Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 évesnél MR? Hogy zajlott és...

6 évesnél MR? Hogy zajlott és hogy vielte?

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak 3 évesen volt, esetleg ha így is érdekel, leírom a tapasztalataimat.
2017. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
persze..mindenféle infó és tapasztalat érdekel!
2017. máj. 5. 10:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Epilepszia miatt rendelte meg a vizsgálatot a neurológus. Azért, hogy kiderüljön, hogy mi okozhatja, van-e daganat vagy fejlődési rendellenesség.


Gondolom, azt már tudod, hogy altatásban végzik gyerekeknél.


Reggel 6-ra kellett menni, előtte este 10-kor ehetett utoljára, éjfélig ihatott. Nagyon tartottam ettől, mert a legnagyobb kánikula volt akkor. De hihetetlen, de a gyerek tudomásul vette, és ebből nem volt gond.

6-kor felvették az osztályra, az altatóorvos egy rövid vizsgálatot elvégzett, de csak aznapra, nem kellett ott aludni, nálunk (Nyíregyháza, megyei kórház) nappali klinikának hívják. Bekötötték a kanült, majd 7 után nem sokkal kellett lemenni az MR-re. Ott beadták az altatót, és hiába figyelmeztetett az orvos, hogy ez nagyon ijesztő látvány lesz, nem hittem neki. Hát a mai napig élénk az élmény, ahogy a síró gyermekem egy pillanat alatt elaludt. Pedig már 4 éve volt...

Kb. 15 perc volt az MR, aztán kitolták, azonnal fel is ébresztették. Majd mondta a doki, hogy ne aggódjunk, a gyerekek többsége átalussza a napot ilyenkor, na a mi fiúnk nyughatatlanul nyűgös lett, lett vagy 10 óra, mire valamelyest megnyugodott, de egy szemet nem aludt. Majd 2 óra körül jött a neurológus kiértékelni az eredményt, mely szerint nincs fizikai, MR-rel kimutatható oka az epilepsziának. :)

Aztán délután 4-kor már otthon voltunk.


Nektek miért kell menni?

2017. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kösz!

az én lányom mivel 6 éves,már eldönthetem hogy altassák e vagy ne. a férjem nagyon nem szeretné igy nem lesz altatva. ugyhogy gyakoroljuk a fekve nyugton maradást addigis.

Azért kell mennünk mert hónapok ota mindennapos a fejfájása. voltunk már EEG-n ahol ki is mutattak rendellenes agyhullámot ami a migrént okozhatja.és ezért kel mennünk MR-re

2017. máj. 5. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az MR tök félelmetes belülről... Az én férjem volt bent, és sokáig tartott, mert nem tudott teljesen mozdulatlan maradni, és mesélte, hogy halálfélelme volt a furcsa zajtól és a bezártság érzésétől. El se tudom képzelni, hogy egy 6 éves gyermek mit érezhet odabent, és meg tudja-e csinálni a mozdulatlanságot.

De ti tudjátok.

2017. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a csoporttársa is kibírta igy bízom benne hogy ő is..
2017. máj. 5. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:

ÉN biztosan altatnám, nem is lenne kérdés.


A bízom benne, meg stb. NEM elég. Ez piszok drága vizsgálat, és nem poén, ha a gyereked hisztizni kezd - valahol joggal -, és nem lehet elvégezni.

2017. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak először 5 évesen volt.Ott mondtàk h próbàljuk meg először altatàs nélkül.Mondtam neki h megy az űrhajóba.Elmondtam hogy hangos stb stb beszéltünk róla.Fogtam a kezét végig meg a térdét.Ott àlltam a gépnél és végig szemeztünk egymàssal😊Mosolyogtam ,Mondtam hogy nagyon ügyrs vagy ,mindjàrt vége stb.Tudom h nem hallotta de gondolom nyugalmat sugàroztam.Sikerült.Nekünk évente ismételni kell.6 évesen voltunk ott elaludt a gépben mert fàradt is volt meg ment a zene a fülesébe.Nem izgult màr .Emlékeztettem hogy előző évben hogy volt.
2017. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenki a sajat gyerekét ismeri a legjobban.ő nem hisztis az ilyen helyzetekben.csak el kell neki magyarázni hogy mi hogy fog történni.

Es a doki sem mondta volna ha nem lett volna erre példa

2017. máj. 5. 21:02
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi 8as!

Picit megnyugtattál!!

2017. máj. 5. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!