Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyák mennyi...

Egyedülálló anyák mennyi pénzből oldjátok meg az étkezést egy hónapba? Aki nagyon kevés pénzből kell, hogy megoldja ( pl 15 ezer forint) az hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
15e az egy embernek max egy hét. szóval sehogy
2017. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
múltkor számoltam ki, hogy nekem gyerekenként, édesség nélkül, és viszonylag kevés zöldséggel télen, otthon főtt ebéd esetén kb. 22.000,- forintra jön ki gyerekenként (11,13,16 évesek, van étvágyuk)
2017. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egyedül neveltem a két gyereket (5 és 9 évesek), addig hármunknak úgy számoltam, hogy legalább heti 10-12 ezer az étkezés. Vagyis legalább 50 ezer kell egy hónapra, és akkor sem tudok bármit megvenni, amit megkívánunk.

Havonta 15 ezerből nem lehet megoldani sehogy. Az naponta 500 forint. Fél kiló kenyér, egy liter tej, és már túl is lépted a keretet. Ez még akkor sem elég, ha csak ketten vagytok, és a gyerek keveset eszik.

Ebben az esetben minden követ mozgass meg, hogy kapjon az oviban/suliban ingyenes étkezést, vagy legalább fél áron, és akkor már csak a vacsorát, a hétvégéket és a saját étkezésedet kell kihozni ennyiből, de még úgy is csak ideig-óráig tartható állapot. Hosszú hónapokig napi 500 forintból nem lehet normálisan étkezni, még egy embernek sem.

2017. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ez így kevés infó, erre csak azt lehet írni,hogy lehetetlen. Hány gyerek? Te teljes állásban dolgozol -e, mennyi gyerektartást fizet az apa? Mennyi az összebevétel, mennyi a rendszeres kiadás? Állandó a dolog, vagy csak most alakult így? Ezeket ha megírod, konkrétabb spórolási ötleteket tudunk adni. Tudom, azt várod, hogy hátha valaki ugyanennyiből megoldotta, mélyszegény, gyereke van, stb., de valljuk be, szerencsére ritka az ilyen, így nem hiszem, hogy sok sorstársra lelsz, akik még gyakoriznak is.
2017. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi 25 ezer forintból eszünk ketten. Úgy, hogy én világéletemben 50kg alatt voltam, a lányom meg 13 kg 2 évesen. Mindenre futja, édességre is. Érdemes áruházban és piacon egyaránt vásárolni, minden nap főzök egy fogást, 2 napig marad meg a kaja. Így minden nap 2 fogás van.


Csak egy kis fantázia kell hozzá. Tegnap borsós tokány volt és tojásleves.


Ma frankfurtileves lesz, holnap szilvásgombóc.


De almaleves, palacsinta, paradicsomszószos húsgombóc, spenót krumplival és tojással, frankfurtileves, spagetti, lángos, hagymaleves vagy paradicsomleves olvasztottsajttal, zellerkrémleves, főzelékek, tárkonyos raguleves.. rengeteg olcsó és finom és többé kevésbé egészséges étel van.


Nálam az aktuális kedvenc a hagymaleves sajtos pirítóssal. 250ftból kijön egy lábassal.


Tavaly a zellerkrémlevesért voltam oda, baconnel és sajttal az is 300 ft alatt van.


De a szilvásgombóc is olcsó, szerintem 300 alatt lesz a fél üveg befőtt liszt és krumpli.


Nyáron finom a cukkinifasírt túróval, rendkívül olcsó. A húsleves szintén. A máj szintén.


Padlizsánkrémet is fel lehet halmozni, ha szezonja van az is tök olcsó.


Vagy a tojásosnokedli salátával.


Még egy tipp. Ha mindent picire vágsz, és kistányéron tálalod, többnek tűnik, tovább tart megenni, és nem is fogja senki túlenni magát, csak nyersz vele.

2017. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!