Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik a gyógyszertári fürdetőt,...

Akik a gyógyszertári fürdetőt, babaolajat és popsikrémet használták, mikor váltottatok más márkára?

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Szia, a mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy ezek a magisztrális gyógyszertári cuccok ideje már lejárt. Vannak sokkal jobb (igaz némelyik drágább is) termékek. Sajnos a régi, idős orvosok minden gyereknek a gyógyszertári fürdetőt írják fel, pedig van, amelyik babának nem is tesz jót a bőrének (pl. ekcémás) és irritálja. Ha úgy érzed, hogy nem igazán váltak be, akkor válassz bátran más terméket, érdeklődj utána, hogy mit tartalmaz, lehetőleg mindenféle "mentes" cuccot vegyél, esetleg nézz utána, melyiket ajánlják a leginkább más anyukák.

Sajnos nagyon sokan túl sok vegyszert használnak a kisbaba körül, illatozik a sok mosószertől, öblítőtől a ruhája, ágyneműje, már 1 méteres körzetből lehet érezni a babapúder illatot, ez nagyon nem jó a kicsiknek, hiszen az ő orruk rettenetesen érzékeny. Én még parfümöt sem használtam, amíg ölbe baba volt, hogy amikor hozzám bújik, ne zavarja a sok idegen illat.

2017. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Mi még mindig azt használjuk. A legnagyobb 5 éves is, a középső 2,5, a pici 9 hós. Nálunk pont a nagy ekcémája miatt, a picinek meg ez hozta rendbe a száraz bőrét. Viszont szerintem az sem mindegy melyik gyógyszertár készíti ( bár elvileg ugye ugyanaz van benne), de nekünk is 2 gyógyszertár vált be ilyen szinten. Szép krémesre keverik és felvinni is élmény. De volt már darabos, olajos termék is :( na azt nagyon utáltam.
2017. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem a kislányom arcbőre nagyon érzékeny volt, télen száraz és piros volt, feszült, kaptunk rá gyógyszertári arckrémet. Ordított, amikor felkentem, mint utóbb kiderült, olyan olaj volt benne, ami marhára irritálta az amúgy is fájós, érzékeny bőrét. Sokaknak hallottam, hogy bevált pl. a fürdetőt, van, aki felnőttként is használja a pattanásos bőrére és jót tesz. Sajnos némileg muszáj kísérletezni is a gyerekekkel, hiszen így tudjuk meg, hogy számukra melyik a legmegfelelőbb. De a színezék-, parabénmentes és az illatmentes termékekkel azért nem igazán lehet melléfogni.
2017. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 honapos korig hasznaltuk, nem volt tole baja, a furdetotol kifejezetten puha es szep volt a bore.
2017. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

2 hónapos korig.

Nem akartunk folyton receptért mászkálni, nem tetszett az illata, állaga így boltira váltottunk. Nem reagált rosszul így azóta is ezeket használjuk.

2017. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 jafnrétti ***** válasza:

A nagyfiamnál egy éves koráig használtam a gyógyszertári fürdetőt, és kb. fél évig a popsikrémet, de ha később mentünk valamiért dokihoz, és eszembe jutott, popsikrémet is felírattam hébe-hóba. Babaolajat csak egy adagot váltottam ki, utána már boltit használtam.


A kicsinél kb. az első fürdetésig használtuk a gyógyszertári krémet, aztán váltottunk is kőolajmentesre. Popsikrémet talán két adagot használtunk el, aztán már nem írattam fel, Sudocrem, Nivea popsikrémet használunk azóta. Babaolajat sosem használtunk gyógyszertárit nála, a védőnő ajánlotta, hogy sima bolti olivaolajjal törölgessem át fürdetés előtt, vagy masszírozáshoz, ez tökéletesen bevált.

2017. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Babaolajat talàn egy hónapig hasznàltunk. Utána sem vettem belőle. Gyógyszertàri fürdetőt a mai napig használjuk. Kb fél éves lehetett mikor váltottam, de nem reagált jól. Muszáj a gyógyszertári. Pedig rengeteg félét kipróbáltunk.

Popsikrém...kizàrólag gyógyszertàrit kb 5-6 hós koráig hasznàltam, majd azóta mindegy milyen màrka, de ha megyek dokihoz és eszembe jut, feliratom.

Másfél éves a gyerek.

2017. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Egy percig sem használtam,mert rengeteg káros anyag van bennük, parabenek, kőolajszármazékok, stb.
2017. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 jafnrétti ***** válasza:
0%
Aki a feltett kérdésre válaszolt (mindenki), azok miért vannak lepontozva? Csak mert nem használják a gyógyszertári, elavult szarokat?
2017. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most fogyott el a popsikrém és a furdeto is(majdnem 4 hónap)Én meg voltam velük elégedve nem volt a baba bőrének semmi baja tőle.a testápolót még most használjuk minden fürdés után,mondjuk van amikor a johnsons babaolajat(felváltva)
2017. jún. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!