Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik elváltként nevelitek...

Akik elváltként nevelitek gyermeketeket/gyermekeiteket nem bántátok meg a válást?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy sosem jutott eszetekbe a gyerekek miatt mégiscsak tűrni kellett volna? Hogy ők családban nöjjenek fel? Így nem teljes az életük, sőt lehet, nem is tudtok anyagilag sem megadni nekik mindent. Nekem elég sokszor eszembe jut, hogy a gyerek miatt lehet nyelni kellett volna tovább, hogy ne így kelljen felnőnie.
2017. ápr. 10. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Engem az anyukám egyedül nevelt, mert apám megcsalta és 6 éves koromban elváltak. Semmiben nem szenvedtem hiányt, nem gondolom, hogy attól lett volna nekem jobb, ha két olyan emberrel kell együtt élnem, akik nem szeretik egymást, sőt. Anyagilag sem volt semmi gondunk, sőt sokkal jobban éltünk, mint az átlag. Lelki sérült sem lettem, jó házasságban élek (szóval a családképem sem torzult), gyerekem van. Nem szolgálja két boldogtalan szülő a gyerek érdekét szerintem.
2017. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 jafnrétti ***** válasza:
78%
Öt évig neveltem egyedül a nagyobbik fiamat születésétől kezdve. Soha egy percre sem bántam meg. Így nem veszekedések közepette kellett nevelnem. Igen, anyagilag nehezebb volt, de százszor inkább ez, mint egy olyan család, ahol minden nap veszekedés van, meg ahol azt tanulja a gyerek, hogy az anyjával úgy lehet beszélni, mint a kutyával (se), ahol az anyjának hallgass a neve, és semmibe nincs beleszólása.
2017. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem bántam meg, annak ellenére, hogy nem volt sem veszekedés, sem alkohol képben, "csak" egyzserüen mindenröl más véleményünk volt.

A gyereknek az nagyon rossz, ha az egyik szülö mond valamit, a másik meg az ellenkezöjét állítja.

Amióta elváltunk, sokkal nyugodtabb, és kiegyensúlyozottabb. Az nem igaz, hogy a gyereknek feltétlen jobb egy "teljes család", mint egy válás.


A veszekedös válás megviseli, de gy normálisan végigvitt nem. Az apával tartják a kapcsolatot, jóformán semmiben nem korlátozom ezt (ha elöre eltervezett, leszervezett program van, akkor azt nem rúgjuk fel nyomós ok nélkül), és mindenkinek sokkal jobb, nyugodtabb az élete.

2017. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Any egyedül nevelt engem és a tesómat. Apánk alkesz volt. Szerintem jobb, hogy külön váltak. Anya így is sokat veszekedett velünk gyerekként, de azok csak a szokásosak voltak. Szerencsére kimaradtunk a nagy perpatvarokból.


Nem kell nyelni egy rossz kapcsolatban mert csak a gyerek issza meg a levét.

2017. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyedul vagyok a fiammal, miutan 6 honapos koraban az apja uj not talalt. Utana 3 havonta valtogatta oket.

Hat ezerszer jobb egyedul, mint, hogy ezt a peldat lassa!

2017. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Engem egyedül nevelt az anyám. Mikor apám inni kezdett, felbontotta a jegyességet, én még meg se születtem.

Egyáltalán nem értek egyet veled. Tökéletesen teljes az életem apa nélkül, így normális gyerekkorom lett. Mindent megkaptam, viszont ha ő is ott lett volna, elitta volna az edzések, magánórák, szép ruhák árát, és nézhettem volna egész életemben a züllött képét. Azóta is alkoholista.

Anyám mindig figyelt rá, hogy nekem mindenből a legjobb legyen, ne érezzem meg, hogy egyedül tart el. Minden szeretetet, odafigyelést, törődést megkaptam, egész családos barátnőim mindig irigyelték az anyukámat, hogy mennyire szeret, mennyit törődik, foglalkozik velem.

Örülök, hogy így döntött, és normális életem lett.

2017. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerinetm nem mindegy az sem, h mi miatt váltatok el. Tényleg nyomos érv, pl. megcsalás, alkohol, verés, más világszemlélet stb., vagy volt egy nehéz időszakotok és lusták voltatok tenni a házasságotokért, és a látszólag könnyebb utat választottátok.
2017. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2017. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!