Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám lebeszélni róla?

Hogy tudnám lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

A nővérem terhes 30.hétben van ikrekkel és valami borzalmas neveket választottak nekik. Domán és Dafné (fiú és lány név)

Nem vagyunk kisebbségiek se.

A párja nem is nagyon szól bele csak rábólintott.

Rendben hogy az ő gyerekei, de a

családunkban senkinek se tetszenek, inkább nevetséges, és nem szeretném hogy "tönkre tegye" az életüket.

Ti mit tennétek? Mert mondtam már neki hogy biztos átgondolta? Ő tudna élni ezzel a névvel? De iszonyat makacs!



2017. ápr. 4. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Az o dolguk, a te sajat gyereked majd ugy nevezed ahogy akarod.
2017. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Theressita ***** válasza:
35%
Mintha a kolléganőmet hallanám :-) Az ő testvérének is ikrei lesznek -fiú és lány - és ott is ilyen "frappáns" nevekkel készülnek...ott is az apuka csak rábólint, az anyuka meg nagyon makacs. Igazából nem nagyon lehet tenni ellene, egyelőre csak gúnyolgatják a neveket, hátha elmegy tőlük a kismama kedve, illetve ajánlgatnak tisztességes -ámde mégis modern/ nem elcsépelt neveket. De a végső döntés úgyis a szülőké. Ez van :-) Majd megszokjátok...(vagy nem)
2017. ápr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

A Dafné nem is olyan vészes, szerintem szép név.

A Domán az fura. Még soha nem is hallottam.

Annál többet nem nagyon tehetsz, mint amit eddig megtettél. Szóltál, jelezted. Dönteni úgyis ők fognak, a szülőszobán ők lesznek ott, mikor be kell diktálni a gyerekek nevét. Nem sokat tehettek.

2017. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Miért kellene lebeszélned?Igazándiból mi közöd hosszá?Nekem se a kedvencem közé tartoznak azok a nevek,amiket a Bátyám és a Sógornőm adott a gyerekeiknek,de semmi közöm hozzá!Ők se szóltak bele,hogy a mi 3 gyerekünknek milyen nevet adtunk.Mellesleg hogy jön ide a kisebbség?A Domán MAGYAR,kun eredetű név,a jelentése:köd!A Dafné görög eredetű,jelentése:babérfa.

Van Pálma nevű ismerősünk,köszi,baromi jól elvan a nevével.De van Vid,Domos nevű fiú ikerpár is.Egyetemisták,és soha senki nem húzta Őket a nevükkel.Nem is értem miért kell az egész családnak belevakkantani.

2017. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem mellesleg a kisebbségek brazil szappanoperákban használatos neveket(Hozé, Ármándó,),illetve magyarosított amerikai lányneveket(Dszesszika,Vanessza,Klarissza) adnak.
2017. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
majd ha saját gyereked lesz, akkor beleszólhatsz, hogy mi legyen a nevük. addig meg semmi közöd hozzá.
2017. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

A Doman szep. A masik nem.

Ennek ellenere nincs kozod hozza.

2017. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

1 hét múlva szül a kolleganőm. Domán lesz a kisfiú. Ősi magyar név. Én nem adnám, de nincs vele semmi baj.

Inkább ne piszkáljátok, hanem várjátok a babát. Minket is mindenki csesztetetta gyerekneve miatt mikor terhes voltam. Nem jó érzés.

2017. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a Domán nagyon szép név, a Dafné annyira nem tetszik, de nem is kell, hogy nekem tetszen, sőt neked sem. Nincs közöd hozzá.

Nekem anyósomék, anyámék szóltak be a 2. neve miatt babámbak. Meg is haragudtam rájuk. Nem ők szülték meg, nem ők nevelik, szóval csak ránk tartozik.

Te mit szólnál hozzá fordított esetben?

2017. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
neked ehhez pont semmi közöd, majd a saját gyerekeid nevén agyalj. :)
2017. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!