Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem sajnáljátok a "csúnyább...

Ti nem sajnáljátok a "csúnyábbik" gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Ez így gonoszul hangzik, de nem tudom szebben megfogalmazni. Van két lányom, imádnivaló, okos gyerekek. A nagyobbik sajnos minden előnytelen tulajdonságunkat megörökölte (nagyon ritkás haj, előnytelen fejforma, sárgulásra hajlamos fogak), a kissebbik az apja dús fekete haját örökölte, tipikus "babaarcú" lány. Kiskamaszok és egyre inkább kezdenek kiütközni ezek a külső tulajdonságok. Már volt egy két ilyen megnyilvánulása a nagyobbnak hogy ő miért nem szép, miért nem olyan szép a haja mint xy-nak. Persze ilyenkor mindig győzködöm róla, hogy igenis szép, arra terelem a szót, ami szép rajta, de ha magamhoz őszinte vagyok, látom és értem, mi a baja. Hasonló helyzetben lévő szülők, akiknek az egyik gyermekük nagyon előnyös külsővel rendelkezik, a másik annál kevésbé, hogy kezelitek ezt?
2016. febr. 20. 11:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
11%
Jézus Mária! Egy szülő hogy írhat ilyet? Mi az hogy "csúnyábbik" gyermek? Nem jutok szóhoz!
2016. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit felháborítani, de tényleg nem arról van szó, hogy "nem olyan szép" . A 11 éves gyerek plasztikai műtétre gyűjt a kismalacában, mert többször beszóltak neki már gonoszabb osztálytársai a suliban a külseje miatt. Mellé jön, hogy naponta szembesül a testvérével, aki kiemelkedően előnyös külsőt "kapott". Nekem meg megszakad a szívem, nem tudom már sokszor hogyan vígasztaljam.
2016. febr. 20. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
11 éves ,még bőven lehet szép...(bár sztem most se annyira csúnya mint ahogy beállítod)
2016. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
nálunk gyerekkorunkban ugyan ez volt a helyzet. én szőke, zöld szemű, "angyalarcú" kislány voltam, így visszanézve a képeket tényleg szép baba és kisgyerek voltam. a húgom meg barna szemű, barna hajú, átlagos kinézetű volt. mindenki dicsért engem hogy milyen szép vagyok, ez neki eléggé rosszul esett. de mostanra hogy már felnőttünk nem nagyon van ilyen különbség köztünk. persze ha egymás mellé raknak minket nem mondaná meg senki hogy testvérek vagyunk, annyira különbözőek vagyunk, de nem hiszem, hogy az egyikünk szebb lenne a másiknál.
2016. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van, mert más témája lassan nincs a gyereknek mint a plasztika. Ilyen videókat néz neten(műtétekről), meg árakat nézi. Eszembe nem jutott ebben a korban ilyesmi, nem tudom mennyire egészséges. Nem olyan értelemben"csúnya", hogy idegen emberek megnéznék az utcán, de ő számít jelenleg a "rút kiskacsának" az osztályban.
2016. febr. 20. 11:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem próbáld meg elvinni pszichológushoz. az ilyen mértékű önbizalomhiány nagyon sok kárt tud okozni, felnőtt korára is kihathatnak azok amiket most érez/él át.
2016. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkozott vele.Ha elmondtam csak legyintett rá,egy idő után inkább nem tájékoztattam semmiről magammal és az érzéseimmel kapcsolatban.Hajam alapból rossz minőségű,bőröm katasztrófa(14 évesen hirtelen nőttem,mindenhol szakadt,vádli,comb,derék,mell,még a szeméremajkaim mellett is-.-).Gyárilag karikás a szemem,olyan vékony a bőröm.Fogaim szörnyűek,25 éves koromra rendszeres ápolással tönkrement az összes.

Ez van,már nem érdekel,úgyse tudok vele mit tenni,anyu se,de jó lett volna,ha legalább meghallgat.

2016. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, de át tudom érezni. Az első válaszoló meg menjen vissza a kis buborékjába.


Szerintem mást nem tudsz tenni, mint amit eddig is tettél. Meghallgatod és próbálod felhívni a figyelmét a szép, különleges dolgokra magán.

Ha neked van érzéked hozzá, akkor próbálj olyan frizurát csinálni neki, ami előnyös lehet a számára.


Az arcformán nem nagyon lehet változtatni, később sminkkel lehet egy kicsit segíteni rajta, de nyilván ez még nem opció, ne is legyen.


Esetleg tereld a figyelmét arra amiben jó. Próbálj eltávolodni a külsőtől, és ha pl. sportban jó, akkor legyen még jobb. Vagy ha hangszeren játszik, stb. Legyen sikeres valamiben és próbáld neki ezt hangsúlyozni. Emellett persze, amit az elején írtam az is legyen meg, de meg kell értenie, hogy a szépséget lehet kompenzálni..nagyon is..

2016. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

A férjem mesélte, hogy a két évvel idősebb nővérét állandóan dicsérték, hogy milyen szép. Neki nagyon rosszul esett, hogy ő ezt nem kapta meg (idegenektől, nem szülőktől). Láttam gyerekkori fotóikat, tényleg szép kislány volt a nővére, ő meg olyan bumfordi kisfiú.


Aztán felnőttek, és míg belőle nagyon jóképű férfi lett, a nővérének nem tett jót a kamaszkor. Mondjuk a külsejével se foglalkozik, ez is rátesz egy lapáttal.

Viszont a dolog kiszámíthatatlansága miatt ne áltasd a lányod azzal, hogy a kamaszkor megszépíti, mert vagy igen, vagy nem. Ha nem, akkor hatalmas törés lesz neki.


Indirekt módon próbálj keresni olyan ismerőst, aki nem annyira szép, de nagyon jó a személyisége. Róluk lehet mesélni, hogy húúú, a Mancikának milyen kisugárzása, vonzó személyisége van.

Esetleg az apját kérd meg arra, hogy nyilatkozzon hasonlóképpen ilyen hölgyekről - férfitől mégis jobban elfogadja egy lány az ilyen típusú véleményt.


Nekem kiskamaszként nagy szívfájdalmam volt, hogy kicsi a mellem. Apámmal egyszer szóba került, hogy hogyan ismerkedtek meg anyámmal, stb. Ő nagyon jó érzékkel belecsempészte, hogy mennyire nagyszerű nő és a csodás személyisége miatt "benyelte" azt, hogy nagy melle van. Pedig mennyivel jobban tetszettek neki a kismellű nők, az sokkal szebb, vonzóbb.


Mivel nem direkt győzködött, így tátott szájjal hallgattam és kezdtem egyre büszkébb lenni a miniatűr melleimre.

Felnőttként előkerült ez a sztori, rákérdeztem, hogy jól sejtem-e, hogy ott át lettem verve a saját érdekemben. Somolyogva mondta, hogy persze, nem mondott igazat, de amolyan kegyes hazugság volt. Sőt, férfiismerősöket is megkért, hogy ha találkozunk, dicsérjék a külsőmet, alakomat. Akkor rémlett fel, hogy tényleg, akárhányszor találkoztunk valakivel, akkor sokszor megemlítették, hogy milyen csinos vagyok, stb. Én meg nagyon büszke voltam magamra.



Egyébként az, hogy mennyire vonzó valaki, tényleg a kisugárzáson múlik. Ezt a saját környezetemben is látom, tapasztalom. Aki elégedetlen magával, azt akár jó külső ellenére is kerülik, míg a jó kisugárzású embereket körbezsongja a másik nem, akkor is ha 150 kg (igen, ilyet is ismerek!). Ez utóbbi hölgyet tényleg könnyebb átugrani, mint megkerülni. De olyan kedves, mosolygós, életvidám természete van, hogy mágnesként vonzza az embereket. A nők barátkozni akarnak vele, a férfiak pedig kapcsolatot. Pedig objektíven nézve tényleg nem egy matyóhímzés.

2016. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
6%
Kaphatunk képet?
2016. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!