Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzek így néha vagy...

Miért érzek így néha vagy tényleg ennyire nem vagyok anyának való vagy csak a fáradság?

Figyelt kérdés
7 hós fiam van,imádom őt,de egész nap egyedül vagyok vele,igaz anyösékkal lakunk,de ő 2 naponta dolgozik,de mikor itthon van,akkor minden nyekkre felveszi,és hiàba szólok akkor is,ehhez a fiam hozzászokott.egész nap igényli h játsszák vele,kézben legyen,szorakoztassam,jó ha 5 percet elvan.Éjjelek is szörnyűek,jó esetben 2 óránként kelünk enni,sokszor kell 1 óra h visszaaludjon.És néha mikr folyamatba nyűglődik,sír ,nem akar aludni,elkap az ideg és van h kiabálok vele,enyhén magamhoz szoritom,meg nem ütöm,hanem lerakom az ágyába inkabb és kimegyek a szobából is,hagyom sírni.Tudom h nem szabadna de akkor mintha nem lennék a magam ura,mint változtassák,vagy hogy tudnám raszoktatni,h legyen el picit.
2017. ápr. 26. 12:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Egy kis kikapcsolódás kellene a gyerek mellett. Este ha megjön a férjed, vagy hétvégén, vagy amikor anyós vigyáz rá, elmehetnél valahova, gyerek nélküli programra.
2017. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%

Hàt talàltad,nem vagy anyànak való.Apuka hol van,ő miért nem segít néha be?? Anyós is hibás ,mert rászoktatta a gyereket a kényeskedésre. Én alapból nem szültem volna anyóssal egy fedél alatt.

Szedjél MagneB6-ot.

2017. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Senki nem szoktatta kézbe a babádat, nyugi! Tombol nála a szeparációs szorongás. Hallottál már róla? Ha nem, olvass utána! Ebben az időszakban egy dolgot tehetsz (feltéve, hogy fontos neked a babád, és az éppen aktuális igényeire szeretnél a legmegfelelőbben reagálni): minél többet vagy vele, mellette, minél több testkontaktus, hordozás, kukucs-játék, hogy játékosan tanulja meg, anya nem szűnt meg, csak éppen ő nem látja. Szerintem ez az egyik legbrutálabb fejlődési lépcsőfok, ilyenkor úgy érezhezi egy baba, hogy kirántják a lába alól a talajt. Eddig anya mindig ott volt, most meg úristen, eltűnt (pedig csak a vécére szaladtál ki). Viccesnek tűnik, de ez a baba szempontjából vérkomoly. A két gyermekem közül a fiamnál volt brutális a szeparációs szorongás. Csak én felkészültem rá, rengeteget olvastam róla, meg az egyetemen tanultam is. Amikor elkezdődött, ledöbbentem, hogy ez ilyen durva. Egy pillanatra nem mozdulhattam el mellőle. De mivel én sokat hordoztam (és hangsúlyozom, én készültem a szeparációs szorongásra), magamra kötöttem, és kábé 2 hónap múlva lecsatoltam (persze, kis túlzással, de összenőttünk azokban a hetekben). Otthon is úgy főztem, hogy a hátamon aludt.

Én nagyon együtt éreztem akkor a babámmal. Annyira látszott rajta, hogy szabályosan szenved, kínlódik, szorong, és csak velem nyugszik meg. A vécében is bent volt velem, pihiszékből engem nézett, én pedig beszéltem Hozzá (közben nagydolgoztam). Ez az időszak erről szól.

A kislányomnál nem volt ilyen durva, Őt nagyon lekötötte az, hogy van egy bátyusa, aki folyton körülötte molyolt. Voltaképpen Ő sosem volt egyedül.

A fiamról még annyit, hogy most 4 éves ovis, nagyon önálló, reggel dob egy puszit és berepül a csoportba, a kislányok rögtön közrefogják (piszkosul jóképű😊), szval nagyon vagány, magabiztos kisgyermek lett belőle. Ehhez szerintem kellett az, hogy minden életszakaszában ott voltam Neki, a szeparáció idején megtanulta, hogy anya stabilan ott van Neki. Most anyósod csinálja jól, nem felkapkodja, hanem biztonságot nyújt egy szorongó 7 hónaposnak. Vedd föl te is vagy kucorodj mellé, hadd másszon rád, amikor csak tudod. Ilyenkor a házimunka sem számít. Rendelj kaját, és takarítsatok közösen a férjeddel, amikor valaki mindig a baba rendelkezésére áll, ha éppen igényli. Ez ilyen időszak!

2017. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Én nagyon elleneztem az együttalvást de mivel a férjem nem volt hajlandó egyáltalán felkelni egyszer se a fiunkhoz és simán aludt reggelig míg nekem 4-kor már kezdődött a nap, úgy döntöttem néha pedig együtt fogok aludni a fiammal. Főleg hajnal 3 körül vettem magamhoz, olyankor néha akár 6-ig is aludt. Plusz megtanultam, hogy nappal ha csak 20 perc alvás jut is jobb mint a semmi, feszültség ellen mindenképpen. Most olvasva a kérdésedet, amikor 7-8-9 hónapos volt azt hittem ő mindig ilyen rossz alvó lesz, 100x megfogadtam kistesó nélkül fog felnőni stb stb, így jó 10 hónappal később ritka jó világom van, elmúlt ez az időszak is. Egyedüllét.. már meg tudok tőle mozdulni amíg pl főzök addig pakol, magában nem nagyon játszik de olyan kis értelmes már, a közös játék is milliószor élvezetesebb, mint amilyen babaként volt. Kitartást!
2017. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én is felveszem,játszok vele,csak azt nem szeretem,mikor éppen elvan akkor anyós nekiáll szórakoztatni felveszi,és ha szólok hogy miért szórakoztassa mikor épp elvolt maga is,erre a válasza h mindig kézben kell h legyen.Semmi segítségem semmibe csak azt mondják te vagy az anyja,old meg.Hordozast próbáltam de nem jött be nekünk.Úgy érzem,h,de tele vagyok,néha csak annyit szeretnék,h nyugodtan megvacsizhassak,de azt se lehet.Mpst épp rajtam pihizik,méret ágyába nemakart
2017. ápr. 26. 12:45
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Még arra reagálva, amit írtál, a szeparációs szorongás idején az éjjelek katasztrofálisak tudnak lenni. A baba felriad, bepánikol, hogy hol van anya. Sok baba ebben az időszakban még szopizik, extrán kötődik az anyukájához, és ez felerősödhet ilyenkor. Éjjel sokszor csak azért kelt a fiam, hogy ellenőrizze, megvagyok-e. Én Vele aludtam addig, amíg szopizott (18 hónapos koráig). Szval nem kirívó, hogy sokszor kel. Légy türelmes vele, vedd magad mellé (ettől nem fog kevesebbet kelni, csak neked nem kell ugrálnod).

Azt írod, hogy jó, ha 5 percet elvan. Ez tényleg jó. Egy 7 hónapos baba még nem képes sokkal többet önállóan elpiszmogni. Ráadásul ha ő egy társaságkedvelő személyiség (ez már ebben a korban megmutatkozhat), akkor sokkal jobban fog igényelni téged, mint egy zárkózottabb típus.

És elhiszem, hogy elveszíted a türelmed. Ez emberi dolog. De próbálj ilyenkor lehiggadni valahogy! Gyakorolj be különböző nyugtató technikákat! Én, mióta gyermekeim vannak, elkezdtem a saját magam tréningezésével foglalkozni, ugyanis rengeteget tanultam magamról, pl, hogy könnyen kijövök a sodromból, türelmetlen vagyok, gyorsan elgurul a gyógyszerem. Tudtam, hogy temperamentumos vagyok, apumtól örököltem a hevességemet, de hogy ennyire...erre a gyermekeim ébresztettek rá. Szerintem én rengeteget fejlődtem pozitív irányba, de ehhez brutál sok belső munka és olvasás-gondolkodás-önvizsgálat kellett, és kell a mai napig.

Szval kitartás, emberi a viselkedésed, de mivel édesanya vagy, neked kell a legstabilabb, legerősebb embernek lenned az egész világon!

2017. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ja, 4-es voltam.
2017. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Magnézium, B6 vitamin jó ötlet. Inkább rakd le a gyereket a kiságyba és menj ki öt percre bőgni, mint szorongasd.

Kialvatlanság és anyóssal együtt lakás elég rossz kombináció. Anyóst nem fogod tudni átnevelni, ne is akard, nagymamáknak nem lehet parancsolni, vagy hallgat rád vagy se. Ha se, akkor ennek függvényében gondold át, hogy rá akarod-e bízni, ha meg muszáj, fogadd el, hogy az az ára, hogy ő másképp bánik vele.

Aludj együtt a gyerekkel napközben. Ha szoptatod, ne igyál kávét. Menjetek nagyokat sétálni vagy csinálj vele együtt olyasmit, ami téged is feltölt, akár fürödjetek vagy tornázzatok együtt vagy vidd társaságba. Nagy eséllyel jobban fog aludni, ha több inger éri, ha nyugodtabb vagy és nem érzi azt egész nap, hogy folyton le akarod passzolni. Ez egy tapadós korszak, ha hagyod tapadni, hamarabb vége lesz és magabiztosabban indul el felfedezni (és akkor majd az lesz a baj).

2017. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%

A kérdező 6-os kommentjére reagálva az valóban nagy butaság, hogy az anyós akkor is zargatja a babát, amikor szépen elvan magában. Ezt ne csinálja! Nem tudom, mit tehetsz. Kinyitod a szád, és világosan megmondod neki, hogy hagyjon fel ezzel a rossz szokásával.

A hordozás hogy-hogy nem jött be? Mennyiszer próbálkoztál? Hová kötötted, a hátadra? Szakszerűen kötötted fel? Tudom, van olyan baba, aki nem szereti, de a babák többsége boldog, hogy az anyukájához tapadhat. Nekem mindkét gyermekem imádta.

Az viszont szuper, hogy rajtad alszik.

Na, fel a fejjel! Érzéssel csináld! És képzeld bele magad mindig a babád helyzetébe! Az segít.

2017. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

En biztos nem tudnek ugy letezni hogy allandoan rajtam legyen ragadva. Meg wc re menni se nyugodtan egyedul,tulzasnak tartom.

Kerdezo ez van,jobb lesz ha gyakorolsz egy kis turelmet,mert csak te neked lesz rossz.

2017. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!