Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gergely vagy a Gergő név...

Gergely vagy a Gergő név tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Melyik nevet halljátok többször?

Melyik nevet adják inkább?


2017. márc. 17. 10:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%
A Gergely szerintem nagyon csúnya, de a Gergő jó
2017. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%
Gergő!
2017. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
A Gergő becenévből önállósult, de akkoris szebb. A Gergely kecskemekegős és a gereblye is eszembe jut róla.
2017. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
48%
Na, megjött Gergely anyukája és piros pacsival köszöntött minden Gergő pártit. Igazán meghatott.
2017. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Gergely ismerősem és két Gergő.


Mind kikéri magának, hogy az ő nevük különálló, önálló név. Utálják, ha összekeverik őket.


A Gergely nevű srácot Gerinek becézzük, a Gergőket a teljes nevükön hívjuk.


Krisztinaként ezt teljsen mértékben átérzem. Egy csomó Kriszta kortársam van, őket sem becézik, én meg kivagyok, ha Krisztáznak, engem Krisztinek szólít minden ismerősöm.


Gondolom az Katalinok és Katák is ugyanígy éreznek, csak a Katalin Kati, a Katák Katák maradnak.


Ahogy a Melindák sem szeretik a Lindázást, és egy Lindát sem Lindizik senki.


De egy csomó név van még hasonló helyzetben.


Egyébként nekem a Gergő tetszik jobban, népszerűbb név, nem szokták becézni, gyereknek és felnőttnek egyaránt alkalmas.


A Gergelynek olyan zárt a vége és a Geri becézés nekem túl külföldiesnek hangzik, ami a Gergely magyaros hangzásával ellentétes.

2017. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!