Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztás: Regő, Illés...

Névválasztás: Regő, Illés vagy Dénes?

Figyelt kérdés
Nektek melyik tetszik jobban?

2017. márc. 30. 18:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Èn biztos vagyok benne, hogy a kisfiamat Dénesnek fogják hívni, így arra szavazok.

Az Illés és a Regő is szép név, de ezeknek inkább vezetéknév karaktere van.

2017. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mindhárom szép, de nekem a Dénes a kedvencem.
2017. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Dénes az egyik kedvenc fiúnevem.
2017. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegyik egyformán tetszik, az első kettővel szemeztem is, de az Illés a páromnak nem tetszett, a Regő meg viccesen hangzott a vezetéknevünkhöz.

Egyébként meg a Regő ősmagyaros beütésű, az Illés viszont kicsit zsidós felhangú, a Dénest lehet becézni és ez a legismertebb a három közül (ezek nem tudom, pozitívumok-e szerintetek), viszont nekem "furcsa" a jelentése (az MTA szerint "Dionüszosznak ajánlott"). Kérdés, melyik megy a leendő vezetéknévhez, és számotokra milyen szempontok a fontosabbak.

2017. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Illés
2017. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Illés
2017. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Illés.

A kisfiam Illés névnapon született és azóta nagy kedvencem lett. Ha lenne még egy kisfiam, Illés nevet kapna.

2017. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Regő :)
2017. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!