Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szidja mindenki a...

Miért szidja mindenki a "tucatneveket"?

Figyelt kérdés

Sokan felhàborodnak, hogy miért kell divatnevet, tucatnevet adni, mint pl Hanna, Benett stb.


Dehàt 15-20 éve is ugyanúgy voltak tucatnevek. Pl mindenkit Gàbornak, Zolinak és tàrsainak hívtak. Pl csak az én osztàlyomba 4 Gàbor, 3 Tibor jàrt pl.

És tessék kimentek a "divatból"


Majd a mostaniak is kimennek. Miért baj az, hogy időnként vannak szeretett nevek. Miért nem lehet csöndben elfogadni màsok névvàlasztásàt? Mindenki rögtön azzal jön hogy a gyerek biztos utàlni fogja a nevét, kiszúrás vele.

Jön mindenki a kreatívsàggal, hogy nem tud az ember nevet vàlasztani és megy a "csorda" utàn. Akkor mikor a Gàbor és hasonlók voltak divatban, nem csordaszellem uralkodott? És tessék most mégis visszasírjàtok azokat a neveket.


Valaki magyaràzza meg mi a különbség abban hogy régi vagy új egy tucatnév?

És itt én sem a teljesen kitűnő nevekre gondolok, mint az Eszmeralda, Armando stb. Hanem a szép nevekre mint a Hanna Benett, vagy legutóbb a Zalàn névért szóltak itt le.


Mielőtt valaki megkérdezi milyen extra neve van a gyerekemnek, nincs még gyerekem. De ha kislànyom lesz, Helénànak fogjàk hívni, ha kisfiú akkor Zalànnak.


2017. márc. 6. 08:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
én csak azokat a tucatneveket nem szeretem( ha nem lennének tucatnevek akkor sem tetszenének) mint a ZOÉ (UTÁÁÁLOM..) Menta, Bodza, Eperke, Zselyke stb... szval nem feltétlen a tucatsággal van gondom. minden évnek van tucatneve. és akkor mivan.. ez nem olyan mint a rendszám h mindenkinek más. Ez így van rendjén, én örülök amikor találkozok egy Lillával, eddig egyszer történt meg, elég ritka név a korosztályomban. ma már talán gyakoribb.:)
2017. márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkinek nem tudsz a kedvére tenni. Ha tucat nevét adsz, az a baj, ha különlegeset, akkor az. Nem kell vele foglalkozni. Azt válaszd, ami neked meg a párodnak tetszik
2017. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

De akkor neked egyszerűen csak nem tetszik a Zoé és nem a tucatsàg miatt.

Sőtt én azt pont nem is làtom tucatnak, mert egy Zoét ismerek.

Egyébként köszönöm a korrekt vàlaszt, azt vàrtam hogy a GYK szokàsai szerint le leszek oltva.


Akkor felteszem azt a kérdést is, hogy miért kell lehurrogni egy kérdezőt csak azért mert nem nektek tetsző nevet ad. Akkor màr màsnak sem tetszhet?


EDe akkor neked egyszerűen csak nem tetszik a Zoé és nem a tucatsàg miatt.

Sőtt én azt pont nem is làtom tucatnak, mert egy Zoét ismerek.


Akkor felteszem azt a kérdést us, hogy miért kell lehurrogni egy kérdezőt csak azért mert nem nektek tetsző nevet ad. Akkor màr màsnak sem tetszhet? (Tisztelet a kivételnek, aki csak itthon elmotyogja hogy minek ez a név, de nem oszt tanàcsokat)

Egyébként a kérdésem a Zalànos dolog ihlettegyébként a kérdésem a Zalànos dolog ihlette, mert sokan azonnal màs nevet ajànlott, magànéletben is, nem csak o line.

És nem értem miért érzik úgy az emberek, hogy beleszólhatnak màs ember gyerekének nevébe.

2017. márc. 6. 08:54
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen tudom 2. csak kívàncsi vagyok azok àllàspontjàra, akik a kérdezőket oltogatjàk. Hofy mivel magyaràzzàk a sajàt àllàspontjukat. Nem szeretnék én vitàt indítani, csak megérteni pucit ezt a kettősséget. Mert csak nemrég olvasom ezt a topicot, mert most kezdtünk el komolyabban babàt tervezni, és sehol màshol nem tapasztalok ennyi kioktató vàlaszt nevek terén.
2017. márc. 6. 08:58
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem érdekel ki mit választ, de én pl. kerülöm a tucatneveket. De nem is írom ki kérdésben, hogy kinek mennyire tetszik az általam választott név. Szerintem aki ezt megkérdezi vállalja be, hogy lesznek olyanok, akiknek nem tetszik az adott név, vagy úgy gondolják, hogy nem akarnak egy százezredik Hannát. Aki kérdez, byilván véleményeket szeretne. Nincs ezzel semmi baj.
2017. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
A mi kislányunk Zoé lesz,nem azért mert divatos,meg tucatnév,hanem mert már régen meghallottam valahol és akkor annyira megtetszett,hogy eldöntöttem ha lesz egy kislányom így fogják hívni. Pont nem érdekel a véleménye másoknak ezzel kapcsolatban,nagymamám nincs oda tőle,de ez van. Mindenki adjon olyan nevet amilyen neki tetszik. Nekem a saját nevem nem tetszik,mégs lettem ettől kevesebb sem lelki sérült. 35hkm
2017. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Arról meg nem tehetek,hpgy az utóbbi pár évben felkapták,ezért nem gondolnám meg magam. Amitől én ki tudok akadni mikor magyar vezetéknévhez Nenszi meg hasonló külföldi hangzású nevet választanak. Nekem is tetszik néhány külföldi név,mégsem adnám a párom magyar vezetékneve mellé. Utolsó voltam.
2017. márc. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
én csak azokat szoktam lehurrogni akik tényleg nagyon mélyresüllyednek.. h kulonleges nevet szeretnének és aztan már kínosan gáz nevet találnak. amugy senkit sem szoktam. a Zoé neveket sem csak megírom h nekem nem tetszik pont.:) IGEN NEKEM,konkrétan nem a tucat nevekkel van gondom. a Zsombor is lassan tucat de nekem naagyoon tetszik :) 1es voltam
2017. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori nevek azért gyakoriak, mert sok embernek tetszenek. A "Nektek tetszik-e ez a név?" helyett kb. elég lenne megnézni a statisztikát. Aki különleges nevet szán a gyerekének, gondolom azért teszi, hogy ezzel is kifejezze magát és/vagy a szeretetét. Aki direkt gyakorit keres, gondolom azért teszi, mert nem biztos benne, hogy az ő gyereke majd így akar kitűnni és talán ő maga sem szereti a feltűnést. Azért a legtöbben - akiket foglalkoztat a kérdés és utána járnak - valamit a kettő között választanak: ami nem túl gyakori, de ismert. Aztán ilyenkor szokott jönni, hogy abban az évben mégis abból lesz sok :)

Aztán valaki szerint fontos, hogy mi az eredete, jelentése is egy névnek, míg másnak csak a hangzás fontos vagy úgy gondolja, úgyis mindenki külföldre (azaz nyugatra) megy a jövőben, tehát eszerint választ egy tán a filmekben gyakori, de nálunk ritka nevet.

2017. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%
Élj le egy életet tucatnévvel, mindjárt meglesz a válasz. Egyébiránt korántsem szidja mindenki a tucatneveket, csak az, aki tudja, mit jelent együtt élni vele, meg aki maga nem tapasztalta, de képes átérezni.
2017. márc. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!