Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, akinek kisgyerekes...

Van, akinek kisgyerekes csaladanyakent hunyt el az edesanyja? Hogyan tudott helytallni anyakent a gyaszaban?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van, picik, es meghalt az edesanyam. Tudom, hogy erot kene meriteni a tudatbol, hogy csaladom van, gyermekeim, akikrol gondoskodnom kell, akiket szeretek es, akikert felelosseggel tartozom. De rettenetesen letagloz edesanyam halala, es ugy erzem, keptelen vagyok ugy szeretni, ahogy korabban szerettem. Olyan, mintha kirantottak volna alolam a talajt, allandoan csak o jar az eszemben es hiaba teszem a csaladban is a dolgom, amennyire csak tudom, hianyzik belolem a lelek hozza. Rettenetes ugy gyaszolni, hogy kozben lelkiismeretfurdalasom van a gyerekek fele is. Aki hasonlo helyzetben volt, hogyan elte ezt az idoszakot tul? Hogyan lett ez konnyebb?

Koszonom.


2017. márc. 29. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apukam halt meg mikor 5 honapos volt a picim.

Ra egy honapra az exem megcsalt.

Ennek egy eve, meg azota sem tettem tul magam.


Kitartast, az elso gyaszev a legrosszabb. Keress pszichologust ha nagyon nem sikerul feldolgozni.

2017. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem anyukám halt meg, hanem a férjem. Nekem is 3 gyerekem van, a legkisebb akkor volt 6 hetes. Nehéz és hosszú idő volt, mikre túljutottam a gyászon. De sokat segített az, hogy a gyerekek és a háztartás nagyon lefoglalt. Napközben nem volt időm a gyásszal foglalkozni.
2017. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A "nincs ido a gyasszal foglalkozni napkozben" fura, mert nekem mosogatas, fozes, portorles, felmosas kozben csak a kezem van lefoglalva sajnos, a gondolataim nem.

Nyugodtan keress fel szakembert, aki segit!

2017. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem autóbalesetben a férjem és 5 éves iker fiaim haltak meg. Őszinte leszek. Évekig élőhalott voltam, azok az évek teljesen kitörlődtek, fogalmam sincs, mit csináltam, hogy éltem át. Arra emlékszem, hogy sokáig voltam kórházban, sokáig mesterségesen altattak, és évekig nem voltam egyedül. Mindig volt velem valaki. A családom tagjai felosztották az időt, hogy 1 percre se hagyjanak magamra. A Fájdalommal együtt lehet élni, tompul a gyász fájdalma. Sok év után az ember talál valami újat az életében amiért újra tud mosolyogni, újra tud élni. Én megtaláltam, és ma már tudok beszélni a több mint 20 éves gyászomról. Mert van egy csodás lányom akiért élni érdemes.

Jól mondják: Az idő minden sebet begyógyít.

Legyél türelemmel, és gondolj arra, hogy ott van a csodálatos családod a gyermekeid akikért érdemes talpra állni.

45/N

2017. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én ezen még nem mentem át, de van egy nagyon jó barátnőm, aki már átesett ezen. Az anyukájával szuper volt a kapcsolata, minden nap legalább félórát beszélgettek este telefonon, két-három naponta biztosan találkoztak, az anyuka jött velünk edzeni, hogy több legyen a lányával, nyaraltak együtt, fantasztikus volt közöttük a harmónia. Még a veszekedések sem voltak valódiak. 25 éves volt a barátnőm, amikor meghalt az anyukája. 1 hónappal később megtudta, hogy terhes. Iszonyatosan kiborult, pedig alapvetően vágyott a gyerekre. Onnantól kezdve viszont, annyira más lett. Persze örült. De azt mondta, hogy senkinek sem mer róla beszélni, mert tudja, hogy hülyeség, de olyan érzése van, mintha elkésett volna a baba. Hogy így már nincsen lehetősége az anyukájával babázni, felhívni ha valami baj lesz. Nagyon rosszul élte meg ezt az egészet. Addig mondtuk neki a párjával, hogy végül elment egy pszichológushoz. Sokat segített neki, de az anyukáját semmi sem fogja pótolni.


Nagyon sajnálom mindig, ha valakivel ez történik, mivel nekem hasonlóan jó a kapcsolatom az anyukámmal és elképzelni sem tudom, hogy mennyire iszonyú lehet. A gyász még biztosan sokáig tartani fog, de muszáj megélni. A gyász annyit jelent, hogy megtanulsz nélküle élni. Sajnos ez a folyamat nagyon fájdalmas. Kitartást kívánok és gondolja arra, hogy egy szakember nem árthat!

2017. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:
Nekem az anyukám anyukája halt meg mikor 8 éves voltam,és én csak arra emlékszem,hogy utánna mamáról beszélni tabu volt számunkra.Anyukám sosem mesélt róla magától,és még a mai napig sír ha szóba kerül,pedig ennek már 32 éve.szerintem sokat segített volna neki, ha megmeri osztani velünk hogy mennyire hiányzik neki,és nem tabuként kezeli a dolgot.Ha mesélt volna róla,hogy milyen ember volt a nagyim.
2017. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly januárban halt meg anyukám, ekkor volt 4 hónapos a kisebbik fiam. Nehéz volt, még most is az. Segítségem nem volt, nekem kellett mindent megoldani itthon, háztartás, gyerekek. Csak az volt bennem hogy nem hagyhatom el magam, mert a gyerekeimnek, a férjemnek és a testvéreimnek szükségük van rám. Meg azt mondogattam magamnak, hogy anyu azt akarná hogy erős legyek, tegyem a dolgom. Fáj, hogy nincs közös fénykép anyukámról és a kisebb fiamról. Anyukám annyira gyenge volt már a betegsége miatt, hogy megfogni sem tudta már a babámat. Anyu nem lett tabu téma itthon, a nagyobb fiam is anyunak hívja... Nehéz lesz, de az idő haladtával kicsit enyhülni fog a fájdalmad.
2017. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!