Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a szomszédot?

Figyelt kérdés

Van egy két és fél éves kisfiunk, elismerem, hogy óriási hisztiket tud levágni, nagyon határozott egyéniség, nála tényleg földön fetrengős hisztikben nyilvánul meg a dackorszak, így reagál ha valamit nem engedünk amit nagyon szeretne, de mégsem engedhetünk meg mindent csak úgy a békesség kedvéért, muszáj vele harcba szállni naponta többször is, ez van, nem akarok kis zsarnokot nevelni belőle. Amúgy nagyon okos, tüneményes, stb... csak hát ha hisztizik, akkor kő kövön nem marad.

Na most a legdurvább harc mindig este a fürdésnél van. Először azért kiabál szó szerint mint akit nyúznak, mert nem akar fürdeni menni, utána pedig azért, mert nem akar kijönni. Ez este 8 és fél 9 között elég hangos hisztivel, sírással, kiabálással jár. Mindent megpróbáltunk már, de ilyenkor nem igazán lehet kizökkenteni, nagyon ritkán sikerül valamivel, de jobbára minden nap folyamatos a hiszti ebben a fél órában. Tisztálkodni pedig ugye kell.. Utána amikor már ágyba kerül megnyugszik, olvasunk, beszélgetünk, elalszik.

Az alsó szomszédunkkal amúgy sem vagyunk sajnos jóban, egy elég háklis idősebb néni. Amikor nem volt gyerekünk már akkor is minden baj volt neki (szerinte egész nap magassarkúban járkálok, ami persze nem igaz, egész nap tologatjuk a bútorokat, amit miért is tennénk?... mellesleg a gyerekünk születéséig mindketten dolgoztunk egész nap...stb...)

Szóval most kapva kapott ezen a sírás témán, és kb. minden nap felkopog, feljön, stb.. már azzal is fenyegetett minket, hogy szól a védőnőnek, vagy a gyámügynek, mert biztos benne hogy bántjuk a gyerekünket. Hogyan kezelnétek? Sajnálom, hogy ez van, és remélem leszokik majd róla a fiunk... tényleg nem igazán tudok mit kezdeni a helyzettel... Nem tartós "zaj", nem későn fürdetjük, én azt gondolom, hogy ennyi kibírható lenne, egy panelban együtt kell élni ezzel... de a néni máshogy látja :D...

Mi lehet a megoldás?


2017. máj. 4. 08:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
37%
Nos, en nem vagyok idős néni és gyerekem is van, de bizony engem is kiboritana, ha egy kisgyerek minden áldott este ordítana a közelemben. Fürdesd korábban, próbáld lekotni a figyelmét, csinálj vele valamit, hogy ne hisztizzen.
2017. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
62%

En utalom a hazsartos oregeket, de bocsi az sem normalis hogy egyerek ennyire kezelhetetlen. Ezek a pokolifetrengos hisztik azert nem annyira altalanosak, hogy az anyuka (legtobben tudom pedig sajnos ezt teszik) megrantsa a vallat, hogy "hja hat ez dackorszak". Meg nem talaltal ra a megfelelo modszerre, hogy elejet vedd a hiszterianak, inkabb keresd boszen mert ez elhiszem hogy zavaro a kornyezetednek!


Erdekes furdojatekok amiket csak vizben jatszhat, valasszatok neki a kedvenc mesefiguras torolkozot, vannak jatekos formaju szappanok, vegyetek hatalmas buborekfujot, stb. Hozd meg a kedvet a furdeshez. Te is jobban jarsz ....

2017. máj. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
58%
Magyarul nem a szomszedot kezelnem, hanem a gyerekemet.
2017. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy hazaerunk, furdetnem, sokkal korabban, mert este mar joval nyugosebbek tudnak lenni, es ahogy fentebb irtak, csak furdoben hasznalhato jatekot kapna, illetve jatekos modon kezelnem. Ha igyis maradnaa hiszti, es az este 6-kor furdes is zavarna a szomszedot, akkor meghallgatnam egyszer, vazolnam neki a szitut, es megkerdeznem, o mit tenne a helyetekben, felajanlanam, hogyha akar, jojjon es nezze meg. Tenyleg nagyon rossz hallgatni rendszeresen a gyerek orditasat, nekunk csak heti 1x kellett az egyik szomszedtol fel orat, de borzalmas. A fiam is tud hisztit levagni, ezert igyekszem minden olyan tevekenyseget a megfelelo idore tenni, amikor jobban veszi az akadalyokat, kipihentebb.
2017. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
72%
Jövök egy nullára lepontozható ötlettel, a legközelebbi drámánál nyisd rá 2 másodpercig a hideg vízet. Legközelebb tuti nem ordít fél óráig, mert azért én sem hallgatnám ezt szívesen minden este. Van 2 gyerekem, a kisebbik 8-kor fekszik, nálunk a fürdő a szobája mellett van, én sem díjaznám, hogy mindig dráma menne altató-időben. Nem nevelem spártai körülmények között egyiket sem, de azért egy 2,5 éves dackorszakossal is meg lehet értetni, hogy ne visítson minden áldott este 30 percet. Ettől függetlenül ha a néni háklis, akkor talál majd mást, amibe beleköthet. De mondok egy használható ötletet, mert nyilván nincsenek szadísta hajlamaim nekem sem: addig amig nem viselkedik, én egy gyors zuhannyal elintézném az esti fürdést, bevízez, szappanoz(vagy amit használtok) öblít és kész, plusz a hajmosás, amikor kell. Megmondanám neki,hogy pancsolós, játkos kádas fürdés majd akkor lesz legközelebb, ha rendesen viselkedik és nem vonyít, mint akit nyúznak éppen. A legtöbb gyerek szeret fürdeni, ha ezt belengeted lehet elég 1-2 alkalom gyors zuhanyzás, hogy a pancsolásra vágyva viselkedjék legközelebb, de ha nem, akkor így járt, amíg hiszti van, addig maradna a zuhany. Előbb-utóbb nyilván belátná, hogy ha örömködni akar a kádban, akkor viselkedni kell és kész.
2017. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
38%

A mi alsó szomszédaink is ilyenek, 2 hülye nő, akik eléggé bunkók és alpáriak is. Sokszor isznak is.

Nálunk nincs még gyerek, csak próbálkozunk még, de ha lesz gyerekem, akkor nem fognak érdekelni, főleg amiért olyan tapló módon viselkednek velünk már most is.


Mérlegeld, hogy valóban zavaró-e ez a fürdetés, vagy csak olyan, mint az egész nap magassarkúban járkálás, vagyis erős túlzás.

Ha viszont úgy látod, hogy igaza lehet, akkor hozd előrébb a fürdetést, tegyél be játékokat stb.

2017. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
68%

Akkor én jövök a másik oldallal (és számítok a lepontozásra): a 2,5 éves dackorszakos hiszti bizony lehet ilyen nagyon durva, úgyhogy én a gyermekemre koncentrálnék, és tennék magasról a nénire. És mondom ezt úgy, hogy mi is társasházban lakunk, tisztában vagyok az együttélés szabályaival. Vannak kisgyermekes családok a házban, időről időre hallgatjuk egymás hangoskodásait, persze, próbáljuk csendesíteni a gyerekeket, de a hangoskodás mindig benne van a pakliban. A hiszti is az ilyen korú gyerkőcöknél.

A néni nyilván nem zajforrás, egyedül él, nem hangoskodik. Ti kisgyermekes család vagytok, ti egy picit (napi fél órát) hangoskodtok. Ennyinek bele kell férnie mindenki tűréshatárába.

Én nem foglalkoznék a nénivel. Ha öröme telik benne, küldje a gyámügyet, védőnőt, nincs semmi takargatnivalód, nem bántjátok azt a gyereket. Tudod, hány igazi szörnyűségről hall egy védőnő/gyámügyes? Szerinted ez egyáltalán megütné az ingerküszöbüket?

Ha téged zavar a gyermeked hisztizése, próbálkozz, légy nagyon kreatív, fogadd meg az itt felsorolt tanácsokat (korábbi fürdetés stb.)! De mindezt saját magatokért, ne egy házsártos néni kedvéért, akinek tök mindegy, biztosan találna más kifogásolnivalót.

2017. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd rá. Hívja ki a hatóságokat, akik úgyis csak vállvonogatva elmennek. Ha folytatja, akkor pedig rá kell hívni a rendőrséget zaklatásért.
2017. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is a zuhanyoztatás jutott eszembe, és hogy lehet jobb lenne előbb 6-7 körül fürdetni, hátha addigra még nem lesz olyan nyűgös.

És azt sem tartom hülyeségnek, hogy 2mp-re megnyitod a zuhanyból a hideg vizet, biztos, hogy meglepődik.

2017. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
80%

ja és gyámügyet ide hiába hív, ezen senki sem fog fennakadni. Maximum 1x kimennek, megkérdezik, mi a helyzet, aztán ennyi.

Egy gyerekjólétis (aki ilyenkor kimegy ;) )

2017. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!