Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után nagy erőfeszítés...

Szülés után nagy erőfeszítés volt, hogy ismét nőnek érezzétek magatokat?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: Szülés előtti súly és alak visszanyerése, csinosabb öltözködés, szőrtelenítés, kozmetikus, minimális smink ha kimozdultatok, stb.

Tudom nem ezek a dolgok határozzák meg hogy valaki nőies, de szeretném, ha szülés után is úgy tekintenének rám, mint csinos, igényes nő. Tudom, hogy a picin is múlik, hogy milyen. Ti hogy csináltátok? Mennyire sikerült adni magatokra, és a szülés után mennyivel?


2017. febr. 15. 15:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
29 vagyok. Van olyan barátnőm, aki reggel korábban kelt hogy hajat tudjon mosni, csinosabban felöltözni, de egy másik barátnőm meg úgy elslamposodott, hogy rá sem ismerni.
2017. febr. 15. 15:39
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

a nagyobbik lányomnál nehezebben ment...komplikációk adódtak, nehezen épültem fel, éjjel nappal fejnem kellett hogy anyatejes lehessen, nem volt időm ilyennel foglalkozni, diétázni sem, azon voltam hogy minél többet egyek, hátha akkor több tejem lesz. Emellett borzasztó rosszul aludt, nappal sem pótolta, nem volt el rajtam kívül senkivel, így esélytelen volt akár csak a fodrász is....5 hónapos volt kb. mire el tudtam menni fodrászhoz, egyébként 6 hetes kora után elkezdtem tornázni, meg a szoptatással is mentek le kilók, szóval 1 éves korára alig maradt rajtam +2-3 kiló.

kozmetikushoz, manikűröshöz én egyébként sem járok. 5-6 7 hónapos korától elkezdtem egy sulit és ott szépen fel kellett minden hétvégén öltözni, talán az volt az a pont, ahonnan kicsit kimozdultam a bizonyos "Anyuka" szerepből.

A kisebb lányom 5 hónapja született, vele gyorsabban meg a fogyás, van tejem bőven, még diétázhatok is picit, és nálam ez preztizs is hogy most, hogy vége a tervezett két gyerekkel járó szülési hercehurcának, kinézzek valahogy, és ez motivál...de egyenlőre sok még rajtam a felesleg, ruhákat venni nem akarok, és két gyerek mellett még nehezebb eljárni, így otthon a négy fal között két picivel meg őszintén nem érzem nőnek magam. főleg hogy a férjemmel se tudunk szexelni, jelen állapotban egyszerűen nincs rá mód...

tehát én azt mondanám, nem a külsőségektől leszek nő, azokon a legkönnyebb változtatni, sokkal inkább belülről kellene kilépni kicsit az Anya szerepből...talán majd ha a nagy elmegy oviba, szeptemberben, akkor kicsit jobban ki tudok mozdulni.

2017. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Nekem mázlim van a súlyommal. Kb 3 hónap alatt visszamentem a kezdő súlyra.

Így a ruhatár is maradt.

A sminkelést ( néga a hajmosást ,zuhanyzást) már sokkal nehezebb volt megoldani. Az elején akkor mentem mikor aludt ( és csak gyorsan, mert nagyon rossz alvó)

A hajamat állig érőre vágattattam, így nem kellett macerázni anbyit, és mégsem mindig felkötve hordtam.

A sminket reggel elintéztem. Kis szemceruza, spirál...

Szoptatás után pedig sminktetoválást csináltattam....

2017. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem volt nagy erőfeszítés. Igaz, nem is híztam annyit, hogy fogyni kelljen. 2-3 héttel a szülés után visszajött a régi alakom. Csak a mellem lett nagyobb, amíg szoptattam. Szőrteleníteni nem szoktam, se kozmetikushoz járni. A terhesség előtti ruháim is jók voltak rám. De otthon sem jártam slamposan.
2017. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Én mindkét gyerek előtt ugyanilyen dundi voltam,szóval ez a része nem érint. Bár a nagyobb egy éves korára három hónap alatt lefogytam 30kilót. De nem voltam boldog,azért. Az ő apjával rossz kapcsolatom volt.

Most minden jó,nem is koplalok bánatomba. Körmöshöz járok,addig párom van a gyerekekkel,hét végén fodrász,anyósnál lesznek,de amúgy nem járok fodrászhoz. Sminkem a szempilla spirál,régen is,most is. Hajat fürdés közbe mosok. Háztartás rendben. Nem öltöztem sose csinos ruhákba,magassarkúba. Átlagos mintás póló,farmer vagy valami normális melegítő nadrág,sportcipő.

De amúgy ha bármi más lett volna a stílusom,lenne időm rá most is,a gyerekek is jók,párom is mindenben támogat.

2017. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

Szülés után 1 hónappal kevesebb volt a súlyom mint a terhesség előtt, az öltözködés szőrtelenítés ugyanúgy ment mindig, csak azért mert terhes vagy éppen frissen szült voltam nem hagytam el magam, van a gyerekemnek apja is, gyönyörűen elvolt vele míg én magammal foglalkoztam. Én a házból sem teszem ki a lábam szem- és szemöldökceruza és spirál nélkül, szülni is így indultam. Nem változott semmi.

Személy szerint jobban nőnek érzem magam mióta gyerekem van egyébként

2017. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szülés előtt is volt rajtam plusz, utána is kb. annyi voltam, vagy talán picit kevesebb. Abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy 2 nap múlva már lement a hasam is, szóval ruhában egyáltalán nem látszott különbség, és a méret se változott.


A hajam 16 éves korom óta rövid, mosáson kívül sok macerát nem igényel, két havonta vágatom. Sminkelni se igen szokásom, csak ha olyan helyre megyünk. Akkor is max 2 perc.


Mivel nekem az alap stílusom sem az a hú de nőies, gyakorlatilag már a kórházból hazafelé is a régi önmagam voltam.


A szőrtelenítés nálam 5 perc borotvával, az se olyan program, amit baba mellett ne lehetne megoldani.

2017. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább nőnek éreztem magam friss anyaként (és azóta is), mint a terhességem előtt. Végleg elmúlt a megfelelési kényszer, nem érdekel mások véleménye, nem jövök zavarba. Kislányból felnőtt lettem. Mondom ezt úgy, hogy nem is túl fiatalon szültem, mégis előtte állandóan gyereknek néztek a babaarcom, lapos (65AA), vékony alkatom miatt (elkérték a személyit 30 évesen is).

15 kiló plusszal jobban szeretem a testem, mint korábban, bár az ízületeim miatt azért valamennyit csak kéne fogynom.


Egyébként hasfájós, refluxos gyerek mellett az első időszak káosz volt, de a férjem a kezdetektől partner volt, rendszeresen le is vitte a picit és addig tudtam (a 6 hét letelte után) a kádban "wellneszezni", lazítani (+szőrtelenítés... miegymás).

Ruhákat ugyanakkor leginkább otthonra vettem (kényelmes pamut melegítőket és pólókat), hogy ne az ezeréves leharcoltakban legyek egész nap.

Smink és kozmetikus soha nem érdekelt, az arcápolás annál inkább.

2017. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére a súlyommal nincs gond, kb 3hét után ugyan annyi kilo voltam mint terhesség előtt, most pedig a szoptatás miatt 3kg-val kevesebb is vagyok. Az elején a hajmosás nagyon nehezen ment, de azért mert császáros voltam és borzasztóan húzódott a hasam, ha előre vagy hátra hajoltam. Most könnyű dolgom van, mert a babám imádja a vízcsobogást és a hajszárító hangját, így bármikor moshatok hajat, berakom a fürdőbe a pihenőszékébe és nézi amit csinálok. A sminkelés nekem hozzá tartozik a napi rutinhoz, így minden nap van rajtam szemceruza és spirál. Ez kb 5percet vesz igénybe. Szülés előtt szőke festett hajam volt, de barnára váltottam, mert azt itthon is meg tudom oldani dobozos hajfestékkel. Kozmetikushoz amúgy sem járok, ezt is magamnak szoktam megoldani, be festem tartós festékkel a szemöldököm, gyantám is van így azt is meg csinálom magamnak. Műköröm építő a szakmám, így a körmeim is mindig rendben vannak. Ha valahova elmegyünk igyekszem csinosan felöltözni, mégha csak ,,teszkózni,, megyünk, akkor is, nem mackó alsóban megyek, nyilván nem is magassarkúba. Mondjuk én itthon sem vagyok nagyon slampos, cicanadrág kényelmes tunikával a hétköznapi viseletem. Én nem gondolom, hogy csak azért mert anya lettem el is kell hanyagolnom magam. Személy szerint én most sokkal jobban érzem magam a bőrömben, mint baba előtt. Jó, persze nekem is vannak olyan napjaim, amikor kb pizsiben lennék egész nap, de akkor is próbálok magamon erőt venni. Főleg az elején volt rossz, amikor még fizikailag is nagyon gyenge voltam.

4hónapja szültem.

2017. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem nagy mazlim an a genetikat illetoen, m eletemben kb 3-szor voltam kozmetikusnal, m nincs szuksegem ra es kiskoromtol kezdve sportolok, ugyh az alakomat kb 3 het utan visszanyertem.

Amugy en is attol ereztem magam jobban nonek, h anya lettem. Persze, az igenyesseg megvan, nyilvan sminkelek minimalisan, ha kimozdulok, meg adok az oltozkodesre is, de nem ezek hatarozzak meg azt, h mennyire erzem magam nonek.

2017. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!