Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti türelmetek is kevesebb...

A ti türelmetek is kevesebb mióta gyereketek van?

Figyelt kérdés
Mintha csak a múlté lenne. :-( 16 hónapos a kisfiam és egyedül nevelem. Néha úgy érzem kifutnék a világból. Talán ez a sok felelősség és non-stop felügyelet az, amitől sűrűn érzek így? Egyedül olyan nehéz. :-(
2017. ápr. 8. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is egyedül nevelem a 8 hósom, de nekem pont fordítva van. Mielőtt megszületett én voltam a legtürelmetlenebb ember a világon, de most már sokkal sokkal türelmesebb lettem.
2017. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom, hogy miért, de nekem más gyerekével szemben kevesebb. Korábban minden gyerektől teljesen el voltam ájulva, ma meg azon veszem észre magam, hogy a boltban rám mosolyog egy idegen baba és nehezemre esik visszamosolyogni. Szörnyű, de lassan idegesítenek a gyerekek!
2017. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudod neha masra bizni egy orara akar?
2017. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Mert az elsőé még csak nyolc hónapos.


Én is egyedül nevelem a 2,5 évesem, másokhoz is kevesebb a türelmem, pedig korábban valami zen erő élt bennem, semmi nem tudott felhúzni.


A barátaim, a családom, idegenek.. senkit nem tudok hosszabb időre elviselni, csak a gyerekem, de őt is nehezen. Rá megy el az összes toleranciám és idegszálam.


Állítólag, ha 5 éves lesz sokkal könnyebb lesz, most 3.


Így még a párkeresés sem megy, már az is zavar, ha valaki nem sziával vagy hellóval köszön, hanem jóreggelttel.

2017. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Le a kalappal, én ugyan nem egyedül nevelem a 10 hónapos kisfiamat, de az apukája rengeteget dolgozik, így jórészt kizárólag velem van és az állandó készenlét, a kialvatlanság, fáradtság és felelősség így is nyomja a vállamat, túl azon, hogy persze imádom. Nem annyira türelmetlenségnek, mint inkább kimerültségnek hívnám ezt. Nálunk az is baj, hogy nekem nincs testvérem, gőzöm se volt arról, milyen az élet egy babával, az igazán nem számított sokat, hogy a barátnőimnél láttam, mert ilyenkor az ember hazamegy. Most viszont ha el is szaladnék egy órára (bárhova), nem lehet, már annak is örülhetek, ha eljutok a mosdóig. Na most biztos megkapom, hogy minek sír a szám, de én mindezzel együtt élvezem az anyaságot. Csak jó lenne néha 1-1 óra szünet.
2017. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En turelmesebb vagyok miota gyerekem van
2017. ápr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is türelmesebb vagyok a gyermekkel.

Es en is ugy vagyok vele hogy minden időm es energiám rá megy.

Munka gyerek mellett pl hétvégére sem tudok barátokat betáblázni mert fárasztanak.miota ők is szülők es gyerekekkel vagyunk csak ők a téma, nem birom ezt a formális vendégeskedést. Plusz gyerekes rokon is ilyen lett. Szinte mindig ott van a levegőben is a verseny hogy bezzeg az o gyereke már tud bukfencezni, holott az enyém joval hamarabb bukfencezett, de nem mondom inkabb, meg stb.de hasonlo a jatszoteres anyákkal



Legszivesebben csak a szűk családdal es munkatársakkal tudok kikapcsolodni. A gyerekemmel semmi bajom. Ugy látom ha normális az anyja akkor ő is az :)

Ugyesen bevonhato mindenbe, komolyan 2,5 evesen már rég volt benne is türelem, tolerancia, megértés, kompromisszumkészség, dackorszak ide vagy oda.

Nagyon ügyesek ertelmesek ennyi idősen csak a szulo vár el sokszor szamukra lehetetlent

2017. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!