Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3hónapos babát felkapatni?

3hónapos babát felkapatni?

Figyelt kérdés
Kiskora óta ölben szeret lenni, de azt mondják elkényeztetem felkapatom stb.. Mások babájából milyen gyerek lett, akiket "felkapattak"? mennyi idő után szokott le?

2017. ápr. 17. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Rossz kategória.
2017. ápr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Én az ilyen témáról mindig úgy vélekedek,hogy a gyerkőc szülei de főképp az anyukája tudja,hogy mi a jo neki.Ha elkapatja a babát es olben szeret csak lenni,akkor olben szeret csak lenni,egy ido után mikor előjön a dac korszak úgyis leszokik errol.Addig babusgasd amíg engedi.🙂
2017. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ezt már rég leszögezték okos emberek, akiknek ez a szakmájuk (mármint a gyerekek fejlődését figyelni, vizsgálni, kutatni), hogy NEM LÉTEZIK olyan, hogy felkapatni a gyereket!

Egy ekkora baba azzal, hogy sír, még csak jelezni tud. Azt jelzi, hogy szüksége van valamire!

Legyen az étel (anyatej), tiszta pelenka, meleg vagy hűvösebb hőmérséklet, hasfájás enyhítése, stb.

Nem létezik ilyen, hogy felkapatod.

Később már, amikor megtanulja kifejezni az érzelmeit, akkor a szülő is tudni fogja, hogy miért sír vagy nyűgös a baba. De kezdetben alap, hogy egy ekkora babát egyből felveszel, ha sír.

2017. ápr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Hagyjuk már, sosem tudsz úgy gyereket nevelni, hogy mindenkinek jó legyen. Úgy neveld, ahogy nektek jó. Minden gyerek más már egészen kis korától, szóval ami működött a szomszédnak, vagy anyukádnak, az nem fog törvényszerűen nektek is működni. Visszatérve az eredeti kérdésre, nem tudsz végelegesen elkényeztetni egy 3 hónapost. Persze, valóban hozzá tudod szoktatni bizonyos dolgokhoz, de nem most fogod elrontani egy életre a nevelést.
2017. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Majd ha elkezd mászni, lesz jobb dolga is, és még ő fog addig mocorogni, amíg lerakod.

Én se hagytam őket sírni. Basszus, hát azért vagyok otthon gyed-en, hogy 0-24-ben ott legyek neki azonnal.

Milyenek lettek? Jelenleg 9 és 14 évesek. Mindkettő önálló, okos gyerek. A dackorszakon könnyen túljutottunk, az oviba szívesen jártak, sose volt reggel sírás. A kamaszom egészségesen lázong, bőven a normális kereteken belül. De még ő is bújik hozzánk, beszélgetünk sokat. Igazi kis felnőtt lassan.

Ez részben annak is köszönhető, hogy szülésüktől fogva "felkapattuk" őket, és megtanulták, hogy anya és apa mindig ott van, és figyelembe veszik a szükségleteiket. A bizalmat is tanulni kell.

2017. ápr. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Mi a szar az a felkapatás?
2017. ápr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Én sose hagytam sírni, sokat volt kézben, sőt, babakocsi helyett inkább hordoztam az esetek többségében. Megkaptam ugyanezt, hogy amjdcsatlakoznának nem tudok tőle semmit csinálni stb. 22 hónapos, köszöni, remekül elvan, míg odateszem az ebédet, vagy takarítunk stb. Nem lóg folyton rajtam, tudja, hogy úgyis ott vagyok. Mióta mászik, van jobb dolga is, mint anya nyakában lógni.
2017. ápr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez hol tájszólás, hogy felkapatni? Pesten elkapatni a helyes, de biztosan inkább elkényeztetni-t írtam volna. Szerintem ilyen pici csecsemőt nem lehet elkényeztetni.
2017. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 jafnrétti ***** válasza:
73%

Nincs ilyen, hogy "felkapatni" :D "Elkapatni", olyan még csak-csak, kb. az elkényeztetésre, ölbe szoktatásra szokták érteni, de egy kisbabát nem lehet elkényeztetni, nem lehet túlságosan szeretni. Alapvető szükséglete a testkontaktus. Le lehet róla szoktatni, kvázi arra idomítani, hogy ne elégítse ki ezt az igényét, de miért tennénk?


Lehet finoman afelé terelgetni, hogy el tudjon lenni akkor is, ha nincs kézben, de egy 3 hónaposnál ez kb annyi, hogy ha jól elvan magában, akkor nem pisztergáljuk.


Én egyik gyerekemtől sem vontam meg a fizikai kontaktust babaként. A nagyfiam nagyon szeretett ölben lenni, és vele nem is volt egyszerű, mert őt még nem hordoztam, nem használtam kendőt, sem más hordozóeszközt, szóval sokszor csak a fél karom volt használatban :D Most 9 éves múlt, a "hagyjál már, ne puszilgass" korszakát éli, legalább is ha mások is látják. Este azért sokszor még most is kéri, hogy picit bújjak be mellé és beszélgessünk, és ezt minden további nélkül meg is teszem. Nem altatom már természetesen, csak a sötétben beszélgetünk egy picit.

Amúgy 2-3 éves kora óta egy örökmozgó, kimondottan nem bújós gyerek, nem lehetett őt sosem csak úgy, kényem kedvem szerint ölelgetni, csak amikro neki volt kedve hozzá, egy gyors ölelés, puszi, simi, és már ment is tovább.


A kicsi most 1 éves, vele könnyebb a dolgom, ha nem tud meglenni nélkülem, jön fel a hátamra, ha dolgom van. De amúgy ő sem az a típus, aki hagyná magát tutujgatni. Most, hogy már jár, nem is nagyon lehet felvenni, csak ha fáradt, nyűgös, egyébként mindent egyedül, önállóan akar csinálni.

2017. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Aki ezt a szót kitalálta és vagy használja addig kellene ütni, amig mozog.

Gyereket nem szobanövénynek tartunk...

2017. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!