Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem két kisgyereke...

Egyedül nevelem két kisgyerekem, akik hasonló helyzetben vannak, hogy bírjátok ezt?

Figyelt kérdés
Nincs segítségem, nagyszülő nincs, volt férjem alig-alig segít. Nagyon nehezen bírom munka mellett, egyre nehezebb. Mások ilyen helyzetben hogy bírják, mi segít nekik?
2017. febr. 9. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem, hogy egyedül neveled a gyerekeket, tudom hogy mennyire nem könnyű. Bár nekem van társam, rengeteget tanul és dolgozik, alig tud segíteni, néha annyira fáradt vagyok, hogy nem állok a lábamon. Mennyi idősek a gyerekeid? Barátaidra nem tudod néha rábízni őket?
2017. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj az olyan rosszindulatú emberekkel, mint az első! Kitartást! és légy büszke magadra, hogy egyedül is képes vagy felnevelni a gyerekeidet!

Bár én nem vagyok a te helyzetedben, de anyukám anno egyedül nevelte évekig a két idősebb féltesómat. Ő is sokat dolgozott. Úgy oldotta meg, hogy volt egy legjobb barátnője, akinek szintén voltak gyerekei, és vele sok időt töltökk kikapcsolódásként. A gyerekek sem unatkoztak, és neki is volt társasága.

Mennyi idősek a gyerekeid? Vannak barátaid, akikkel kikapcsolódhatsz?

2017. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Első, te miből gondolod, hogy ezzel az okádással a kérdésre válaszoltál?
2017. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukám is egyedül nevelt minket, és nem volt könnyű, de felnőttünk. Kitartást!
2017. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk, már csak az öcsém lakik anyuval. Nehéz, tudom, láttam, benne éltem, de felnövünk. Viszont próbálj meg kikapcsolni. Akár velük, a mindennapok taposómalmát átformálni. A pénz kell, menni kell, de csak van valaki akár a baráti körben, akivel tudsz üzletelni, akinek szintén jól jön, ha te is bevállalod, míg ő kikapcsol és fordítva, egy kis időt magadnak is tudsz alakítani. És ne görcsölj! LAZÍTS! PIHENJ, ha szükséges, a házi munkának úgysincs vége... Vond be őket, nem tudom mennyi idősek a gyermekeid, de a maguk szintjén mobilizálhatók, akár csak a saját játékos dobozukat rakják össze. (Bár az én fiaimat nem lehet erre bevonni, pedig 9 és 11 évesek.) Régen mi kapcsolt ki? Zene? Tánc? Nézz körül, egy órát csak le tudsz csípni magadnak egy héten! (Lelkiismeretfurdalás nélkül!) Sok erőt neked!
2017. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!