

Apartmant foglaltunk,de nem bababarát. Viszünk babakocsit,utazóágyat,strandsátrat,és minden egyébb babaholmit( ruhákat, textil pelenkát,pelust,cumikat stb)+gyógyszereket.

Van még valami, amire gondolni kell?



2016. jún. 18. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Mi 2 hétre mentünk de családdal. A fiamnak jól beállt a 4 óránkénti evés,tehát ha tudtam hogy hamarosan éhes lesz,visszamentünk az apartmanba és megetettem. De én amúgyis szégyenlősebb vagyok,nem szoptattam volna a parton.

Fürödni csak úgy tudtunk ha a család a parton volt,vagy a fiunk velük az apartmanba. 3-asban nem indultam volna el,nem tudtunk volna élvezni mert a házban otthon is tudtunk volna ücsörögni meg sétálni az utcán.

2016. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Mi is pont 4 honapossal megyunk. En nem szoptatok, igy arra nem tudok valaszolni, mernek-e.


Naptej! Babaknak valo, nagyon sok faktoros. Valami, amiben bemehet a vizbe (pl.babauszohajo), azzal be tudjatok kiserni. Polo, sapka a vizbe. De azt mind persze ott lehet venni.


Ami meg eszembe jut, az a keszpenz. Nalunk soha nincs, de a Balcsin kell egy csomo helyen. Vidd a taj kartyajat is es a kiskonyvet. Pledet a strandra, jatekokat. Furdolepedot.


Bator lepes apartmanba menni, becsullek. Bar az ember igyis ugyis etteremben eszik, napkozben meg a parton. Csak a reggelihez kell vasarolni.

2016. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen,hozzáteszem én nem mertem bevinni a vízbe 4 hónaposan(akkoriban még a háziorvosunk aztmondta 1 éves kora előtt ne erőltessem a dolgot),ezért volt nehezebb. De mostmár lehet hogy más az ajánlás:)
2016. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

8 hónapossal voltam, az laza volt :) Most az öcskös pont aznap tölti a 6 hónapot, amikor érkezünk.

Mi is apartmanba megyünk, szállodába nem szerettem volna két gyerekkel menni.

Fürdeni biztos fogunk, hiszen ott a 8 éves nagy, akivel elég csúnya kicseszés lenne, ha be se mennénk vele a vízbe (egyedül még nem mehet nagyon be, még nem úszik biztonsággal, úgyhogy mindenképpen kell mellé felnőtt). Na meg én is nagyon szeretek úszni. Valószínű, hogy mind a négyen nem sokat leszünk bent egyszerre, de felváltva simán be fogunk tudni menni. Picit a babát is bevisszük pancsolni, ha nem nagyon hideg a víz.


Szoptatni biztos, hogy fogok a parton, hiszen az elég necces lenne, hogy ahányszor éhes, felmenjünk a szállásra, főleg, hogy igény szerint szopizik, és bár van benne egy sajátos rendszer, azért fixre pontosan nem tudom megmondani, hogy mikor lesz éhes, ráadásul ez addig még elég sokat változhat is. Mondjuk nekem ez nem gond, szoptatok utcán is, meg bárhol gyakorlatilag, eltakarom magunkat egy textilpelussal, és kész.

2016. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Strandsátorban simán lehet szoptatni. Babamonitort érdemes lehet vinni ha van, akkor ki tudtok ülni a teraszra vagy picit sétálni, nem kell bent maradni amikor alszik. Fürdetést gondoljátok végig, ha csak egy gyerek van akkor gondolom befér a kiskád, de nem biztos hogy szükség van rá.
2016. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi három gyerekkel voltunk, a legkisebb 2 hónapos volt akkor. AZ egyik legszebb nyaralásunk volt.

MIvel déli parton voltunk, ezért hason hordozva be tudtunk menni mindannyian a vízbe egyszerre.

Az egész babát egy textilpelenkával letakartuk, így őt nem érte direktben a nap (persze du 4 után mentünk, vagy reggel).

Amúgy felváltva tudtunk fürödni, egyikünk a két nagyobbal, vagy valaki a három gyerekkel a parton, és úsztunk egyedül is.

Én úgy csináltam a szoptatást, hogy egy extra nagy méretű pólót vettem fel és az alá "dugtam be" a babát, így nem látszott semmi.

2016. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!