Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel? Jótanácsok...

Annta kérdése:

Hogy dolgozzam fel? Jótanácsokat, tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
A férjem beteg lett, s érzelmileg is megnehezítik a napjait a fájdalmai. Gyakran frusztrált, pedig amúgy egy nyugodt ember. Azt mondta, így nem akar gyereket vállalni. Lassan 30 vagyok és nincs gyerek. Nem tudom, lesz e valaha. A betegségből még nem látjuk a kiutat...
2017. márc. 29. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen betegsege van? Igy nehez tanacsot adni, ha meg ezt sem tudjuk.
2017. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En biztos eloszor a ferjem gyogyulasara koncentralnek. Szulni meg boven van idod.
2017. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem mindegy milyen a betegsége. Ha gyógyíthatlan, de sokáig tud vele élni, akkor még nincs veszve semmi, ha nem lehet gyereke emiatt, akkor fogadjatok örökbe.

Nekem nem lenne fontosabb egy meg nem született gyerek a páromnál. Önző dolog lenne elhagyni a beteg páromat azért, mert nem lehet gyerek. Persze az is önző dolog, ha valaki maga mellett akar tartani. Ördögi kör. De én lemondanék róla, a gyerek úgyis kirepül egy idő után, a társad pedig, ha szerencsés vagy, egy életen át veled marad.

2017. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kevés az info, de ha még most lett beteg, légy még türelmes. Apránként tisztulni fognak a dolgok. Amit ma még nem láttok, holnap talán már igen....
2017. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a párom beteg lenne pont nem érdekelne a gyerek téma. Sokkal inkább az ő testi/lelki gyógyulása.
2017. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is fontosabb a párom, mint a nem létező, csak vágyott gyerek. Azt látom egyik-másik válaszból, hogy jobb úgymond elnapolni a gyerekvállalást. Tehát lemondani nem feltétlenül kell róla, legalábbis még nem. Csak most épp más az aktuális. Oké, ezt elkönyveltem. Amúgy a betegség még kivizsgálás alatt áll. Annyi a tünet, hogy hol napokig fáj tompán a pocakja, hol napokig semmi. Jelenleg enyhe diétán van, de ez még nem a megoldás, csak addig is legyen valami: egészségesebb étkezés.
2017. márc. 29. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Hmmm... minden rosszindulatú feltételezés nélkül, de eszembe jutott egy barátnőm esete. Megbeszélték a párjával, hogy lassan ideje gyermeket vállalni, de a férfinak valamilyen probléma lett a lábával, műteni kellett, és azt mondta, addig nem akar gyereket, amíg rendbe nem jön. A barátnőm elfogadta, a gyógyulásra koncentráltak. Eltelt több mint egy év, a férfit megműtötték, felépült teljesen, majd benyögte, hogy ő már nem is akar igazán gyereket, korábban kellett volna. (Szakítás lett a vége.)
2017. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Benne van a pakliban. De ezt a betegség előtt is tudtam. Mikor összeházasodtunk, megbeszéltük, hogy 2 év csak együtt, aztán jöhet a baba. Aztán bele is fogtunk a projektbe, de nem jött össze. Nálam volt egy pici probléma, de az meg lett oldva. Ő még nem akar vizsgálatra menni. Nem sikerült egy pár dolog, másképp tervezte a jövőt, s ez elvette a kedvét a gyerektől. Meg neki előzőből van egy és így elégedett.
2017. márc. 29. 17:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont nem érdekelne a gyerek :)


Mi hasonló helyzetben vagyunk csak itt én vagyok a nö. A párom gyerekcentrikus, nekem nemrég derült ki, hogy betegség miatt 90% nem lehet. Öt ez nem érdekli, engem szeret, velem tervez, és azt hittem, "agyonüt", mikor mondtam, hogy keressen mást, akivel vállalhat családot. :)

2017. ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó. Te a betegséged kiderülte előtt amúgy szerettél volna babát?

Amúgy én is "leütöm", ha azt mondja, hogy nem köt magához, ha gyereket akarok...

2017. ápr. 1. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!