Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok-e már ilyen helyzetbe...

Riki11 kérdése:

Voltatok-e már ilyen helyzetben hogy pici (2 éves) gyermeketek nehezen kakált (nem szoba tiszta)?

Figyelt kérdés
Van egy 2éves kisfiam és 1 éves kora óta nezen nagyon sírva kakálik ha kemény ha híg.... Voltunk orvosnál vele gyogyszereket irtak de semmi hatása nem volt!!! Mit kellene csináljunk ilyenkor hogy ne szenvedjen, csak a guttalagsz ami jo de annál is sír nagyon inkább vissza szorítja mint hogy kényelmesen kakálna... Nagyon fél kakálni nem mer, olyanokat mond hogy aludjon, nem akar kakálni, nem tudom mit kellene csinálni vele...Jah és igen még sajnos nem nagyon akar enni főtt ételt csak édest erőltetni kell bele a főtt kaját.. Ha valaki tudja akkor légyszives segítsen!!!!!

2017. ápr. 29. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Amig tul szilárdat eszik addig szerintem ilyen lesz
2017. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az édes ételektől lehet gond. Én saját tapasztalatból tudom ha több gumicukrot vagy édességet eszek akkor lelassul az emésztésem és nehezebb dolgom van a WC-n. A főtt étel is fontos lenne. Ne erőltesd, tedd elé az ételt és egyen. Ha nem akar enni hagyd, mond neki hogy ez van és ha nem eszik éhes marad. Nyugi nem fog éhen halni. Az édességeket meg hagyd el teljesen , max 1-2 túró rudi egy héten. Adj helyette gyümölcsöt , pl őszibarackot az is édes , igaz most csak konzerves van. Kisfiam imádja pl villával falatozni, jó móka neki. Tegyél neki felszelve almát egy tálkába és had eszegesse delelott vagy délután miközben játszik. Vagy valami zöldséget , répát, karalábét. Tedd játékossá az étkezést is, egyetek együtt közösen. Vagy vond be a főzésbe, engedd hogy kavarja vagy adj neki egy lábast és fakanalat és csinálja ő is. Aztán mikor esztek mond neki hogy ezt együtt csináltátok és milyen finom és milyen ügyes volt. Egy próbát megér. És igyon minél több vizet, az is segíti az emésztést , a tea és gyümölcs lé ugyan úgy tartalmaz cukrot, azt hagyd el.
2017. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!