Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tanulás kapcsán szeretnélek...

A tanulás kapcsán szeretnélek titeket megkérdezni Ti hogy szoktátok megoldani?

Figyelt kérdés
Nektek mi a tanulási módszeretek? Pl.van egy idegen nyelven egy szöveg amit nagyon nem tudtok megjegyezni de ebből a lényeget nem lehet kivenni hannem be kell magolni de egyszerűen bármit tesztek nem megy a fejetekbe ezt ti hogy szoktátok megoldani? ( értelmes válaszokat várok)

2015. nov. 8. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolj azokra, akik ugyanúgy kezdték, mint te: iskolába jártak...


...DE az utcán végezték.


Ez nekem mindig elrettentő példa volt és elég volt ahhoz, hogy végül ne bukjak meg semmiből.

2015. nov. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem kellett szöveget bemagolnom, pedig egyetemet végeztem és vannak nyelvvizsgáim... Egyszer még oroszul meg kellett tanulnunk egy szöveget általánosban, de azt is mi írtuk, s amúgyis azon a nyelven volt, amit tanultunk, miért ne értettük volna? Magolásban pocsék voltam, nekem szinte mindent logikusan kell tanulnom, töri évszámokkal bajban voltam, mással nem.


A végzettség és a megélhetés szerintem annyira nem is függ össze. Ha eszem lett volna, nem szerzek egyetemi diplomát, hanem időben elmegyek programozónak (főiskolai szintű diplomával, ha valamit akarok), amikor még nem telítődik a piac.

Több év után rájöttem, programozóként semmi szükség a diplomára, inkább gyakorlat és tudás kell.

A használható nyelvtudást pedig nem magolással szerzi az ember.

2015. nov. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

#2-essel nem értek teljesen egyet. Nem értem pl. hogy jön a programozáshoz, hogy nem kellett bemagolnod idegen szöveget? Nekem pedig állatorvosin nem kell tigrisbukfenceznem. Szóval, ha valaki ilyet kérdez, akkor megosztom, hogy nekem sosem kellett tigrisbukfenceznem, pedig egyetemet végzett vagyok.



Én úgy szoktam, hogy felbontom az érthetetlen szöveget viszonylag értelmes alrészekre, majd ezeket megjegyzem ösztönösen adódó képekkel.

2015. nov. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt már a kérdés és remek válaszok is születtek. Keress vissza.
2015. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én sem szoktam magolni mindíg saját mondattal rakok össze mondatokat de nekünk kell szlovákul tanulni és egyszerűen nem megy a nyelv csak bemagolni tudom mert ha nem hülyeségeket rakok össz de ha bemagolom akkor is :D és láttam hogy vannak ilyen jellegű kérdések de azokra az a válasz hogy ne magold hannem saját szavaiddal ragd össze
2015. nov. 9. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:

ragd=rágd?

Meg kell tanulni a nyelvet, sajnos. Addig pedig részeket tanulj meg belőle.

2015. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!