Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is átmegy ezen a férjével?

Más is átmegy ezen a férjével?

Figyelt kérdés

2,5 éves a nagy lányom, 6 hónapos a kicsi..a nagy most kezdi átaludni az éjszakákat...a kicsi születése óta nem aludta át, legalább 4szer kel éjjelente (gondolom ez nem annyira ritka ugye??), általában hamar visszaalszik, de a férjem felébred rá, és nagyon kimerült, (főleg ha a nagyhoz még be is kell mennie mert netán ébred éjjel). Nyilván én is fáradt vagyok, de én megszoktam a 4-5 óra alvást...

a férjem elmondása szerint szédül, kimerült, nem tud teljesíteni, és mindenképp szeretne változtatni a helyzetet - nyilván én is csak nem tudom hogy, már az elválasztáson gondolkodom...sokat vitatkozunk, ő teljesen ki van fordulva magából, a kicsivel szinte alig foglalkozik, semmilyen kapcsolatuk sincs egyenlőre, noha rá is mosolyog, beszél hozzá, de koránt sem annyit mint a naggyal..ha felhozom hogy menjünk kettesbe valahova, azt mondja neki egyedül a hétvége áll rendelkezésre megcsinálni a ház körüli dolgokat meg pihenni, és ezért általában itthon maradunk, vagy családosan gyerekekkel csinálunk programot, ami ugye nem ugyanaz mintha kettesben mennénk...lassan úgy érzem mintha csak én akartam volna 2 gyereket, holott abszolút közös döntés volt...csak azt hittük ennyi idősen már rég egy szobába fogjuk tudni tenni őket, a férjem tud aludni az ágyában, és nem kel felkelnie a sírásra, de sajna nem így történt...dadát akar felvenni 3 hónapra, de én nem tudom az mit segítene a helyzeten, hiszen éjjelre ő se maradna itt, max nekem lenne segítség, de nekem meg nem az, mert engem a hideg kiráz attól hogy egy idegent kerülgessek és más nevelje a babámat...és őszintén nem is nekem lenne szerintem szükségem pihenésre, hiszen én már megszoktam a 4-5 óra alvást, kiegyensúlyozott vagyok...

a férjem eljárhat két hetente a haverokkal, volt 10 napot külföldön a családja nélkül, tehát tényleg hagyom hogy tegye amit szeret...de pl tegnap is inkább elment a haverokkal, itthon ragadtam két lázas taknyos gyerekkel, mondván hogy neki ki kell mozdulnia mert belebetegszik ebbe a helyzetbe...


ne azt írjátok kérlek hogy váljak el...nálam ez nem opció, inkább az írjon aki átment ezen...hogy mi és mikor oldotta ezt meg..


2017. ápr. 8. 11:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
90%

Ohh mintha minket irtál volna le 4 hónappal ezelőtt.

Annyi a különbség hogy a nagy nálunk jó alvó.

Hm én keményebbre vettem a figurát nála, mert a ferfiak aztán szeretnek sirni ha nincs meg az a kis pihi amit ők akarnak.

Nálunk meg annyi volt a különbség, hogy ő sosem kelt se a nagyhoz se a kicsihez meg én rohadt kimerült vagyok a mai napig.

Nem maszkál mondjuk el de azért itthon megissza a magáét ha úgy van.

Hát jó sok alapos beszélgetes kellett a fejével.

De olyan is volt hogy fogtam magam és itt hagytam a 2 gyerekkel. Akkor valahogy jobban rázizzent. Dettó nálunk is mikor kisebb volt nem foglalkozott vele,bar szerintem mai napig nem annyira mert a nagy a kedvence, de rákényszeritettem hogy itt hagytam és én is elmentem.

Nálunk nem kifogás az hogy ő fáradt és dolgozik és blabla....nekem ez úgy jön le hogy jár a szája látom is de nem erdekel. A kisebbik születése óta nem aludtam 4 óránál többet sosem úgy hogy itthon megpróbálok mindent megcsinálni. Neki max a kertbe van dolga az se lenne ha nem lennék terhes.

Én mondom ezt nagyszájjal oldottam meg és azóta jó a helyzet. Ugyan úgy nem jár el hanem itthon szokott inni de van neki 1 nap nekem 1 nap és ha nincs meg a napom egyszerűen autóba ülök és elmegyek mondván hogy ha neked jár nekem is mert egyenlő felek vagyunk.

Mi sem szoktunk gyerekek nélkül menni sehova varjuk még nőnek, de mindenkinek nagy megpróbáltatás ha 2 kicsi gyerek vagy egyáltalan gyerek van.

Mi nem veszünk fel dadát mert jobn dologra is van költeni a pénzt.

De igazából az idő kiforrja magába hogy mi lesz a sorsotok meg mondom ha valami nem tetszik ne vigyorogjál nyisd ki a szád.

Nálunk bevált. 😀

2017. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
10%

Ha nem tudja valaki kialudni magát, az borzasztó hatással van rá. Nekem pl most hajnali fél négykor kell kelnem, ez csaknem órával van korábban, mint a normál ébresztőm, de teljesen kész vagyok tőle. Szedulok, hányingerem van, nem tudok koncentrálni. ... Szóval érthető, hogy kimerült.

Az is, ha szeretné a szabadidejét úgy beosztani, ahogy neki jó.

Nyilván te is fáradt vagy és teljesen normális, ha kettesben is szeretnél lenni a ferjeddel :erre jo lenne a bébiszitter. Az alvást is végül még lehetne oldani, ha a bébiszitter ott marad ejjelre... Pár hónap és a kicsi már át fogja aludni az éjszakát és akkor ez a probléma megszunik.

A haverozast viszont még kellene beszélni

2017. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
20%
Menjen el egy hétvégére valahova kialudni magát. De ez aligha oldja meg a helyzetet.
2017. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
9%

Több szerelmeskedés. A gyerekeket pedig tényleg hagyd rá néha. Akár lehet ez a feltétele az első pontnak, ha ehhez több pihenésre van szükséged. :) És füldugó éjszakára.

Az idő fogja megoldani, csak a férfiak hajlamosak azt hinni, örökre szoptatni fogsz és a gyerek még egyetemista korában is köztetek fog aludni.

2017. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
0%
.
2017. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem próbáljátok ki, hogy egy szobába teszitek a két gyereket, ez meglepően jó hatással szokott lenni rájuk, pár éjszakára te is beköltözhetsz hozzájuk, utána már valszeg nem kell. 6 hónaposnak azért már át kéne aludnia az éjszakát, ha nincs minden kis nyekkenésre felkapkodva. A férjed használjon füldugót, viszont ne hagyjon ott a beteg gyerekekkel, amikor segítségre van szükséged. A bébiszitter pedig nem ördögtől való, ha telik rá, fogadjatok egyet, neked is kell az, hogy kimozdulhass otthonról gyerek nélkül, vagy egyszerűen csak pihenj. Ne haragudj, de hülyeség, hogy rajtad kívül ne foglalkozzon velük senki, a nagy hamarosan óvodába megy, akkor harakirit fogsz elkövetni?
2017. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
3%
Legyenek egy szobában a gyerekek és ha kell aludj velük. Neki dolgoznia kell hétköznap. Aludnia kell, hogy tudjon a munkahelyén teljesíteni. Te tudsz pohenni napközben mikor a gyerekek alszanak.
2017. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
66%

Egy szobaba oket?? Nee!! Felsirjak egymast, borzaszto hulyeseg.

A ferjed meg bocsi de egy rinyagep. Nalunk ilyen pasirinya nem volt, ennel nuncs rosszabb, uljetek le megbeszelni higy nojon fel.

2017. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

a lakásban 3 szoba van. egy a ngyé, egy a picié, egyben mi alszunk. 2-es, ezért a baby szittert nem tudnám hova tenni éjjel. momentán bent alszom a picinél, de zárt ajtóknál így is felsír (az ágyában van), és arra is felébred a férjem és ez sem tetszik neki, hiába alszik vissza igen hamar, mert vagy visszaringatom gyorsan, vagy cicire teszem. Nem nyekkenésre, általában várok, de túl sokáig nem várhatok, mert akkor meg ha hagyom sírni, akkor azért morog a férjem hogy éjszaka miért sí r a gyerek. úgy érzem 3 gyerekre kell alkalmazkodnom 2 helyett....1. teljesen igazad van, de ezeket neki is megmondtam. Megmondtam hogy nem fogok dadát kerülgetni, ha segíteni akar, hívok takarítónőt rendelek ebédet (ez azóta folyamatban is van), az segítség, de egy dada kerülgetése nekem nem segítség, ráadásul az éjszakákat nem oldja meg, senki nem lesz tőle éjjel pihentebb, max én tudnék nappal aludni, de ez rajta nem segítene (momentán nem tudok nappal aludni mert a kisebb 30 perces fázisokban alszik kb 3-4 alkalommal napközben...) azt is megmondtam neki hogy béreljen egy lakást és járjon oda aludni ha fáradt vagy vegyen ki egy szobát itt van egy panzió tőlünk nem messze és aludja ott ki magát, de ahogy írjátok ez nem old meg semmit, elment 10 napra külföldre és miután visszajött, 1 napra rá már tiszta ideg beteg volt :(

sajnos nem látszott hogy ő ilyen, utálom magam a gondolatért is, de ha tudom hogy ilyen, megkérem hogy várjunk a másik gyerekkel, minimum 5 évet vagy álljunk meg egynél.


Összerakni a két gyereket nem jó ötlet, az lenne a vége, hogy állandóan kelnének egymásra, én meg egész éjjel ott dekkolnék, és akkor még ágyam se lenne ahol aludjak, most legalább a kicsivel együtt tudok aludni mert ott van a nagyágy.

2017. ápr. 8. 12:58
 10/51 anonim ***** válasza:
31%

"Egy szobaba oket?? Nee!! Felsirjak egymast, borzaszto hulyeseg. "


Próbáltad már, vagy csak okoskodni akarsz? Nálunk pl. bevált.

2017. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!