Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Teherautó sofőrként dolgozom,...

Teherautó sofőrként dolgozom, szabadidőmben saját szgk val balesetet okoztam. Ezért kirúghatnak, vagy más munkakörbe dolgoztathatnak ( fizetés csökkentéssel)?

Figyelt kérdés

2016. dec. 13. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze a magánélethez a munkáltatónak, kivéve ha elvették volna a jogsidat mert akkor nyílvánvalóan nem foglalkoztathat sofőr ként és a vezetéstől eltiltás idejére átrakhat egy másik munkakörbe.
2016. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1es. Úgy értettem: "megrendűlt a bizalmuk bennem" ezt pletykàlják. 50+os volt középiskolai tanàrnő a ( tipik osztály) főnökasszony
2016. dec. 13. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hogy szereztek tudomást róla?
2016. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megyei hìrportàlon voltak balesetről képek, én kórhàzba és táppénzre kerűltem. Szóval ..... össze lehetett rakni.
2016. dec. 13. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja! így már értem.
2016. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg olyan a munkaszerződésed, hogy baleset nélkül is áttehetnek másik munkakörbe. A munkaszerződések általában ilyenek (szerepel benne, hogy "munkahelye változó"). Akkor pedig ha átraknak, nem tudsz ellene tenni semmit.
2016. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sokeszű főnökasszony minek játszik Istent, hogy felülbírálja a rendőrség munkáját?

Ha ők nem korlátozták a jogosítványodat, akkor valószínű vezethetsz még.

Amúgy hallottam, és: ha kerékpárral a KRESZ-t súlyosan megszeged, elvehetik még az E kategóriát is.

2016. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:

"Amúgy hallottam, és: ha kerékpárral a KRESZ-t súlyosan megszeged, elvehetik még az E kategóriát is"



Ez azért van így, mert nem "elveszik a jogsit", mint ahogy a szleng mondja, hanem eltiltanak a járművezetéstől ilyenkor. Néha csak így, mindentől, néha meg csak részben. Ilyenkor lehet az, hogy nem vezethetsz pl személyautót, de megtarthatod a pl buszvezetői munkád. Ezt általában akkor szabják ki, ha úgy érzi a hatóság, hogy a kategória elvétele jogos és megérdemelt, de az túlzott lenne, ha emiatt te is és a családod is elveszítené az egzisztenciáját.

2016. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!