Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki idegen városba/faluba költözött, és alapított családot?

Figyelt kérdés
Hogy viseltétek?nekünk van már két gyermekünk,eddig az én szülővárosomban éltünk,szüleimmel(hatalmas ház),utána pedig albérletben,de szüleimtől egy utcányira.Most úgy néz ki,talán sikerül házat vennünk végre,viszont másik településen van...Borzasztóan örülök,hogy lesz sajátunk,viszon olyan rossz érzésem van.ott nem ismerünk senkit,idegen falu,idegen emberek.Itt hagyom azt a helyet,ahol majd 30 évet éltem,születésemtől ismer mindenki,én is ismerek,szeretek mindenkit.Itthagyom szüleimet,akik már sajnos nem fiatalok,fáj a szívem emiatt is.mintha cserben hagynám őket.viszont azt is tudom,hogy ha erre nem lépünk,akkor sajnos még egy jo darabig nem lesz saját házunk,illetve itt kétszer olyan drágák a hák,mint a szomszéd településen.De miért érzem ezt,mintha az eddigi életmnek fordítanék hátat,fáj,hogy többé nem ide fogok tartozni,fáj,hogy a szüleim mellett nem leszek itt,pedig aztán csak 10 km-re leszünk.ezek normális érzések?
2017. jan. 30. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Örülj hogy csak 10 km lesz a különbség. Mi 250 km-re költöztünk el a megélhetés miatt és itt született a fiunk is akinek csak mi vagyunk ketten. Mindenki odahaza maradt. Nulla segítség és elmenni sem 2 perc a szüleinkhez. Normális hogy ezt érzed de vihasztaljon hogy nem lesztek nagyon messze.
2017. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kicsit az újdonság rémiszthet meg, de hidd el, bármi lesz, megoldod, mert rákényszerít majd a helyzet. Én 200 km-re költöztem az otthonomtól egyedül, aztán szülés előtt még egy kicsit messzebb. Hiányzik a családom, és sajnos kéthavonta tudjuk meglátogatni őket. De 10 km akár egy városon belül is lehet köztetek, nem távolság tényleg. Majd meglátod, ha lecseng a költözés miatti izgalom meg a többi, nevetni fogsz rajta, hogy így aggódtál.
2017. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten születtem, és éltem. Amikor férjhez mentem akkor 70 km-re költöztem egy faluba ahol senkit nem ismertem. 5 év után elköltöztem egy másik faluba ami csak 50km-re volt Budapesttől, és ott sem ismertem senkit. Ott 3 évig éltem, és visszaköltöztem Budapestre egy teljesen más kerületbe ahol szintén mindenki vadidegen volt számomra. Majd újra költöztem de most Budapesttől 1800 km-re egy angliai kisvároskába. Itt aztán végképp nem ismertem senkit.

Jó dolog ha az ember új hellyel, új emberekkel ismerkedik meg. Ne úgy nézd, hogy hátat fordítottál valaminek, hanem, hogy új kihívásokkal nézel szembe.

2017. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de a végén nagyon felnevettem. Nem normális ez az érzés. 10km??? Heti 3-szor futok annyit. Mi 2000km-re lakunk a szüleimtől, tehát ...Nem hiszem, hogy ez a baj, itt más gondok vannak veled.
2017. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenki kezeli egyformán az ilyen változásokat.

Én sem szeretem, bírom... 15km-re költöztem és az is megviselt, ráadásul utáljuk a nagyvárost, most költözünk el.

2017. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jobban mondva vissza, hiába van közelebb a munka így, inkább ingázunk.
2017. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom hogy furcsa lesz ez a "tavolsag", de hidd el ez egyaltalan nem sok. Nyilvan ez is relativ, de nalunk egyik nagyszulo 2000 km-re van, masik 6000-re... Soha nem volt segitsegem/segitsegunk, itt szulettek a gyerekek. Es igen a legelejen nehez volt megszokni, hogy az addigi 800 meteres tavolsag a szuleimtol 2000-re nott, es 6-7 havonta jo ha egyszer tudtunk talalkozni. Mindenhez ido kell, hogy megszokja az ember.
2017. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szoval a 800 meteres 2000 kilometerre nott

utolso voltam

2017. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Svájc eléggé idegen Budapest után? :)


Nem ismerek senkit, és? Magamnak való vagyok amúgy is, meg majd ismerkedek. A párommal szeretjük egymást, a családom meg elfogadja, hogy itt alapítunk családot.


Az ország pedig nagyon tetszik (mind gazdasági-közlekedési, mind természeti szempontból), ezerszer jobb, mint Bp. Nem szmogos, a közbiztonság nagyon jó, semmi hajléktalan, vagy épp kötekedő ember.

Nem kell este azon félnem, hogy bántanak, vagy bántanák a gyermekemet, szóval abszolút pozitív érzéseim vannak.

2017. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10 km nem nagy távolság.Bármikor meglátogadhatod a szüleidet.

Persze, hogy tart az ember az ismeretlentől, különösen, ha jó volt otthon. Ez teljesen normális.

De lesznek szomszédok, munkatársak, szülők az ovódából, iskolából, ott is menni fog az élet.

Szüleid is bármikor meglátogathatnak, nem külföldre költöztök, nem is az ország másik sarkába.

2017. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!