Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem féltek attol hogy kikozosi...

Nem féltek attol hogy kikozositik a gyereketeket vagy hogy esetleg lelki gondjai lesznek?

Figyelt kérdés

En rettegek.

Mondjuk lehet hogy csak azert van ez mert nekem lepki gonjaim vannak gyerekkorom ota es lelki serult vagyok a mai napig. Volt mikor kikozlsitettek, de igazabol ez az en hibam mert tul felos voltam.


2017. ápr. 25. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Úgy kell nevelni. Talapra esett gyereknek kell lennie. Ha azt látja rajtad hogy szerény vagy mindentől félsz akkor ő is ilyen lesz. Általában a nagyszájú szintén talpra esett szülőknek ugyanilyenek lesznek a gyermekei ugyan így van a fordítottja. Tudom le leszek pontozva de ez az igazság csak körbe kell nézni.
2017. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Félni nem félek, de gondoltam rá már párszor.


Az elsőt cáfolnám. 4 testvérem van, van köztünk ilyen is, olyan is. Sok múlik a genetikán is, nem minden a nevelés. Emellé jön még a különböző élethelyzet pl. egy csoport vagy osztály.

2017. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Én pont fordítva vettem észre. A nagyszájú szülőknek otthon is nagy a szájuk, elnyomják a gyereket, aki nem tanulja meg kezelni a konfliktusokat, mert úgy érzi nem lehet akarata. Lásd én. Felnőttként is sokszor gyerekszerepben érzem magam idegenekkel szemben.
2017. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, bár eszembe jutott. Nekem is voltak ilyen nehézségeim, de ő egy másik ember, akinek más gondokkal kell majd megbirkóznia. Ne vidd túlzásba az aggódást, mert ilyen alapon nagyon sok mindentől félhetnél, és az senkinek nem tenne jót.
2017. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem. az életre kell nevelni, hogy mosolygós legyen, nyitott és proaktív. Akkor szeretni fogják :)
2017. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Én pont ezért mihamarabb hordtam közösségbe, játszóbölcsibe stb.

Mert tudom milyen sokkolo hirtelen bekerülni nagyobb gyerekközegbe anya mellől. Nem akartam ezt a szorongást igy már egesz kicsi korátol szoktattam hozzá.

Igy bölcsiben egy nyitott barátkozós "csopvez" gyerekem lett élesen ellentétben velem, akit plane beszoktatas nelkul adtak be es oviban sem oldodtam fel. Tanultam a szüleim hibájábol, ezt jol kivédtem.

2017. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert ha baj van, hozzám jöhet. Plusz én is tuléltem, de apja meg nagyszáju.
2017. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Figyelj! Rengeten mulik a nevelésen!

Ugy kell nevelni a gyereket hogy legyen egy stabil önbecsülése, érdemes sokkal többet dicsérni mint inkább szidni ha meg mégis szidásra kerűl a sór akkor a elkövetett cselekedetet kell fel hozni és azt bírálni meg szidalmazni nem a gyerek személyét. Kicsitt talán nyálasan hangzik de a szeretet a legfontosabb azt kell ki mutatni hogy te őt szereted akkor is ha hülyeséget csinál, és így nem akar majd senkinek meg felelni nem lessz kiközösítve, meg úgy is ha személyiségéből adódóan különc akkor is meg talalja a saját kozöségét ahól jól érzi magát mert bízik ömagában és nem akar más lenni.

2017. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!