Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám finoman lebeszélni...

Hogy tudnám finoman lebeszélni a sógornőmet a "hülyeségek" vásárlásáról?

Figyelt kérdés
Tündéri nőci, mindig meglep vmivel, amit a babának vett, de sajnos ált nem túl hasznos dolgok ezek. Azaz... Tegnap pl meglepett egy 56-os(!!!) napozóval, ami gyönyörű, de a kislányom okt. végén fog megszületni! Már nem az első eset ez, kaptam már csodaszép előkét (vétek a gyerekre adni); vékony, pamut hálózsákot (szintén 56-os) stb. Tényleg örülök, h ilyen kedves, nem akarom megbántani, de ezeknek a cuccoknak nem igazán fogom hasznát venni. Van vmi ötletetek, h mit tegyek? Előre is köszi!
2008. aug. 13. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, tedd el majd a következő gyerekre lehet hogy jó lesz. Én örülnék ha valamit kapnék egyátalán az anyósomtól és a sógornőmtől... Ide jönnek, nézik hogy milyen édes a baba, de még a 4 hónap alatt eszükbe sem jutott, hogy valamit vegyenek neki. Pedig megtehetnék. Szóval szerencsés vagy.
2008. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se bántsd meg nagyon.Maximum,ha esetleg együtt vásároltok,akkor kezdj el lelkendezni valaminek,amiről úgy érzed,h hasznos lenne a gyereknek.Én pl ezt tettem barátnőmnek,és meg is kaptuk.Más kérdés,hogy 6-9hónapos korig jó nyári/tavaszi/őszi nacit egy májusban született gyereknek.De ha Békára nem is adom rá,majd a következőre.

Amúgy mi sem sok támogatást kaptunk apósoméktól.Amikor megszültem beállítottak kicsit részegen,állandóan a gyereket akarták taperolni(6napos volt).Igaz a kisasszony kapott egy fürdőlepedőt,amiből volt már kettő,meg egy csomag 4-9kg-ig os pelust,ami egy 3kilós gyereknél még szintén csak a felújításra váró gyerekszobában porosodott.No meg hoztak egy fazék húslevest és egy sültcsirkét,aminek tényleg nagyon örültem,mert nem kellett főznöm 2 napig.

2008. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök neki, h ilyen, csak vhogy rá kéne vennem arra, h téli és/vagy nagyobb méretű cuccokat vegyen. Már próbálkoztam óvatosan megemlíteni neki, de egyik fülén be, a másikon meg ki. 2. válaszolónak: sajnos az anyósommal én is jól jártam, nem nagyon érdekli az unokája. Ja, a múltkor közölte a sógornőmmel, h minek vásárolgat, lehet, h nem is a páromé a gyerek!!! (aljas rágalom) A páromat meg azzal fárasztotta, h alig-alig köszönök neki! (szintén nem igaz) Tehát megértelek. Csak szegény gyerekeinket sajnálom, h ilyen nagyszülő jutott nekik! Köszi a válaszokat mindkettőtöknek! :)
2008. aug. 13. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen kedves rokon.A szekrényben gyüjtögetem azokat amit tőle kapok nem tudom használni.Én párszor mondtam hogy szeretnék ezt meg azt csak nem találok sehol és akkor jót vett.Legutoljára a 9 hós nagynak számító babámnak vett egy 56-os szoknyát
2008. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld mondogatni esetleg, hogy nagy baba lesz és nem is biztos, hogy az 56-os méret jó lesz rá. Az én kislányom is 56 cm-rel született, az 56-os méret kb. 2 hétig volt jó rá, sőt volt ami rá sem ment, így hátha legalább eggyel nagyobbakat vesz.

Napozóval kapcsolatban csak annyit a most 4hós kislányom eddig egy ruhadarabot kapott anyósomtól, egy napozót ami kb. decemberben lesz rá jó méretileg. A címkét sem vettem le, majd nekiadom valakinek az ismerősi körben. Egyik barátnőm babát vár, landolt már nála ajándékba kapott ruha, mert eleve kicsi volt.

2008. aug. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!