Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek a kisgyerekes idoszakb...

Akiknek a kisgyerekes idoszakban megromlott a ferjevel/felesegevel valo kapcsolata, mi volt a gond a hazastarssal?

Figyelt kérdés
Ne olyanokat irjatok hogy keves az ido, nem volt kikapcsolodas stb, hanem konkretumot.. Konkret eseteket, mondatokat amiket egymasrol gondoltatok vagy mondtatok..

2015. jan. 30. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ő azt mondta unja a banánt, minden monoton a gyerek mellett. Köztük én is monotonná váltam számára.

Én meg azt gondoltam, hogy napi 2 órát van a gyerekkel, mi ebben a monoton? Úgy éreztem nem figyel ránk eléggé, csak magával van elfoglalva.

Zavarta, ha megkértem valamire, mert azt hitte, hogy nem tetszik nekem, ahogy neveli a gyereket. Pedig csak azt akartam tudatni vele, hogy napközben én mit csinálok és mit látok jónak. Gondolom - és bizonyára így volt - túl hevesen és erőszakosan akartam a saját gondolataimat ráerőszakolni. Viszont közben úgy éreztem, hogy őt meg pont nem érdekli, hogy napközben én mit látok és mit csinálok a gyerek körül, és nem esett jó, ha ő tökéletesen ellentétesen cselekedett.


De megbeszéltük, és azóta is együtt vagyunk. Javítottunk a helyzeten.

Kicsit olyan volt, mintha minden frusztrációnkat a másikon akarnánk kiélni, és vártuk a sült galambot, hogy majd a másik megoldja helyettünk, belátja és majd a másik fog lépni az ügyben.

Aztán rájöttünk, hogy ezt ki kell magunkból beszélni, meg kell érteni a másikat.

Lehet ez így könnyen hangzik, de jó másfél évünkbe telt, míg minden rendbe jött, és megújítottuk a kapcsolatunkat.

Nehéz időszak volt. Amúgy gyerek előtt 10 évig tökéletesen működött köztünk minden. Aztán megérkezett a lányunk és másfél éves korában eljött a kapcsolatunk holtpontja.

Ez 3 éve történt, és ma azt mondhatom, hogy minden újra teljesen tökéletes.

2015. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszeruen nem foglalkozott velunk. Egesz nap a tv-t bambulta vagy a hulye telefonos jatekat nyomogatta. Akkor se segitett mar ha megkertem. Nala tipikusan az jatszott, a minden csoda 3 napig tart. Csak azt felejtette el, hogy nem jatekbaba amit ha megunsz akkor eldobod.. Eloszor elkoltoztunk tole, majd igerte hogy megvaltozik, a gyerek erdekeben tettem egy probat, visszakoltoztunk, de rosszabb volt mint elotte. Terror a javabol. Mindig az volt amit o akart, szorta a penzt, nem mehettem ki a lakasbol, netet is csak sokadszori konyorges utan kottette be... Es vegul a netnek vagyis azon keresztuli ismeretsegnek koszonhetem, hogy sikerult megszabadulnom tole.
2015. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

20 éves házasok vagyunk, jóban-rosszban. A két gyerekünk egymás után született másfél év korkülönbséggel. A két kicsi gyerek mellett kezdődtek a problémák. Nem is tudom, szerintem sok apróság játszott közre. Én már untam, hogy évek óta otthon vagyok, ő egész nap dolgozott, a gyerekekkel 1-2 órát hepizett, én meg olyan voltam akkoriban mint egy lestrapált csataló. Szülés után plusz kilók, frusztráltság, bezártság. Egyre többet veszekedtünk, konkrétan sokszor szex közben vesztünk össze valamin, a férjem mindig megsértődött valamin, és aztán nem volt kedve az egészhez. Azt mondta unalmas, monoton, kiszámítható. Hát persze, a gyerekek mellett nem lehet spontán szex, majd ha letettem őket aludni...

Szóval neki is a mindennapok unalmassá váltak. Rájöttem, hogy fel kell dobni az egészet. Volt hogy éjszaka közepén felébresztettem egy spontán szexre, ennek nagyon örült. Elmentem fodrászhoz, megváltoztattam a hajszínemet, el volt ájulva. Próbáltam kívülről nézni magamat, mit lát belőlem, mikor hazajön. Egy koszos pólóban szüttyögő lestrapált anyukát. Hát elkezdtem otthonra "kiöltözni", Csinos ruhában vártam haza. Meglepődött.

Szóval rájöttem, hogy a mindennapi rutin megöli a kapcsolatot. Kell a változatosság, kell mindig valami plusz. A gyerekeink már nagyok, és mi azóta is jól megvagyunk.

2015. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi 9 éve vagyunk együtt. Tökéletes volt a kapcsolatunk a gyerek előtt. Most 27 hónapos a kisfiam, egy igazi két emberes gyerek.

Sajnos lettek problémáink mellette bőven!

Leginkább a gyerek fegyelmezése véget szoktam veszekedni, rohadt veszélyes dolgokat ki tud találni, iszonyú hisztis, én ha ok nélkül hisztizik az becsukom a szobába, és ott megnyugszik, ezzel elletétbe az apja babusgatja... Ilyenek végett. Én veszekszek, ő lesi a tv-t nem is válaszol. Nem lehet vele se veszekedni, mert nem figyel rám, se szépen megbeszélni, mert nem válaszol.

Állandóan fáradtak vagyunk, nincs türelmünk egymáshoz. Örülünk ha hetente egyszer sikerül szexelni, mert ő mindig dolgozik, heti 2 szabadnapján meg én dolgozok, a gyerek 11-12 nél előbb nem alszik el, addigra valamelyikünk elalszik.

Fáradtság, türelmetlenség, egymás meg nem értése, beszélgetés hiánya, más nevelési elvek. Nálunk ezek a legfőbb problémák.

Én nagyon próbálok ezeken változtatni, mert jó lenne együtt maradni, a mi családunkban nem jellemző a válás, és nem én szeretném elkezdeni. Bízom benne hogy ahogy nől a gyerek változik a helyzet! Tesója nem lesz...

Ja és azt kérted ne olyat írjunk, hogy a kikapcsolódás hiánya stb, de az is nagyon közre játszik, hogy nincs időnk egymásra, nem tudunk közös programot csinálni, nincs olyan nap mikor ne a gyerek lenne a középpontba hanem mi!

2015. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fő probléma a gyerekek. Egészen pontosan az, hogy nem értünk egyet a velük kapcsolatos dolgokban. Ilyen dolgokon minden nap tudunk vitatkozni. Amikor a mama elviszi a gyerekeket, csoda történik, mert nincs vita egész nap. Próbáltam már lazább lenni, ráhagyni dolgokat, de nem megy, egy anya nem ilyen, nekem a gyerekek a legfontosabbak. Vártam a munkától is a csodát, hogy majd ha munkába állok, jobb lesz a kapcsolatunk, de nem így történt. Most attól várom a csodát, hogy hátha pár év múlva jobb lesz, mert kicsit megnőnek a gyerekek. Bár lehet addig nem bírjuk ki egymás mellett :/
2015. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azótahogy alakult az ėletetek?
2017. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!