Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tengerparti nyaralás kisgyerme...

Tengerparti nyaralás kisgyermekekkel. Mennyi költőpénzt vinnétek?

Figyelt kérdés

Két szállásopciónk van: egy reggelit adó szállás, valamint egy teljesen önellátó.

Mennyi költőpénzzel készülnétek a két verzióra? Az úticél Szlovénia, Piran. Mi (szülők) és a gyermekeink utazunk, egy 4 éves kisfiú és egy 2 éves kislány. Autós utazás lesz.

Nyilván az étkezésre fog elmenni a legtöbb pénz. A szobában van hűtővel felszerelt konyha, tehát van főzési lehetőség, azaz az önellátós verzióban egy könnyű reggelit-vacsorát össze tudunk dobni, ebédet is tudunk főzni. De nem a spórolás a cél, van keret éttermi étkezésre, de egy héten keresztül étteremben enni napi 3x az akkor is horror.

Ti hogyan oldanátok meg? Egy hétre utazunk.


2017. ápr. 25. 11:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az üzemanyaggal külön ne foglalkozzatok, mert egyébként is elautózunk havi 40 ezret. A nyáron a gyerekek otthon lesznek a férjemmel (Ő vállalja a nyári szünetet), én pedig tömegközlekedem, ezen meg tudjuk spórolni az utazás költségét.
2017. ápr. 25. 11:30
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Èn eleve ilyen szállást nem foglalok mióta gyerekeim vannak. Nálunk minimum félpanzió ami szoba jöhet. Az ön állátó vagy a reggelizös szállások ugyan az mintha itthon lennénk, én vagy a férjem fözöget egész nap... Vagy vihetsz zacskos kaját és a nyaralás alatt zacskossat eszel(na de annak mi´ értelme).


Ha csak ez a két opció van akkor mindenképpen reggelivel.

Egy éttermi étkezés kb 30€/ alkalom . Ez persze lehet kicsit kevesebb vagy kicsit több, de ennyivel számolnék mert egyik nap csak egy szelet pizza másnap meg egy rendes kaja...

2017. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Én kifejezetten szeretem az önellátó szállásokat. Imádok kiülni a teraszra/erkélyre enni, esténként grillezni stb.


Viszont két kisgyerekkel lehet kényelmesebb lenne ha adnának reggelit.


A szlovén árakat nem ismerem, de írom a szempontokat, hogy mit gondolnék végig. A reggelit adó helyeket választanám. Ebédre nekünk a nagy melegben elég általában egy kis gyümölcs, sajt néha egy fagyi. Ezekre végiggondolnám, hogy itthon mennyit költünk és másfélszeres árat számolnék.


Vacsikra megnéznék egy-két helyi éttermet előre és az alapján kalkulálnék egy körülbelüli árat egy 4 fős vacsoramenűre.


Egy hétre én max. 3 alkalommal ennék étterembe, ebből mondjuk egyszer inkább valami pizza/hamburger/gyros szerűben. Kétszer pedig helyi specialitásokat kínálóban. Esetleg egyszer egy extrábban egyszer pedig egy egyszerűbben. Ennek az árára fel tudsz készülni.


HA van lehetőség kétszer grilleznek, egyszer valami halat, amit a piacon vennék meg, egyszer pedig saslikot amihez sok minden takár otthonról is el lehet vinni egy hűtőtáskában.


Én helyben inkább melegítenék és egy-két ételt elvinnék magunkkal. Amit szoktam: milánói szósz fagyasztva, ezt csak ki kell olvasztani és kifőzni egy tésztát. Egy pörköltöt, amit lehet akár kenyérrel enni, vagy főzni egy tarhonyát kész a tarhonyás hús. Első napra jó lehet a lesütött hús/hideg sült csirkecomb/ rántott húsi/ fasírt stb is.


Bepakolnék egy két zacskós levest és zacskós tésztát is, nálunk ezek szigorúan nyaralós kaják, van amikor visszahozzuk úgy, ahogy elvittük.

2017. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi egy 2 évessel megyünk önellátósba. Reggelinek valót viszünk, illetve veszünk ott ( akár esténként) ebéd a parton, étterem amit kívánunk.

Vacsit pedig megfőzzük a délutáni albásko, vagy van bogrács, grill lehetőség is.

Így napra 150 eft költőpénzt tervezünk vinni.

De mi a bankkártyákkal is tudunk fizetni illetve pénzt levenni

2017. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
javítok: alváskor
2017. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A reggelit tartom a mi esetünkben a legkevésbé fontosnak, ugyanis nem vagyunk egy reggelizős család. A gyerekek reggelente elnyammognak valami pékárut, de még azt sem mindig, esetleg egy lekváros kalácsot vagy vmi barnakenyeret, isznak bőségesen tejet, és ennyi. Én általában nem reggelizem, iszom egy teát, a férjem eszik egy szendvicset. Szval az potom pénzből megoldható. Ráadásul minden apartmanhoz tartozik egy csodás nagy terasz, isteni lesz kiülni eszegetni, a lábunk alatt a tenger.

A vacsorát hasonlóan képzelem. A gyerekek az egész napos pancsizásban úgyis úgy ki fognak merülni, hogy a szálláson bedobunk valami könnyed vacsit (szintén a teraszon), és mennek aludni.

A 2-es válaszoló írta, hogy az egy hét alatt párszor éttermezne. Én is így gondolom. A többi napon a szálláson egy bolognai, lecsó és társai seperc alatt összedobható.

A 3-assal egyetértek, én is olyan 150-200 ezer ft-nek megfelelő eurót vennék.

Milyen egyéb költségre lehet számítani? Most megyünk először külföldre így gyerekesen. Napi szinten fagyi vagy valami adhoc jelentkező igény?

Az a tervünk, hogy egyik nap átkompolunk a szemközti Olaszországba és egy kicsit autózunk az olasz parton, fürdünk egyet az olasz tengerben (ami vicces, mert pár 10 km a távolság).

2017. ápr. 25. 14:01
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, így nincs értelme a reggelinek szerintem. Első reggelre max. vigyetek valamit, a boltban pedig majd bevásároltok reggelire.


A kompozásnak néz utána, a tapasztalataim szerint gyalogosan megéri/megérheti, de az autó a legtöbbször irreálisan sokba kerül :)

2017. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó, hogy írod, kedves 2-es! Köszi😊

Jöhetnek még ötletek, tapasztalatok! És látom, hogy megindult itt is a lepontozási ámokfutás...hát egészségére az illetőnek! Én zöldet nyomtam.

2017. ápr. 25. 14:16
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Ebben az esetben én napi 1 étteremmel számolnék, úgyis úton lesztek napközben, délelőtt te sem főzöcskézni akarsz, hanem úszni, fürdeni, várost nézni, jól hangzik, hogy főzöl, de szerintem elég lesz a reggelit, vacsit összedobni.


És emellett még mire mehet el? Ó, hát a lehetőségek korlátlanok :D Én ilyenkor mindig megkívánok egy kürtös kalácsot, fagyit, minifánkot, csináltatok egy hennát,veszek valami szuvenírt, kölcsönzünk vizibiciklit, ha találunk gokartpályát, kirpóbáljuk...Igazából ti tudjátok, mennyi a keretetek,de szerintem messze nem a kaja a legdrágább. Én pl szívesen iszom ilyenkor egy hideg koktélt : kapásból 2000 forint. A 150-200 bőven reális, ha futja ennyi rá. Ki lehet olcsóbban is hozni, persze, de ha nem kell, akkor ennyit nyugodtan vigyetek magatokkal!

2017. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es Neked is! Jó, hasznos dolgokat írtál. Pont ilyen egyéb költségekre gondoltam. Ahogy leírtam, a 150-200 ezernek megfelelő euro olyan kevés hangzik (hál' istennek van rá keret), de nekünk is olyan a bankkártyánk, hogy tudunk külföldön fizetni, vásárolni vele.
2017. ápr. 25. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!