Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért piszkál minket mindenki...

Miért piszkál minket mindenki a születendő gyermekünk nevével? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az kérdésem kiírásához a családom hozzáállása vezetett. Első gyermekünket várjuk, kisfiú lesz. Az én nagyapám, illetve a párom édesapja, nagyapja, dédapja után Józsefnek szeretnénk elnevezi, Jocinak fogjuk becézni. A családom azonban állandóan veszekedést indít, hogy ez mennyire cigányos(!!!) név, vagy épp adjunk neki valami "mai", divatos nevet. Nem tudom, igazából mi a baj ezzel. Nekünk ez a legszebb név, azok után fogja kapni, akiket a legjobban szeretünk. Ráadásuk szerintem a sok Rikárdó meg Ketrin között már éppen csak megfér egy Jocika. Néha annyira piszkálnak, kiosztanak minket, hogy el is sírom magam. Általában a sógornőm kezdi, aki érdekes módon egy Márió és egy Kevin édesanyja (magyarok).

Ti mit gondoltok a családunk hozzáállásáról? Nem szeretnék itt vitát kezdeni, csupán ennyi a kérdésem.

24N


2017. ápr. 16. 22:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a családod, a közeli férfi rokonaitok nagy részét Józsefnek hívják, mégis cigányos névnek tartják. Szerintem semmi gond nincs ezzel a névvel, a hangzása is jó és különleges is a divatnevekhez képest. Anno mi is felsoroltuk, milyen nevek tetszenek nekünk. Húzták a szájukat, ezért csak a baba születése után árultuk a nevét.
2017. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%
A te gyereked, neked is jogod van gázos nevet adni. Gondolom ezt a kérdés kiírások is tudtad. Mit gondoltál? Hogy itt valaki majd azt mondja, hogy igaza van a családodnak, szegény gyerek? Vagy pedig csak önigazolást vártál? Mivel mondtad, hogy semmilyen válasz nem változtat a gyerek nevén. Akkor minket ez a kérdés?
2017. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%

Ikrem Kálmán és József :) Nagyszülők után lettek elnevezve.

Kaptunk hideget meleget de sokkal szebb nekünk a két név mint egy Benett vagy Noel.

2017. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez tenyleg komoly kerdes? Fura tenyleg, hogy tele a csaladod ilyen ciganyos nevvel

😜

Nem esik le nekik?! Ok teremtettek hagyomanyt ebbol a nevbol.


Amugy ismerek Jozsef kisfiukat. Nekem is inkabb Jozsef, mint Kevin, Benett es tarsai.

2017. ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Számomra hihetetlen, hogy ennyi fura család van, ahol nem egyértelmű, hogy a névadás a szülők dolga és nem össznépi buli. Titkolózni, mást mondani vagy vitázni ilyesmin nagyon gáz.

Mi mindkét gyerek nevét elújságoltuk az első pillanatban és egy fura grimaszt sem tettek hozzá, max. annyi kérdés volt, hogy mi lesz a becézés?


Ha ti a József mellett döntöttetek, akkor az tökéletes lesz.

2017. ápr. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

cigányos??? ez egy bibliai név...ritka manapság.. nagyon jól választottatok nem kell hogy mindenki Zsombor meg Milán legyen!

az én választásaim sem tetszettek a szüleimnek, megmondtam nekik, hogy ti anno választhattatok, és a mai napig nekem nem tetszik a nevem (Eszter) pedig az egy teljesen átlag normális név, tehát gyakorlatilag ebből a szempomtból tök mindegy mit választasz, nem lehet tudni hogy a gyerekednek tetszeni fog e...és megmondtam nekik hogy anno én se szóltem bele a névválasztasukba ők se tegyék már légyszíves

A vicc az egészben hogy azóta mióta megszületett mindenki imádja a nevét (Róza - Rozi)

2017. ápr. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%

Hogy lenne már cigányos név a József ? Pont a Márió az. Illetve az Ármándó,Dzsínó és egyéb szappaoperás nevekből választanak.

A ma divatos nevek többsége pedig szörnyű. Ezerszer inkább József, mint Noel, Marcell, Bence.

2017. ápr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%

Ne hagyd magad nektek tecik jozsef akkor legyen az ,én csak velem egykoru jozsefet ismerek őt is jocinak becézik,

Semmi baj nincs jozsefel ritka manapság.

2017. ápr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Tisztába kellene tenni, hogy a ti gyereketek, vele kapcsolatban ti döntötök a sorsát érintő dolgokról, mert megszokja a család, hogy beleszólhatnak mindenbe.
2017. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk más miatt volt vitánk a családdal. Egy ideig próbáltam magyarázni, aztán elengedni a fülem mellett, aztán amikor szóba került felálltunk és eljöttünk. Ez utóbbi hatott.
2017. ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!