Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevetséges nevet akarnak adni...

Nevetséges nevet akarnak adni a babának. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Egyik rokonunk Star Wars rajongó. Ha fiúk születik, akkor az Anaking Géza nevet adják szerencsétlen gyereknek. Géza a nagyapja után lesz. Ha pedig lánynak születik, akkor Mara Jolán. A Jolán szintén egy felmenő tiszteletére. Mit lehetne tenni ez ellen ? Szerintünk megalázzák a gyereket ilyen nevekkel, csúfot űznek belőlük.
2017. márc. 23. 23:25
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Anakint akartam írni
2017. márc. 23. 23:26
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ez mindig a szülő döntése lesz.. Ha esetleg valamelyikük befolyásolható és nem SW rajongó, esetleg vele lehetne beszélni, hogy gondoljon bele.. Érvelni, hogy csúfolni fogják. Mert tuti..


Itt alapvető probléma van. Hogy ezeket a neveket engedélyezik... Hogy elfogadták, anyakönyvezhető..... Ki döntött erről??????

2017. márc. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Lehet mire baba lesz, már meggondolják és rájönnek hogy a gyermekük nem mulo hóbort
2017. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
A Géza és a Jolán tényleg borzasztó név, de neked semmi közöd hozzá hogy hogy nevezik el
2017. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Gyűrűk ura rajongók adhatják a Frodó, Gandalf, Boromir, Árven nevet is. Ezek sem különbek szerintem. Sajnálatos és szégyen, hogy ezeket engedélyezték.
2017. márc. 23. 23:43
 6/22 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs közöm hozzá. Közeli rokonaim és nekem is szégyenkeznem kell. Egyik keresztszülő is én leszek.
2017. márc. 23. 23:44
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj... El lehet mondani a velemenyed, finoman celozgatni ra, hogy nem idiota nevek, de ok dontik el. Ha a Babóca nevet akarjak adni neki es engedelyeztetik ha a fejedre allsz sem tudsz beleszolni. Ha meg ugy erzed, hogy szegyenkeznel a gyerek neve miatt akkor ne vallald el a keresztszuloseget, nem kotelesseged. Ennyire egyszeru.
2017. márc. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Elnezest, helyesbitenek. Nem idiota helyett idiota nev.*
2017. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%
Mara Jolán oke szerintem,A Géza is es arven elmegy szerintem..arven nekem tetazik
2017. márc. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló helyzetben vagyok, az újdonsült rokonaim (a párom rokonai) nevezik el a gyerekeiket magyar helyesírással leírva förtelmes neveken. Azonkívül borzasztó cigányos nevek is, az én családom meg pont annyira rasszista felfogású, hogy hallgathatom, hogy én hülye hová házasodtam. Nem is tudom, a rokonság melyik fele éget le jobban a másik előtt.

Úgyhogy úgy döntöttem, hogy magasról lecsinálom a témát. Száz százalékosan a szülők döntése, hogy milyen nevet adnak a gyerekeiknek. A gyerekkel szúrnak ki igazán, ha kiszúrnak, nem a rokonokkal.

2017. márc. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!