Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kutya.3hónapos...

Német juhász kutya.3hónapos szuka tenyésztőtől (utolsó kiskutya) vagy 2hónapos kicsi szaporítótól? Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
Nem lesz baj, hogy kiesett ez az egy hónap? Itt gondolok a viselkedéssel kapcsolatos problémákra és, hogy esetleg nem fog annyira hozzám kötődni.

2017. ápr. 4. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen most komolyan elgondolkodtál, hogy melyiket vedd meg? Ugyanúgy hozzád szokik egy 3 hónapos kiskutya, mit egy 2 hónapos. Emiatt nehogy szaporítótól vásárolj.
2017. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Te teljesen idióta vagy??? Egy felnőtt kutya is ugyanúgy kötődni fog hozzád, már ha normálisan tartod. Nehogy e miatt támogasd már a szaporítókat! Plusz egy 2 hónapos kutyàt nem is nagyon lehetne még elvinni...
2017. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én 3 és fél hónaposan hoztam el a kiskutyám, levakarhatatlan.
2017. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kiesett" a hónap, hanem, a lehető legjobb helyen alapozódott a kiskutya szociális viselkedése, anélkül, hogy trauma érte volna az esetleges túl korai elválasztással és otthonváltással. Sok tenyésztő szereti inkább már 9 hetes kortól adni csak oda a kölyköket, nem pedig a törvényben minimumként előírt 8 hetesen. Én a kisebbik kutyámat 10 hetesen hoztam el például, a nagyobbikat 4 hónaposan. Semmi kötődési probléma nem volt és nincs egyikkel sem.

Viselkedési problémákra inkább a 2 hónapos szapis kutyánál számíthatsz, bár nem tudom, milyen szapi, de azért valószínű, nem fordított akkora hangsúlyt a kölykök helyes nevelésére és szocializációjára, mint egy jó tenyésztő.

2017. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsivel több mint 4 hónaposan hoztam el a kutyám. A másik kutyám miatt is különösen jó volt, mert legalább már olyan korban van a kicsi, hogy tudnak játszani rendesen és együtt is jöhetnek sétálni. Ettől függetlenül ugyan úgy ragaszkodik hozzám mint a másik. Ha felnőtt korban hoznád el akkor is megtudna szokni és kitődne hozzád.


A másik meg, hogy a Német Juhászkutya a legbetegesebb agyonszaporított fajta a nagytestűek közül. Én még nem találkoztam olyan szapis NJ-al akiről ne derülne ki 4 éves koráig, hogy diszpláziás. Tenyésztőtől nem a törzskönyv miatt veszünk kutyát hanem azért mert egészséges kutyát akarunk. Persze a NJ tenyésztők között is akad nem 1-2 olyan akit jóformán hívhatunk törzskönyves szaporítónak.

2017. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 12 hetesen lett elhozva a tacskó, én 1 évesen ismertem meg (páromé volt). Állandóan hozzám jön, elképesztően kötődik hozzám, imád, látszik a tekintetén hogy én vagyok neki a minden. Az én kutyám pedig a párommal oldódott fel jobban, pedig ő egy lassan 6 éves mentett kutya, aki nehezen dobja el magát idegeneknek (mikor összejöttünk 3 körül volt). Ezek után azt mondom, hogy 2 vagy 3 hónaposan hozod el kötődés szempontjából tök mindegy. Nyilván ne a szaporítót támogasd.
2017. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez kérdés, akkor egy jó kutyaiskolát is keress ;)
2017. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a tenyésztőtől. Nem hogy nem gond, ha csak 3 hónaposan hozod el, hanem még jó is a kutyának. A 8 hetes kor az csak a minimum, amikor elhozható, de az csak jó, ha ennél idősebb már a kölyök.
2017. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől. Az én kutyám 4 hónapos volt már, mikor elhoztam a tenyésztőjétől (lefoglalozótt kiskutya volt, de az eredeti vevő végül visszalépett). Viselkedési problémái biztosan nem lesznek, a lehető legjobb helyen szocializálódott eddig. Az pedig, hogy a kötődés mennyire alakul ki, nem a kortól függ!
2017. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kutyám (Snaci) 10 hónaposan került hozzám. A jelenlegi (Keverék) 9 hónaposan és ahogy a Snacival nem volt semmi gon soha úgy a jelenlegivel sincs. Megszokott, jól kezelhető, vidám.
2017. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!