Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozható fel, ha...

Hogyan dolgozható fel, ha valaki hosszú éveken át mindent megtett egy sikeres vállalkozás létrehozása érdekében, de az összes próbálkozása csúfos kudarc lett a legnagyobb akarás és erőfeszítés ellenére is?

Figyelt kérdés
2016. nov. 29. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Alighanem nagy levegővétellel. Engedni kell, hogy lecsillapodjon a fájdalom, ki kell heverni (megadni ennek is az időt, mert nem bagatellizálható el), aztán mérlegelni, hogyan tovább. Mert ha valakiben megvolt a spiritusz, hogy éveken át mindent beleadjon egy vállalkozásba, akkor valószínűleg megvan arra is, hogy kikalkulálja, a jövőben miképpen kerülje el a korábban akadályt jelentő külső tényezőket.

Sok siket, ha netalántán te vagy az a valaki!

2016. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*sikert
2016. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nehezen. A sok motivációs bullshitet nyomató emberekhez pl. elmehetne és leüthetné őket.
2016. nov. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Személyfüggő, de annyit tudok, hogy a befektetett energia előbb utóbb megtérül. Ha valaki kitartó, annak előbb utóbb megjön a siker, lehet, hogy csak az 1000. próbálkozásnál, de jön. Minden pofon, minden kudarc egy lépés a siker felé vezető úton, csak tanulni kell belőle. Az érintettnek a legjobbakat kívánom, mert előbb utóbb megtérül a befektetett munka.
2016. nov. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A *3-as válasszal abszolút szimpatizálok! :D

A *4-essel viszont nem értek egyet, mert ez a "kitartó és odaadó munka meghozza gyümölcsét" duma a legnagyobb baromságok egyike.


Szerintem az a legcélravezetőbb, hogyha engeded, hogy az érzéseid kitörjenek a kudarc miatt. Nem lehet előre megmondani, hogy hetek, hónapok vagy évek múlva fog csillapodni, de, amennyiben hagyod, hogy kitombolják magukat az érzelmeid, utána jobb lesz.

A legrosszabb, amit tehetsz, ha elfojtod, és megpróbálod elterelni a figyelmed róluk. Attól még az ugyanúgy ott lesz, és emészteni fog.


Tehát menj el inni, menj el bulizni, csajozz (ha egyedülálló vagy). Járj el sportolni, edzd ki magadból a feszültséget. Ha úgy érzed, hogy rádtör a levertség, akkor ordíts bele a párnába, üss bele a falba tenyérrel (kárt ne tegyél magadban), vagy dobbants néhány kiadósat a földön. Vezesd le a feszültséget!


Előbb-utóbb el fog múlni a kudarcélmény. Szurkolok!

2016. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen. Igazad van 3as. Az ilyen Szabó Péter féle bullshit dumát be kellene tiltani. Semmit nem ér, amit mond. Az élet nem így működik. Ha valaki gyenge, beveszi ezt a dumát majd mrgtapasztalja a valódi eletet nagyon súlyos következmény lehet. Vigyázzatok!!!! Az ilyen Szabó Péter féle motivációs trénereket nagyon durván felelőségre vonnám... Azt hiszi segít, de nem. Kíváncsi lennék hány ember ért el általa valamit, és hány pattant egy nagyot.... Azt sem tudja, mi az önszeretet, errol is a bullshitet nyomatja, ezt pl. Szendi egyik videójában kitalálta mi az igazsag es mi az amit ezek a nyugati motivációs trénerek nyomatnak... Egyszóval. Vigyázzatok. Éljetek a realitás talaján es ne dolhetek be ilyen boldogságos marketing szövegeknek, csak a pénzetek lehuzasara megy. Lassatok a mosoly mögé, mert sulyosat koppanhattok :( Sok sikert mindenkinek a realitás világában boldogulva!!
2016. nov. 30. 10:52
 7/14 anonim ***** válasza:

Úgy teheted túl rajta magad, h okulsz a hibádból:

nem céltudatosnak kell lenni alapvetően, hanem rájönni, miért a folyamata lényeg a létezésben.


(Más kérdés, amikor rákényszerül az ember valami cél elérésére, de az már az elején szívás, pont emiatt, h rákényszerül.)

2016. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4 es vagyok,


Pedig ezt tapasztaltam, hogy a kitartás meghozza a gyümölcsét. Viszont valóban a realitások talaján kell maradni, de törekedni kell, hogy a legjobbat hozzuk ki az adott szituációból. Tudod a legnagyobb baromság feladni és elmerülni az önsajnálatban.

2016. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok:


Az önsajnálatban elmerüléssel tényleg nem értek egyet. Nyilván sajnálja az ember magát, de ha hagyja azt eluralkodni, onnantól kezdve az önsajnálat mentálisan kigyilkolja.


Viszont: a kemény munka nem hozza meg automatikusan a gyümölcsét. Csak nézz körül az országban: szerintem nálunk is vannak páran (úgy néhány millióan), akik évtizedek óta keményen dolgoznak, napi 8 órát robotolnak, és mégse tudtak eljutni csak odáig legfeljebb, hogy hónapról-hónapra élnek, és a számlák miatt fő a fejük.


Ami szerintem a sikerhez kell:

- Tudás és ötlet

- Elegendő idő

- Pénz

- Kapcsolatok

- Szerencse

- Szerencse

- Szerencse


Szóval kérdező, szerintem nem a te hibád, hogy nem jött össze a siker. Sajnos a világ van szerintem rosszul össze rakva. Eleve gondolj bele, milyen világnak kell lennie annak, amelyiknek tagjai képesek az egekbe magasztalni a Szabó Péter féléket, akik közhelyes semmitmondó bölcsességeikkel százmillió forintokat hoznak össze egy nap alatt (nyilván mindenki látta az "Áttörés" hirdetést).


Akinek egy minimális esze van, akkor abból a tízezer forintból inkább elviszi a családját egy jó programra. Az már inkább pozitív energiát ad, mint egy bullshit-parádé!

2016. dec. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintrm az orszag is el van cseszve. Miért luxus az kva pénz megszerzése, ha fejen állok és ciganykereket vetek? Itthon vállalkozni lassan olyan, mintha amerika elnoke szeretnék lenni. Valószínûleg külföld felé nyitok, mert lathatoan itthon el vannak cseszve dolgok...
2016. dec. 1. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!