Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami rossz szokása...

Van valami rossz szokása gyermekednek?

Figyelt kérdés

Ha igen hány éves? Vagy nektek volt? Hogy próbálod leszoktatni róla?

Szerencsére egyik gyerekemnek sincs még ilyen 3,5 éves €s 2 éves. Vagyis a 2 éves fiunak az, hogy mindent tönkretesz. De nem tudom, hogy ez ebbe a kategóriába sorolható e.

Én emlékszem kissebb koromban mindig tátogtam. Állandóan inert éreztem, hogy nagyra nyissam a szám de kb ilyen fél percenként. Már jóval iskolás koromban szoktam le róla. Anyukámék mindig csak rámszóltak, de akkor elfordultam és úgy csináltam.


2017. ápr. 18. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyolc eves fiu, imad kiabalni:)

13 eves lany, csak fel napig tud rendet tartani.

2017. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mostanában a vizezés.

Ha nem figyelek oda, nyakon önti gyerekvödörnyi vízzel az ágyat, reggelente elmosogatja a fürdöszobai csapban a tejitalos üvegét, olyankor ő is csuromvíz és centi vastagon ázik a padlo, ujabban már a főcsapot kell használnom inkább a szokásos dolgokhoz.

De főz is. A kikészitett gyümi, keksz melletti víz, ha arra jár, fogyaszthatná, de ehelyett mixel..


Leszoktatás kb hatekonynak tűnik, először kiakadok, de éreztetem vele azt is, hogy amugy jo dolog hogy ügyesen mosogat maga után, de inkább nemá..

És ha reggelente száraz fürdőbe lépek be, olyankor kitörő örömmel dícsérem, hogy jé, nem uszik semmi.

Próbálom kompenzálni, hogy pl ne mosogatni akarjon, hanem pl ott a játékfelmosófája.


De egyre önellátóbb. Már teát önt magának kancsóból, ha nem látom, amit alig ér fel.

2017. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*3 lesz
2017. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hajat tepkedte ki, úgy 3 és 10 éves kora között.
2017. ápr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jafnrétti ***** válasza:

9 éves fiú, hm... :D Mondjuk úgy, hogy hanyag. Nem igazán vigyáz a dolgaira, de ha bajuk lesz, akkor aztán ki van akadva rendesen.

A kisebbik fiam még csak 1 éves, nekik szerintem még nem tudnak rossz szokásaik lenni :) Jó, vannak a kicsinek is húzásai, pl. csapkod, de szerintem ez életkori dolog, nem rossz szokás. Természetesen rászólunk, nem engedjük, de attól még normális dolognak tartom, hogy próbálkozik vele.

2017. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
17 eves, csigalassu😁
2017. ápr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

- 14 éves, töklassú, de tényleg - bár az apja is szeret szöszmötölni, csak ő felpörög, ha késésben van. A gyerek nem - mi meg agybajt kapunk.

- 7 éves állandóan a kukiját fogdossa, hiába szólunk rá tizenötezerszer, hogy vonuljon el, mert erre épp senki sem kíváncsi

- 5 éves az orrát túrja, de már leszokóban, hálisten


Apjuk a szakállával szokott játszani, én meg a hajammal.

2017. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!