Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért piszkál minket mindenki...

Miért piszkál minket mindenki a születendő gyermekünk nevével? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az kérdésem kiírásához a családom hozzáállása vezetett. Első gyermekünket várjuk, kisfiú lesz. Az én nagyapám, illetve a párom édesapja, nagyapja, dédapja után Józsefnek szeretnénk elnevezi, Jocinak fogjuk becézni. A családom azonban állandóan veszekedést indít, hogy ez mennyire cigányos(!!!) név, vagy épp adjunk neki valami "mai", divatos nevet. Nem tudom, igazából mi a baj ezzel. Nekünk ez a legszebb név, azok után fogja kapni, akiket a legjobban szeretünk. Ráadásuk szerintem a sok Rikárdó meg Ketrin között már éppen csak megfér egy Jocika. Néha annyira piszkálnak, kiosztanak minket, hogy el is sírom magam. Általában a sógornőm kezdi, aki érdekes módon egy Márió és egy Kevin édesanyja (magyarok).

Ti mit gondoltok a családunk hozzáállásáról? Nem szeretnék itt vitát kezdeni, csupán ennyi a kérdésem.

24N


2017. ápr. 16. 22:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha ti ketten így látjátok jónak, ezt velősebben kell megmondanod nekik. Ezt ne más döntse el, hanem a két szülő.

Én nem adnám felmenő nevét a gyereknek, és a Józsefet is csak pár fokkal találom jobbnak a Kevinnél és Máriónál, de biztos nem hagynék senkit beleszólni. Ezt csak ti ketten dönthetitek el.

2017. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Apukam is Jozsef, es van egy tini fiu a szomszedban aki szinten Joci.


Mondjad, szalljanak le a neverol. Mi epp ezert egyebkent senkinek sem mondtuk, csak ketten tudtuk egeszen a szulesig.

Amit meg tudsz, hogy mond azt, hogy oke nem az lesz a neve, el lehet felejteni. Aztan meg megis azt adjatok , egy " jajj meggondoltuk magunkat a szuloszoban , megiscsak Jozsef lett "

2017. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egyszerűen senki nem bírja otthon felfogni, hogy nekünk ez jelentéssel bír, és nem szeretnénk mai tucatneveket adni a gyereknek. Ígyis-úgyis ez lesz a neve, nem is értem, miért erőlködnek.

2017. ápr. 16. 22:26
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Minek kellett elmondani?

Mi egyik gyerekünk nevét sem mondtuk el senkinek amíg meg nem születtek, pont ezért, hogy ne idegesítsenek azzal hogy le akarnak beszélni róluk!

Nálunk is a fiúnál szóba került MÁSODIK névként a felmenőké, de végül (HÁL'ISTENNEK!!!!) elvetettük a dolgot.

2017. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Első terhességem, természetesen izgatott vagyok, és azt hittem, mindent megoszthatok a családommal, de nem úgy történt, ahogy elképzeltük.
2017. ápr. 16. 22:33
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyúttal közölhetitek azt is a "kedves" rokonokkal, hogy a szülésig van idejük hozzászokni a névhez, mert ha piszkálni vagy csúfolni merik majd a gyereket, akkor többet nem látják sem őt, sem titeket.
2017. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Ha édesanyám legközelebb megint felhív azzal a szándékkal, nem gondoltam e meg magam, ezt fogom neki mondani. :)

Köszi

2017. ápr. 16. 22:42
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
A ti gyereketek, vagy az övéké?
2017. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt valasztottuk, hogy ha barki megkerdezte mi lesz a gyerek neve, rutinbol valaszoltuk hogy Eufrozina, ha kislany, es Edomer, ha fiu. Ha tobbszor rakerdeztek, hogy teeeenyleg, akkor komoly pofaval bologattunk, hogy persze, mi masert mondanank?


Aztan amikor megszuletett, azt a nevet adtuk neki, amiben MI megegyeztunk. A rokonokat, ismerosoket meg kesz helyzet ele allitottuk, nem volt vita hogy miert ez, miert nem ez vagy miert nem az.

2017. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Amikor ezt kérdeztem, közölték hogy régimódiak vagyunk és "tönkretesszük egy gyerek életét". Bizony. :D
2017. ápr. 16. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!