Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha nagypénteken...

Mi van akkor ha nagypénteken éjszakás műszakban vagyok?

Figyelt kérdés

Mert ugye munkaszüneti nap most a péntek.

Tehát úgy van, hogy vasárnaptól csütörtökig minden este kell menni 10-től reggel 6-ig, de mivel most nagypéntek lesz, így csütörtökön ha jövök éjszakára akkor az átnyúlik péntekbe éjfél után.

Attól ugyanúgy jönni kell csütörtök éjszaka?

Köszi!


2017. ápr. 2. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben elvileg neked ugyanúgy be kell mened dolgozni. Nekem úgy van a meló hogy hétfőtől péntekig vagyok de péntek átnyúlik szombat reggelre. Az én esetemben van szünet. A te esetedben sajnálom de tudtommal nincsen.
2017. ápr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha legális, bejelentett munkahely, akkor csütörtökön éjszaka nem kell dolgozni.
2017. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Teljesen legális, bejelentett munkahely.

Akkor hivatalosan csütörtökön nem jöhetnék?

Vagy ezt duplán fizetik, mivel ünnepnap?

2017. ápr. 3. 00:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés nélkül ne csináld azt, hogy nem mész be szerintem. Ahogy írtad, rendes normális munkahely: menj oda a személyzetishez és kérd meg, hogy magyarázza el, hogy hogyan lesz a munkarend és milyen pótlékok járnak.
2017. ápr. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezz rá a főnöködnél ő biztosat tud mondani neked
2017. ápr. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a fönöködnél kezd a kérdezösködést...


De álatlában úgy szokott lenni, hogy vagy az ünnepnap elötti éjszaka(ami bele nyúlik az ünnepnapba) vagy az ünnepnap utánni éjszaka(ami még benne van az ünnepnapban) kell dolgozni az akkori müszaknak. Ezt általában a cégek határozzák meg, hogy melyiket válasszák. Ami bele nyúlik az ünnepnapba azt ünnepnapként kell kifizetniük.

2017. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen hely. Irodában nem lehet nagypénteken dolgozni legálisan. De ott ugye eleve nincs éjszakai műszak.

Ha pl. vendéglátós vagy, vagy pedig valami őrző-védő cég, vagy egészségügy, tűzoltóság, rendőrség, stb. akkor lehet dolgozni nagypénteken is legálisan, és rendesen végig kell dolgozni a csütörtök éjjeli műszakodat is.

2017. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, az nem úgy van, hogy nagypéntek ünnepnap, és akkor aznap 0:00-tól 24:00-ig tilos dolgozni.

Ahol eddig én dolgoztam, ilyen esetben az aznap éjjeli műszakra vonatkozott a szabadnap, reggel 6-ig ugyanúgy le kellett dolgozni a csütörtöki éjjelest.

Ettől függetlenül lehetnek olyan helyek, ahol jófejek a főnökök és ki lehet venni szabinak a csütörtököt, esetleg ledolgozni máskor. De csak úgy nem törölhetik el mind a két esti műszakot, mivel csak péntek ünnepnap, csütörtök pedig nem. Vágesz?

2017. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!