Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen rossz és hülye szokása...

Milyen rossz és hülye szokása van/volt 2 év körüli gyermekednek? Hogy lehet őket leszoktatni?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam állandóan belelocsolja az ágyba a tejet, teát.Cumis üvegből iszik még, tud pohárból is inni, de nem akar.

Nálatok is vannak ilyen hasonló dühitő szokások?Mit csináltok olyankor?

Segítsetek légyszi


2010. nov. 21. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

De ez nem csak az ő rossz szokása, hanem a tied is. Mit keres a tej az ágyban? Miért nem veszed ki, és igya meg a konyhában/nappaliban/bárhol?

Másik, hogy a 2 évesnek már meg lehet magyarázni, hogy ne locsoljon, mert ha locsol, akkor elveszed tőle, és akkor nincs több.

Az én 2 évesem is cumisüvegből issza a reggeli-esti kakaót, de nem locsol, mert én tartom neki, vagy ő fogja, de az ölemben van, és amint megissza, elveszem tőle. Az ágyban nálunk nincs kajálás/ivás, annak nem ott van a helye szerintem.

2010. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom állandóan belenyúlkál a kakiba, amikor cserélem a pelenkáját. Alig tudom kicselezni, vagy lefogni a kezét, sokszor nem is sikerül.
2010. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! 20 hónapos a kislányom. Újabban kiszedi a mutató ujjával a cicakakit az orrából és megeszi. Mondhatom hogy fújj ez csúnya dolog, ugyanúgy csinálja.
2010. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hiába veszem el tőle, nem használ.Ma reggel megint locsolta elvettem tőle, gondoltam jó akkor mátol nincs cumis üveg csak kint a konyhában ihat csak pohárból.Na inkább nem ivott csak adjam neki visza az üveget.Azt nem hadja hogy fogjam neki, cumis üveggel alszik, egész nap a szájában van.

Utáltassam meg vele az üveget?


Utolsó a pelenkázás nálunk is kész katasztrófa, bár ő nem nyul bele csak szimplán nem hagyja hogy kicseréljük a pelust.

2010. nov. 21. 14:58
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja arra meg azért szoktunk rá még egész pici korában hogy folyamatosan nála van az üveg, mert nem szolt és nem is szol azért hogy ő éhes vagy szomjas, tehát ha én nem kínáltam nem ivott.Gondoltam ha mindig a közelében van az üveg akkor iszik magától,mert nem telhet a napom azzal hogy kétpercenként kínálgatom innivel.
2010. nov. 21. 15:01
 6/15 anonim ***** válasza:

22 hónapos kisfiú

Kap új ruhát, annyira megtetszik neki, hogy egész nap abban járkál a lakásban. Legyen ez a hótaposó bakancsa vagy a téli sapkája.

Mostanában felöltöztetem, utána azonnal levetkőzik teljesen.

Ha mellémegy a kajája, azonnal törölgetni kezdi, mindent törölget, ami koszos szerinte.

A szokások rabja nagyon.

Elpakolja az apja elöl felejtett zokniját a szennyesbe.

2010. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

az én fiam 23 hónapos


ha iszik a szájában tartja, mikor nem látjuk kiengedi az egész ruhája vizes lesz.....


a kistestvére cumisüvegét ellopja és kiönti belőle a tápszerét


állandóan a tv-t és a laptopot nyomkodja, kikapcsolja


gondol egyet és kirámolja a szekrényét, ma volt egy lyuk a zokniján és idegesítette keresni akart másikat


állandóan krémezne, mindig sikerül el lopni a popsi kenőcsöt pedig a polcon van... na ilyenkor az egész feje krémes, de még a szájába is jut


állandóan felébreszti az öcsikét


nem tudom hogy lehet leszoktatni, sehogy szerintem

2010. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, dettó!

Valameik nap oda rakta a szekrény elé az asztalát hogy elérje a dvd lejátszót!Hát azt hittem hülyét kapok.

Úgy látszik meg kell várni míg kinövik

2010. nov. 21. 16:23
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
pedig azért vagy otthon a gyerekkel hogy kínáld meg ha éhes, ez a dolgod. nem kellett volna cumisüvegre rászoktatni ennyire.
2010. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vegyél neki csöpögésmentes szilikonos csőrös poharat vagy csöpögésmentes szívószálas itatókulacsot. Azokból nem tudja kilocsolni az innivalót (a csőrösből is csak akkor, ha ütögeti, a szívószálasból még úgy sem). Nubyt használunk, mi nagyon szeretjük, 3 dl folyadék belefér, én a Müllerben veszem, 1000 Ft.
2010. nov. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!