Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg arról szólna, hogy...

Ez tényleg arról szólna, hogy lepasszoljuk a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Férjemmel hétvégére megyünk külföldre esküvőre. Majd kb 1 hónap múlva itthol lesz egy másik esküvő 150 km el odébb. Most az anyósoméknál lesznek. Csütörtökön visszük le őket mi péntek reggel indulunk. És hétfőn hozzák csak vissza, mi is akkor érünk haza.

Egyik ismerősöm kérdezte miért nem visszük magunkal őket is. Mondtam neki, hogy az út végett sem (minimum 5 órás út) meg az nekünk nem lenne esküvő. Állandóan a kisebbik után futkozni, este 8 kor már aludni szoktak. Amikor a másik esküvő lesz akkor anyum fog rájuk vigyázni. Akkor szombaton visszük hozzá vasárnap megyünk értünk.

Imádnak mindkét mamánál lenni, voltak ott már több napot semmi gond nem volt.

Azt mondta az ismerősöm, hogy milyenek vagyunk csak le akarjuk passzolni őket, hogy ő ezt nem csinálná.

Ti elvinnétek őket vagy igy ti sem mennétek?

3,5 éves és 2 éves.


2017. ápr. 17. 16:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vinném őket, nem hiszem hogy élveznék, hosszú utazás, szertartás, stb. Csak baromira kifáradnának. Ne foglalkozz szerintem az ismerősöd véleményével. A saját gyerekeivel azt csinál amit akar, te meg a tieiddel szintén.
2017. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Még jó, hogy az ismerősödnek nincs beleszólása, mindenki másnak pedig így a jó.

Ennyi idős pici gyerek nem való esküvőre, én se vittem a sajátom. A szertartás nekik hosszú, unalmas, a lagziban túlpörögnek, és tényleg egész végig rájuk figyeltek.

Ez pedig a fiatal párnak sem lesz jó! Az esküvő kettőjükről szól, és illik úgy intézni, hogy ne tegye tönkre semmi. Egy, az egész szertartás alatt nyűgös, síró kisgyerek elég bosszantó tud lenni.

Minden gyerek más, nem egyformán reagálnak. :) Lehet, hogy a ti gyereitek pont csendben végigülik. De ciki lesz, ha mégse.


Szóval az ilyen minden lében kanál ismerőst szereld le nyugodtan azzal, hogy​ a menyasszonyra és a vőlegényre hivatkozol, hogy miattuk. :)

2017. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

Erre nincs egysegesen jo valasz.


En pl. tuti kihagytam volna egy ilyen tavoli eskuvot ket pici gyerek mellett.


Masok vagyunk.

2017. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne lepasszolás az, ha nem vagytok teljesen összenőve? Ha a nagyszülők szívesen vigyáznak rájuk, akkor mi ezzel a gond?

Sőt, még tök jó is lehet a kis kikapcsolódás néha.

2017. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem szoktad még meg az emberek rosszindulatúságát meg károgását???

Miért kell ilyenekkel foglalkozni?? Úgy neveled a gyermeked ahogy jónak látod,nehogy már mások véleményére adj. A kedves ismerősnek van egyáltalán gyereke hogy tudja milyen az hogy végrw kikapcsolódhattok?? Vagy irigy valamire?

2017. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
És ha le akarjártok paaszolni? Nincs abban semmi rossz. Nektek is jár egy kis kikapcsolódás. A gyerekek jó helyen lesznek, a nagyszülőknél.
2017. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem pont hogy az nem normális dolog, hogy onnantól, hogy gyerek van minden róla kell, hogy szóljon. Igenis kell egy kicsit a "kettesben". Plusz ez a tortúra nem hiányzik két picinek. Ha pedig fontos nektek az ismerős miért is ne lehetne 2 napra egyedül hagyni a gyerekeket? Jó kezekben lesznek, a nagyszülők meg gondolom örülnek, hogy kivehetik a részük. Így kéne, hogy működjön mindenhol, ahol van erre lehetőség, és nem összenőni a gyerekkel. A gyerekeknek is jobb, mert megszokják, hogy van olyan helyzet, amikor kicsit külön vannak anyutól-aputól. Szerintem az ismerősöd simán irígy mert ő ezt nem teheti meg valamilyen oknál fogva, de hidd el...szívesen megtenné ő is. Sok anyuka a saját frusztrációját vezeti le ilyenkor, amikor olyan anyukákat ítél meg, akiknek még van identitása. Érezzétek jól magatokat az esküvőn 😉
2017. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem tartom lepasszolásnak bármi miatt is mentek évente párszor kettesben, szerintem egyrészt szüksége van rá egy párnak, másrészt nem baj az, ha a gyerekek a nagyszülőket is "szokják" (ha jó a kapcsolat). Egyszer mi vittük az épphogy egy éves gyereket nagy családi esküvőre (kb. 2 órás autóútnyira): persze kellett rá figyelni és totál borult a napirendje, de nagyon élvezte, ott volt az összes hasonkorú unokatesója is - na meg a nagyszülők, egyéb rokonok is, így kézen-közön egymás csemetéit elfoglalva azért enni és táncolni is jutott időnk.
2017. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

10 év alatti gyereket eleve nem vinnék esküvőre. 3 év alatt simán tönkre vághatja a pár nagy napját, felette meg minimum halálra unja magát.

Jól csinálod

2017. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

Te sem lattal sok kisgyereket utolso valaszolo:)

Nalunk a 8 es 7 eves tokeletesen elvolt mult heten hugom eskuvojen.

Unokatesom 10 evese is. Nem unatkoztak egy percet sem.

2017. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!