Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétnyelvű párok, kétnyelvű...

Kétnyelvű párok, kétnyelvű párok gyerekei! Volt valamilyen problémája a gyereketek nekem/problémátok a nyelvtanulassal, nyelvhasználattal kisgyerekként?

Figyelt kérdés
A kedvesem spanyol, én magyar vagyok, gyerekvállalás előtt állunk. Spanyolországban élünk, párom beszéli valamennyire a magyart, de 90% ban spanyolul beszélünk. Érdekel minden felmerülő probléma, érdekesség, tapasztalat. Az érdekelné pl hány évesen kezdett a gyerek beszélni, elkülöníteni a két nyelvet, megérteni, mikor a szülők beszélnek hozzá. Volt-e olyan, hogy a kisebb nyelv használatát megtagadta? Esetleg oviban iskolában csúfolták-e? Nagyon köszönöm :)
2017. jan. 29. 21:14
 1/6 A kérdező kommentje:
*gyereketek nekem =gyereketeknek. A telefon kijavitotta és nem vettem észre.
2017. jan. 29. 21:16
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyar német szülők. Az anyuka magyarul beszélt hozzá, ha egyedül voltak Az apuka németül, vagy ha együtt voltak mind, akkor is németül. Két évesen kezdett el beszélni a gyerek, mindkét nyelve. Sőt, ha az anyuka akkor is németül szólt hozzá, amikor egyedül voltak, rászólt, hogy rosszul beszélsz. Az oviban természetesen németül beszéltek, de ez nem okozott problémát.
2017. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nalunk magyar angol.

Az apjahoz angolul beszel, velem magyarul. Ha megyunk valahova angolul. Meg csak ket eves es tokeletesen elkuloniti a ket nyelvet.

2017. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én voltam egy svájci-afrikai családnál babysitter,az apuka németül,anyuka franciául beszélt a kicsikkel,együtt szintén franciául.Gond nélkül elkülönítik a két nyelvet és könnyedén váltogatják.
2017. jan. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a(z eddigi) válaszokat :) kicsit tartok tőle, hogy mi lesz, ha nem akarja majd a magyart használni. Volt egy tanárom, ő lengyel, a férje magyar, Magyarországon élnek. A fiúk nagyon okos, angolul is beszélt már 5 éves kora körül, viszont egyszer gondolt egyet, és elkezdett nem beszélni lengyelül, mert úgy volt vele, minek? Remélem, hogy ez csak ilyen időszakos dac vagy valami, és nálunk nem lesz majd ilyen, vagy legalábbis nem tartósan.
2017. jan. 30. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Irtam privit ;)
2017. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!