Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vegyünk keresztelőre...

Mit vegyünk keresztelőre ajándékba?

Figyelt kérdés

Oké, tudom, hogy nem az ajándék a lényeg egy keresztelőn, de úgyis elvárja mindenki, hogy valami kézzelfoghatóval jelenjünk meg.

Nem mi fogunk keresztelni, szóval nem szeretnék sokat költeni. Ruhát, játékokat, babának való 'csomagot' nem akarok vinni. Egyrészt már jócskán felpakoltunk babalátogatóba, másrészt pedig mindenük megvan.

Gondoltam gyerekbibliára vagy olvasó, imakönyv.. stb hülyeség lenne?

Utalványt nem szeretnék vinni.

Előre is köszönöm!



2017. ápr. 6. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem vallási okokból lesz keresztelve imakönyv biblia felesleges.

A legjobb a pénz vagy ajándékutalvány. Én is annak örültem, mi is azt vittünk.

Mi mást vinnél mint amit leírtál amit nem akarsz.

2017. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet amiket írtál, egy kis imakönyvet adnék rózsafüzérrel. Lehet még túl kicsi lesz hozzá a gyerek (nem írtad milyen idős), de elteszik neki, és egy örök emlék marad. Elvégre ez egy vallási szertartás, akkor is ha nem annyira mélyen vallásos a család. A keresztszülőktől biztos kap valami nagyobb ajándékot, ha csak vendégként mentek bőven elég ennyi kis figyelmesség.
2017. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Muanyag etkeszlet, porcelan etkeszlet, polar pled, furdojatek.
2017. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már 2 éves elmúlik a kislány, mikor keresztelnek. Pénzt nem akarok, mert sajnos előbb költi el az apuka alkoholra, mint a gyerekre. Plusz máskor is mentünk és csináltam egy "nasi" csomagot. Na kíváncsi lennék mennyi jutott belőle a gyereknek és mennyi a felnőtteknek.

Nem mondom, hogy hú de nagyon el vannak engedve anyagilag, de tényleg mindent (legyen az hülyeség vagy értelmes dolog) megvesznek a gyerekeknek ezért nem akarok találgatni, hogy vajon mijük nincs. Megkérdezni nem akarom, mert sajnos igencsak drága dolgokat sorolgattak másnak is. (elgondolkodtató sztem, hogy miért csak a Fisher Price játékok megfelelőek)

A keresztszülő arany fülbevalót vesz (nálunk szokás az arany ékszer keresztszülő részéről) volt aki mondta, hogy vigyek ezüstöt, de sztem teljesen felesleges még egy fülbevaló.

Ellenben az imakönyv, rózsafüzér jó lesz később is. A gyermek biblia pedig este mesekönyvként is használható lenne. (legalábbis én mesélek belőle a lányomnak)

2017. ápr. 7. 10:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kulonbozo bibliai foglalkoztatok.
2017. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én aranymedált vittem, ..ennyi pénzem volt.
2017. ápr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezüstékszert vennék.
2017. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!