Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anna, Hanna, Mária, Márta...

Anna, Hanna, Mária, Márta nevek tetszenek?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok ezek közül?
2017. márc. 15. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Márta, Hanna tetszik
2017. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2017. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Anna Hanna nagyon gyakori lett. Mária szerintem elég öreges/ódivatú. Márta is. Nehéz választani, de számomra ezek a szempontok. Például én sose szerettem, hogy a vezetéknevem a top3 leggyakoribban benne van. De szerencsére egy viszonylag ritka keresztnevem van. Most kezdek vállalkozásba, és ez a kombináció pont jó, mert nincs belőlem egy rakás és könnyű megtalálni online :)
2017. márc. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
3%
Egyiket sem--mind borzasztó..szerintem nem vagy túl kreatív
2017. márc. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Mária-na neeeeeee

Anna-az se

Márta-nem rossz, de ezt sem adnám

Hanna-iszonyat elcsépelt

2017. márc. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszoló a számból vette ki a szót :)
2017. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem 30-40 év múlva, amikor más nevek lesznek divatban, akkor az Anna és Hanna lesznek öregesek.

A Mária egyáltalán nem öreges. Szerintem szép, csak a becézésével van bajom. A Mari, Marcsi stb. nem tetszik.

A Márta tetszik. Adnám.

2017. márc. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyiket sem.
2017. márc. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Ebből egyedül a Hanna, ami tetszik. De a lányomnak nem adnám, mert most iszonyú milyen felkapott név lett.
2017. márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Anna, Hanna nem csúnya nevek, de Dunát lehet velük rekeszteni, annyian vannak. Mária nem rossz, de hülyét kapnék, ha Mariznák, Marikáznák a gyerekemet.

A Márta viszont kimondottan tetszik, amúgy így hívják az egyik nagymamámat is, nálam így került előtérbe ez a név, amikor elkezdtem azon gondolkodni, hogy az idősebb generáció milyen neveket viselt nálunk a családban, és ezek közül mi az, ami tetszene. És a Márta nekem pont ilyen. Nem hétköznapi manapság, kevés gyerek viseli ezt a nevet, de még az én korosztályomban sem gyakori, inkább a szüleim, nagyszüleim generációja viselte. A becézése - Márti - meg kimondottan jól hangzik szerintem.

2017. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!