Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összeomlott az életem, rossz...

Összeomlott az életem, rossz viszonyba vagyok a szüleimmel és terhes lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok. Az utóbbi időben elég sok konfliktusom van a szüleimmel, családommal . Annyira,hogy többször nyúltam már alkoholhoz is...hozzám vágják hogy szerencsétlen vagyok, haszontalan meg hülye...mikor mindent megteszek nekik amit csak tudok. A szakomat nem szeretem, váltani akartam, de nem mertem lépni. Régen depresszióval küzdöttem, anorexiával és bulimiával..állandó megfelelési kényszereim vannak. Emellé még terhes lettem pharmatex mellett, mikor a barátom még csak belém sem élvezett, direkt mert hallottam hogy a pharmatex nem a legmegfelelőbb fogamzásgátló. A barátommal fél éve vagyunk együtt csak..de nem sok jövőt látok kettőnknek. Anyámnak én is púp vagyok a hátára... nem merem elmondani neki. Elvetetni semmiképpen nem akarom.. Mit csináljak? Nagyon el vagyok keseredve...
2017. ápr. 18. 17:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

Gyereket a semmibe nem szabad szülni.

Ilyen fiatalon, egyetemistaként gyerek..

Nem pártolom az elvetetést, de szerintem ez lenne a legésszerűbb ötlet részedről.

Alkoholhoz ne nyúlj, beszéld meg a problémáid a szüleiddel, mondd el nekik a terhességet. Lehet melléd állnak és segítenek dönteni.

De szerintem ez akkor sem a legjobb neked, sem a gyereknek aki ott növekszik a hasadban, hogy megtartsd.

2017. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%
Ezt a helyzetet a pároddal kéne megoldanotok. Ő hogy fogadta? Az is lehet, hogy a baba majd jobban összekovácsol titeket. Mindenesetre lesz valami jó az életedben. Tudom ,hogy nehéz, de próbáljátok ezt ketten, anyud segítsége nélkül megoldani. Amúgy is a gyerek nem az ő gondja, hát még ha ilyen...
2017. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Gondold át, hogyan tudnád megteremteni a picinek az életet.

Hol tudtok lakni, miből tudtok élni. Az egyetemi támogatás elég-e kettőtöknek? Valaki melletted tud-e állni ha gondjaid vannak?

Sokakat olvasom itt, hogy egyedül nevelik a babát. Biztosan marha nehéz, de ha te tudod vállalni akkor legyen azon minden erőd..

És mindenképp mond el a családodnak. Később úgy is kiderülne..

2017. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha meg akarod tartani, amit azért megértek, többet ne igyál, és még inkább próbálj önállósodni, nem az anyukádra hagyatkozni. A párodra van most szükséged.
2017. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%
Márpedig vagy elmondod és reménykedsz, hogy az anyukád segít a felnevelésében, vagy el kell vetetni, mert a jelenlegi életedben a gyerekvállalás áthidalhatatlan nehézségekkel jár, hiszen se munkád (vagyis pénzed), se lakásod, se segítséged, se mentális egészséged nincs hozzá. És minél hamarabb döntsd el. Léteznek válságterhességi tanácsadók, de az csak arra jó, hogy valakinek kibeszéld, dönteni neked kell. [link]
2017. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
Menj,es vetesd el. Ugysem lenne jo elete,akkor meg minek a vilagra hozni? Csak hogy szenvedjen azert inkabb ne.
2017. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%

Nem értitek, hogy nem kapartatja el?

Kérdező, most el vagy keseredve, érthető, de majd szépen összeszeded magad. Egyetem mellett tudsz dolgozni, és apja is azért van a gyereknek, hogy veled együtt megoldja a helyzetet. Dicséretes, hogy meg akarod tartani, és hidd el, az első sokk után megoldást is fogsz találni. Ennyi erővel ne szüljön senki, akinek nincs háza, kocsija, vastag bankszámlája? Akkor a sok károgó abortusz-mániás meg se lett volna.

2017. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Vetesd el, ha már ilyen ügyesek voltatok.
2017. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

nem értem, miért kell abortuszta rábeszélni, ha világosan leírta a kérdező, hogy semmiképp nem veteti el.

kedves kérdező, ha megtartod a babát, 2 választásod van: vagy örökbeadod, ezzel biztosítva neki szerető szülőket babához kellő anyagi háttérrel

vagy összekapod magad és segítséget kérsz, akár válságterheseken segítő alapítványoktól is. A pároddal félre teszitek a nézeteltéréseiteket, és a baba érdekében összefogtok, és megtesztek minden tőletek telhetőt, hogy jó helyre érkezzen a picur.

az meg, hogy 20 éves vagy, nem vészes, én is annyi idős egyetemistaként szültem.

Ajánlom továbbá, hogy érdeklődj a diplomás gyed iránt

[link]

2017. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem, miért kell alapból azt feltételezni, hogy két felnőtt ember nem tud mit kezdeni egy picivel. A kérdezőt most ez váratlanul érte. van kilenc hónapja felkészülni, munkát találni, vagy váltani, ahogy a pici apjának is. Az is lehet, hogy a mama épp ettől enyhül meg, és ő is segíteni fog. Előfordul, és egy nagymama is igazán segíthet, ha akar. Vagy a kérdező apja, vagy az apuka szülei. Nyilván nem nekik kell mindent fizetni, de a nagyszülők többsége szívesen segít ilyenkor.
2017. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!