Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertészkedő anyukák: milyen...

Kertészkedő anyukák: milyen virágokat ültettek a kertbe egy 2 év körüli mindenfelé rohangászó kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Tudom, nem egészen ide tartozó kérdés, de ebben a témakörben vagyunk a legtöbben és a sajátos helyzet is indokolja a kérdést. Szóval olyan virágot szeretnék ültetni, ami:

- egész nyáron át virágzik és szép is,

- nem kell vele sokat törődni, tehát nem túl igényes, magyarul: elültetem, és ha egy-két nap elfelejtem meglocsolni, akkor sem pusztul ki,

- bírja a strapát egy kisgyerek mellett, azaz nem túl törékeny,

- könnyen pótolható, vagyis július közepén is tudom pótolni, ha kitapossa a gyerek.

Köszi :-)


2010. máj. 8. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Háát, azt, hogy mit ültess, nem tudom, de hogy mit NE, azt kettőt is mondok :) Rózsát és nefelejcset ne. (mindkettő tüskés, igen, a nefelejcs is iszonyatosan szúr -a szára, mindkettővel megjártuk.. ).
2010. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kard virág, kána,törökszegfű,őszirzsa, leander!!

Ezek szép virágzó növények!De egy 2 évesnek már megtudod mondani hogy ne lépjen rá!!Nekem sok virágom van, csak muskátliból van kb 50 csréppel, de sosem bántotta a lányom!Segít locsolni, és tudja hogy vigyázni kell rá hogy szép legyen!

2010. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Rózsaágyam van ugyan kettő is, de körül van sziklakertszerűen kővel rakva, így oda nem megy be a gyerkőcöm.

De a másik virágágyásba még nem ültettem semmit, csak a közepére 1 tő kannát. Tavaly 20 tő muskátli volt benne, viszont nagyra nőttek és amikor nyár közepén kiment egy-egy belőlük, nehéz volt megfelelő fejlettségűt, szépet találni ugyanolyan színben.

Sajnos az én kisfiam nem ennyire szófogadó, tavaly legalábbis párszor keresztülhúzta a slagot, meg átkergette a macskát a virágágyon :-)

2010. máj. 8. 22:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, törökszegfűm még nem volt, most is lehet még ültetni?
2010. máj. 8. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos a fiam, de már együtt ültetünk, sőt kiskertünk is van (hagyma, borsó, zöldség, virágok), a ház előtt, ablakban: muskátli,"büdöske", árvácska. nagyon szeretünk kertészkedni, ő főleg gazokat huzogatni :-)
2010. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az én fiam kétéves. mi is mindent ültetnk és együtt szoktunk öntözni is :) nagyon élvezi :) és most ültettünk futórózyát is. most csináljuk a szikalertet. és jövö tavasszal a kertitavat ha minden összejön :)és van nagy rózsabokrunk is - szoktuk illatozni a virágait :) nincs semmivel sem gond, tudja h növény és h nem bántjuk, csak ápoljuk.

egy kétévesnek már meg lehet magyarázni h mit lehet és mit nem - szeritem.

egy kertészkedő kertészmérnök anyuka :)

2010. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok!

Nekem is sokat segített tavaly ilyenkor a kisfiam, akkor volt 13-14 hónapos. Együtt ültettük a 20 tő muskátlit. Most is sokat segít, de mivel nagyon tombol most a dackorszak nála, félek, hogy egy-két "ész nélküli" slagozásnak, vagy éppen a motorozásnak áldozatul esik majd egy-két tő virág :-)

2010. máj. 9. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Kukacvirágot. Egész nyáron virágzik, elég igénytelen ha napokig nem locsold sem lesz semmi baja és szerintem bármikor pótolható.
2010. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!