Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan nevelnétek ilyen...

Ti hogyan nevelnétek ilyen esetben a gyereketeket?

Figyelt kérdés
A párom félig roma származású apja révén.Náluk nem téma ez,nálunk sem,teljesen fehér bőrű.Nem őrzik a hagyományokat,nem élnek úgymond cigányosan.Deaz emberek gonoszak és félek,hogy le fogják nézni a lányomat.Mit érdemes a.kislánynak ezzel kapcsolatban elmondani?
2016. júl. 25. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De akkor hogyan derulhetne ki? Egyebkent siman a legjobb belatasom szerint nevelnem, mint minden mas esetben is, es az oszinte velemenyemmel ismertetnem meg termeszetes modon. Gondolom, van sajat velemenyed a romakrol es az o megitelesukrol, ha hozzamentel egy felig cigany emberhez.
2016. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsen cigányságtudatuk,akkor nem kell annak nevelni.Én sem nevelem muzulmánnak a gyerekem mert nem érzem magam annak,szerintem ilyen egyszerű.
2016. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó,de ha elkezdenek ujjal mutogatni rá,hogy te cigány vagy..nem akarom eltitkolni,de mivel a családban ez nem téma,nem akarok nagy feneket keríteni neki,csak legkésőbb az iskolában szembesülni fog sz előítéletekkel
2016. júl. 25. 21:54
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Na de miért gondolod, hogy majd ujjal fognak rá mutogatni meg csúfolni? Mekkora most a gyerek?
2016. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3és fél éves.Iskolában dolgozom,hallom,hogy mi megy a gyerekek között
2016. júl. 25. 21:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy az ok. Ha vkin észre veszik (és ez nem csak gyerekeknél van), h nincs kellő önbizalma, másoknak szeretne megfelelni,h befogadják, akkor őt bántani fogják. Ezt meg úgy tudjátok elkerülni,h ha ti magabiztosak, kiegyensúlyozottak vagytok, és nem azon agonizáltok,h mások mit fognak szólni. Annyi,h vannak olyan helyzetek, amikor előre lehet tudni,h mivel piszkalhatjak. Pl. kövér, származása, beteg, dadog... stb. Ha meg mégis bántják, kérje ki magának. A lényeg,h ne látszódjon gyengének!
2016. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van utolsó,jó ötlet
2016. júl. 25. 22:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj belőle problémát.Ha nem emiatt majd csúfolják más miatt.Nekem apukámat cigányozták le,mert barna bőrű,pedig soha nem volt,voltunk cigányok.Aki úgy viselkedik,azt nem fogják bántani,egy-két megjegyzést meg le kell tudni nyelni,ezen mindenki átmegy.Ha megkérdezi a gyerek,őszintén el lehet mondani,hogy negyed részt igen.ennyi,nem kell nagy feneket keríteni neki.
2016. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én erről beszéltem szakemberrel, mivel érintett voltam hasonló helyzetben. Nekem azt mondták, hogy természetesen kell viselkedni. DE! Fontos tudatni vele, hogy ki is ő. Beszélni kell vele a dologról még mielőtt iskolás lesz. El kell mondani, nem szabad, hogy ezt mástól hallja először! Erről tudnia kell egy olyan embertől, aki szereti, mert a saját önbecsülését az első benyomás nagyban fogja befolyásolni. Szóval szerintem neked is el kell ezt mondani. Hogy vannak előítéletek, sokan ennek áldozata, lehet, hogy ő is az lesz, de nem feltétlenül. Szóval a lényeg, hogy egy ilyen támadásra legyen "felkészítve". Aztán nehéz lenne bármit is mondani. És mondtad, hogy nem hagyományőrző család, de mégis a cigányság előnyeit hangsúlyozni kell. Azt kell, hogy érezze, hogy ennek vannak előnyei, mert ennek tudata fogja majd csak enyhíteni az esetleges bántások okozta sebeket.

Remélem nem lesz ennek áldozata, de jobb felkészülni!

2016. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az én párom teljesen roma származású, habár asszimiláldott családból, de a lányunkra még senki nem mondta, hogy roma lenne, pedig én is felkészültem lelkiekben, hogy mi lesz, ha beszólnak neki (férjemnek néha beszóltak az iskolában), de eddig semmi. Most hetedikes.Hosszú fekete haja van, fekete szeme, kérdeztem tőle, hogy voltak-e megjegyzések, azt mondta, hogy nem, pár - nem roma -fiú udvarol neki az osztályból, az edzésről... Miből gondolod, hogy csúfolnák?
2016. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!