Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viselitek, hogy otthon...

Hogyan viselitek, hogy otthon vagytok a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Én nem mindig jól.Jol érzem magam anyaként és szeretem,teljesnek érzem az életem.Viszont nem elégít ki csak ennyi.Hazimunka,főzés,gyerekekkel társalgás egész nap.Mindig megyünk ki délelőtt,délután.Hiányzik ugye a gyerekeken kívüli társalgás.Az anyukák nem befogadóképessége körülöttem.Nagyon rossz érzés :( Mindenkivel kedves vagyok,segitokesz.Volt egy anyuka akivel jóban voltam és a gyerekek is,aztán egyszercsak elkezdett kerülni.Amikor összetalálkozik mégis nagyon kellemetlen volt.Fogalm sincs miért csinálja ezt.Nem adtam rá okot,sőt..
2017. márc. 24. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Én sem viseltem jól.


Eljárok tornázni, hazafelé beülök egy kávéra és olvasni heti 2-4x.

Találkozok azokkal a barátnőimmel akiknek nincs gyerekük.

2017. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez elég hülyén hangzik,h ez a problémám,mert közbe imádom a gyerekeim meg ezt az életet.De nem elég csak a gyerekekkel lenni.Ferjemnek is csak erről beszélni.Viszont úgy látszik más anyukának ez kielégíto és nem zavarja őket.Rosszul esik h végre jóba voltam valakivel és ő is csak úgy eldöntötte h most neki épp jó és elkerul
2017. márc. 24. 12:20
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Én jól. Arra soha nem is vágytam, hogy a játszón "bandázzak" a többi anyukával. Még nem volt gyerekem, amikor eldöntöttem, hogy én nem leszek ilyen anyuka. Néha lementem, de nem az én világom. Mindenki hatvanszor elmeséli a szülését, akkor is, ha már több éve szült, nem is figyelnek a gyerekre, nem játszanak vele, csak kiabálnak utána, hogy ezt ne csináld, azt ne csináld.

Szóval én ugyanúgy a barátaimmal találkozom, mint gyerek előtt, ha van időnk. Szerencsére nem szakadt meg senkivel sem a kapcsolat, pedig másoknak nincs kisgyereke. (Már nagyobb gyerekük, van, vagy már szinte felnőtt gyerekük, vagy még nincs gyerkőc.)

És persze a család (szüleim, unokatesók) is jönnek rendszeresen, vagy megyünk hozzájuk.

Meg együtt is eljárunk a párommal kettesben is, meg gyerekkel is.

Szerintem te se ragaszkodj ahhoz, hogy kisgyerekes anyukákkal barátkozz.

2017. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem is csak magam miatt.En sem csinálom azt amit te írsz,h bandazom és nem figyelek a gyerekemre(meg se tehetném,mert nem olyan gyerek) de jól esik h van a közelében felnőtt társaság,megosztjuk egy-ket infót,látni ahogy a gyerekek játszanak.Nekem a férjem sokáig dolgozik,aztán tanul.Az ő szülei nem segítenek,nekem pedig nincsenek :( Ezért próbálom kompenzálni massal,de hiába vagyok kedves masokkal úgy látszik ez nem eleg
2017. márc. 24. 12:24
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

És barátok nincsenek? Akár a te barátaid, vagy férjed részéről?

Nincs egy-két normális szomszéd?

2017. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Nézz utána hogy milyen programok vannak a közelben. Babaklub, hordozós klub, ringató, babaúszás stb. Ott ismerkedhetsz.

De akár játszótéren is. Én is tartottam tőle, de össze lehet akadni normális anyukákkal. Ha meg nem, akkor nem kötelező vele leállni legközelebb. Mit veszíthetsz? Nekem még senki nem mesélte el a szülését :-)


Barátaid, munkatársaid?

2017. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sem silkerült más anyukákkal összejárnom, nem tudom miért. Először magamban kerestem a hibát, de nincs hiba. Szerintem idővel zárkózottá válik a legtöbb ember, csak egy bizonyos kört enged maga köré. Általános és klasszikus a válaszom: ne legyél mindig a gyerekkel, akkor lesz magadra időd. Keress egy szimpatikus magánbölcsit, és add be délelőttönként 3-4 órára.
2017. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Èn nagyon nehezen viseltem. 1,5 után már az őrület határán álltam. Akkor végre mehetett bölcsibe, heti 3szor. Akkor végre újra ember lehettem, találkozhattam a barátokkal stb. Aztán 2 éves korába végre újra dolgozhattam.
2017. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És ti miért viseltetnek nehezen?Ért titeket is ilyen,hogy egy anyuka úgy döntött kikozosit?Nem is magam miatt esik rosszul,hanem a gyerekem miatt.H fut szegény a kis pajtasa után és nem tudom megmagyarázni neki,h innentől miért nem játszhatnak.
2017. márc. 24. 13:06
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Miért ne játszhatnának?


A kérdés alapján azt hittem, magadnak keresel társaságot. Ha a gyereknek, akkor járjatok játszóra, játszóházba, ott tud a vele egykorúakkal ismerkedni.

2017. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!