Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti otthon hagynátok 7-8 éves...

Ti otthon hagynátok 7-8 éves gyermeketeket 5 percre míg elmentek a boltba?

Figyelt kérdés
Én már ilyen korban itthon hagytam őket, mìg elmentem a boltba. Kb. 5 perc alatt visszaérek. Beszélgettem más anyukákkal és úgy érzem elìtélnek mert ők féltik a gyereküket. Tudom mindenki máshogy neveli a gyerekét. Kìváncsi vagyok másnál hány éves volt a gyereke mikor 5 percre egyedül hagyta.
2016. aug. 8. 11:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha értelmes okos gyerek akkor igen.
2016. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Ebben a korban eszembe nem jutna, hogy nem bízhatok meg benne annyira, hogy öt tíz percet nem hagyhatom magára.
2016. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%
Otthon hagyhatod, csak ha történik vele valami, téged vonnak felelősségre. Hogy mi történhet, a fantáziádra bízom, ha nagyon nem megy, segítek.
2016. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szerintem 7-8 évesen ugyanannyi az esélye hogy történik valami mint 13-14 évesen.
2016. aug. 8. 11:24
 5/25 anonim ***** válasza:
48%

Mondom, ha a te döntésed. Én nem akarom megmondani, h mit tegyél. Mérlegelj.


Amúgy értelmetlen a kérdés, mert a te gyerkedet te ismered, h mennyire értelmes, mennyire szeleburdi vagy mennyire megbízható.

2016. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Én nem ítéllek el,mert 5 percet a wc-n is eltölt az ember,és addig is magára ránthatja a gyerek a szekrényt például.

Egyébként én nem hagytam még otthon,és nem is hiszem,hogy fogom ennyi idősen,de én túl aggódós vagyok.A kocsiba hagytam már pl.télen mikor nem akartam kicihelni azért hogy vegyek egy kenyeret meg egy tejet,de még akkor is ki-ki tekintgettem a boltból.

Ismerősöm a 8 éves gyereket otthon hagyta hajnalban mikor elment dolgozni,a kislány egyedül kelt,készülődött,később jött a nagyi és elvitte a suliba.Anyuka egyedülálló,ha nem megy dolgozni éhen halnak.9 évesen meg már egyedül ment suliba.Szükség törvényt bont sokszor sajnos.

2016. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
Ennyi időre már 4 évesen is simán otthon hagytam a fiam.
2016. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Még csak 6 éves, mostanában szeretném elkezdeni szoktatni hozzá. A társasház közös udvarára már kimentem nélküle, csak a kishúgával, igaz, 5 percenként beszóltam neki az ablakon (földszinten lakunk). Féltem őt amúgy nagyon, de úgy gondom, ha nehéz is néha, meg kell adni neki a korának megfelelő önállóságot.
2016. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ennyi idős gyereket már otthon lehet hagyni ilyen rövidebb időkre, már van annyira értelmes, hogy ne legyen gond.

Én annak idején 9 évesen már egyedül voltam itthon nyáron mikor a szüleim dolgoztak.

2016. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Értelmes, megbízható 7 évessel már semmi nem lesz öt perc alatt. Még csak tél sincs, hogy esetleg azon parázz, hogy a fűtés miatt kigyulladhat a ház.


Ennyi idős gyereknek tudnia kell, hogy mit szabad, mint nem. Nem fog hipót inni, kiugrani az ablakon, vagy gyufával játszani.

Az én lányom ilyenkor leül a tévé elé, és ilyenkor meg is mondom neki, hogy mire ez a mese véget ér, addigra haza fogok érni.

Neki is van telefonja, ha bármi baj lenne, tudna hívni.


Mi ennyi idősen egész nyáron egyedül voltunk otthon, mivel muszáj volt. Kint bicikliztünk, piócákat vadásztunk a patakban, csigát és bodzát szedtünk, hogy leadjuk és elfagyizzuk a pénzt. A mai gyerekek szüleit ezért kb. felakasztanák az első lámpavasra. De esküszöm, sokkal jobb gyerekkorunk volt, mint a mai túlféltett gyerekeknek.

2016. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!