Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyák, most...

Egyedülálló anyák, most komolyan, ti hogyan oldjátok meg ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

Másfél éve váltunk el, azóta én nevelem óvodás kisfiam. Eddig apukája viszonylag rendszeresen és több téren is részt vett a gyerek életében, azon túl, hogy kéthetente hétvégén nála volt, hétköznap is besegített edzésre vinni vagy elmenni érte az oviba, ha én nem érnék oda.


Nemrég azonban teljesen kiesett az életünkből, kéthetente hétvégén felügyelet mellett találkozhat csak a gyerekkel (nem ottalvás) - nem szeretnék belemenni, hogy miért, de meg van az oka.


A lényeg, hogy teljesen segítség nélkül maradtam, nagyszülők messze, pénzem bébiszitterre nincs, épphogy megélünk. Nagyritkán a testvéremre tudok számítani, de ő is egyre elfoglaltabb, így nem tud annyit segíteni.


Eddig, még ha iszonyatosan fárasztó is, mindent meg tudtam oldani, de egyre több olyan dolog áll elő, amit nem tudok. Pl. jövő hét hétfőn fogadóóra lesz az oviban, amit én kértem, mert problémák vannak a kicsivel (valószínűleg az otthoni zűrök miatt). Erre persze nem vihetem be, de nincs, aki addig tudna rá vigyázni. Aztán orvosokhoz is el kellene mennem, mert van egy komolyabb problémám, oda sem hordhatom magammal.

Az olyanokról már nem is beszélve, hogy legalább havonta egyszer eljuni valahova egyedül. Akár csak bevásárolni, vagy bármi, ami kicsit feltölt. Kezdek összeroppanni, halálosan fáradt vagyok és kicsit kilátástalannak érzek mindent.

MI lehetne a megoldás?


Jól esne, ha írnának olyanok, akik hasonló cipőben járnak/jártak, hogy oldották meg, hogy sikerült átvészelni ezeket az időket stb.


A kötekedők nagyon szépen kérem, hogy kerüljenek, mert segítségért jöttem ide, nem vitatkozásért!


Köszönöm



2017. jan. 11. 11:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Nincs esetleg olyan barát/barátnő, aki be tudna segíteni? vagy ovistárs anyukája, akivel jóban van a kicsid?
2017. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk ugyan nem ilyen durva a helyzet, de néha szükség lenne valakire. Utánanéztem, és tényleg sokan bébuszitterkednek. Kérdezz körbe ismerősök között, hátha van valaki. Annyira azért nem vészes az ára ha csak pár üráról van szó. Nálunk az is segített, hogy körbekérdeztem, mert többen még ajánkoztak is segíteni, mert látták, hogy az erőm végén vagyok. Merni kell kérni segítséget! A védőnőt is megkérdezheted, hátha tud valamit, esetleg az oviból más anyukákat. Vannak olyan játszóházak is, ahol ott lehet hagyni a gyereket, vagy olyan "különóra", ahol nem kell ott lenni a gyerekkel, ezek olcsóbbak a bébiszitternél. Kitartást, remélem megoldódik!
2017. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanígy vagyok, nekem annyiból még rosszabb hogy külföldön élünk tehát tényleg teljesen egyedül. Én úgy oldottam meg hogy a baba mama klubból több barátnőt is szereztem, és ők szívesen vigyáznak bármikor a picire. barátkozz össze, más anyukákkal, neked egyszerűbb megoldás mert ovis, barátkozz össze anyukákkal akik tudnak segíteni, ez sajnos máshogy nem lehet.
2017. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%

Én ugyan nem váltam el, de beleképzeltem mi lenne ha.

Kocsival járok, így mindenhova odaérek (régi, olcsó fenntartású).

A fogadóórát megpróbálnám úgy intézni, hogy pl 4 körül, amikor az oviban/bölcsiben maradhat még.

Orvoshoz szabadnapot vennék ki, így az intézményben van a gyerek, amíg dokinál vagyok. Vagy ha délutáni magándoki, akkor vinném magammal.

Szerencsére gyerekbarát munkahelyem van, abszolut oviidőben, nincs túlóra, és ha beteg táppénzen lehetek vele.


Eljutni valahova egyedül. Én ezt férj mellett sem szoktam. Max akkor szoktunk együtt, amikor a gyerek a mamánál nyaral. Én meg esetleg munka után beugrok valahova. De egyedül nem szoktam eljárni. De ha igényelném, szintén szabadnappal oldanám meg.

2017. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
57%

Szedd össze magad. Nem lesz màs helyetted, aki megoldja.


Amiket itt felsoroltàl azok a legegtszerűbben megoldható dolgok, ha ezek kifignak rajtad mi lesz később?

Oviban a fogadóóra munkaidőben van,addig vigyàznak rà màsik csoportban vagy ügyeletben. Ezt meg kell tudni oldaniuk.

Dokihoz fél szabadnapokon el tudsz menni. A szórakozàs meg: este altatàs utàn àthìvni vkit. Meg egy egy szabadnap illetve a szünetek amikor a gyerek a nagyszülőknél lehet.

Ez van,el kell fogadni. Igen sz@r, hogy ilyenkor te "szìvsz" apuka meg éli vilàgàt, de akartad a gyereket és sajnos erre egy nőnek fel kell készülnie. Hogy ez igazsàgtalan, igen az, de nem tudsz vele mit tenni. Te sem ìgy tervezted( ahogy senki sem), de ez lett,Neked kell erősnek lenned és kész. Majd eljön az idő amikor jobb lesz.

2017. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Segítség lehet az is, ha van a csoporttársak közt olyan, akinek most született kistesó, vagy még picivel van otthon az anyuka, és jól jönne nekik egy kis pénz. GYES-en lévő anyák kevesebbet kérnek, mint a bébiszitter, ismeritek is egymást valamennyire, és neked jól jön a segítség, nekik meg minden forint számít.


Nagyszülők nélkül nem egyszerű megoldani, és szabadságot se tudsz állandóan kivenni, másképp nem megy, csak ha keresel egyéb segítséget.


Az se rossz, ha összebarátkozol hasonló anyukákkal, kölcsönösen tudjátok egymást segíteni, és van kivel beszélgetni, ami megint nem elhanyagolható segítség, ha kezdesz kikészülni. Néha te vigyázol egy kicsit az övére, néha ő a tiédre.

2017. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk vannak olyan kiírások a védőnőnél a faliújságon, hogy egyes anyukák csere-bere bébiszitterkedést vállalnak. Értsd: ha ráér, otthon van, akkor átviheted a törpédet pár órára, aztán megbeszélitek, hogy mondjuk ő meg jövő héten szeretne elmenni nagybevásárlásra és akkor te viszonzod a dolgot és vigyázol az övére. Nem fizetős, hanem oda-vissza alapon működik. Nézd meg, hogy nálatok van-e ilyen kiírás, vagy írd ki te, hogy vállalsz ilyet. Az oviban megkérdezheted az óvónénit, hogy van-e a csoportban másik egyedülálló anyuka és akkor vele is lehet kóperálni. Kölcsönösen segítetek egymásnak, ha vevő rá a másik anyuka. Vagy, ha van a környékeden középiskolás lány, akkor őt is megkérdezheted, egy kis zsebpénzért vállalna-e egy-két órát. Én elmentem volna párszáz forintért is simán... Nem egy megerőltető munka, egy tini 500 forintért is elüldögél 2 órát nálatok és miközben játszik a puruttyod, addig a leányzó tévét néz, vagy nyomkodja a telóját és félszemét a kicsin tartja.
2017. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

én ugyan nem vagyok egyedülálló anyuka, de vannak az ovis csoportban többen. Nálunk abszolút működik, hogy ovi után más szülő viszi haza a gyereket. Főleg egyke gyereknél jó ez. Én is vittem már haza egyedülálló anyuka gyerekét, szépen eljátszottak, meguzsonnáztak, és anyuka jött érte vacsora-idő előtt.

De abszolút megszokott, hogy szülőin, fogadóórán bent vannak azok a gyerekek, akiket nem tud addig a szülő hova tenni. Ezen az óvónők sem akadnak fent.

Az orvos pedig... az is 8-16 között dolgozik, szóval akkor a gyerek oviban va. ha meg magánrendelésre mész, akkor addig mejd lefoglalja az asszisztens. Sok helyen van gyereksarok rendelőkben, bankokban, legutóbb festékboltban futottem bele egy szobányi karámba az üzlet közepén :D

2017. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok egyedülálló, de amíg ovis fogadóóra/szülői van, addig másik csoportban biztosítanak felügyeletet a gyerekeknek. Miért nem maradhat a csoportban amíg te beszélgetsz az óvónővel?

Orvos: akkor megyek, amikor oviban van.

Kikapcsolódás: barátnővel felváltva, kölcsönösségi alapon vigyázni egymás gyerekeire.

2017. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
Én külföldön élek au pairként, tehát saját gyerekem nincs, de azt tudom, hogy itt a délutánokkal küzdenek az anyukák, mivel az ovi csak délig vagy du. 1-ig tart, utána vagy fizetős helyre kell beadni a gyereket, vagy bébiszittert kell fogadni. Akiknek erre nincs pénzük, és nincs apuka vagy dolgozik az apuka, ők úgy csinálják, hogy összefog több ismerős anyuka, és felváltva vigyáznak egymás gyerekeire. Nem tudom, Magyarországon erre van-e lehetőség, de szerintem tök jó ötlet. Ha nincs, esetleg megszervezhetnél te egy ilyen anyuka-csoportot, biztos vagyok benne, hogy lenne rá igény.
2017. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!