Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok az új páromtól,...

Terhes vagyok az új páromtól, de a vállást még nem mondták ki. Mik a lehetőségeim és hogyan zajlik hogy a pici ne a volt férjem nevét kapja? Merre kell elinduljak ezzel.

Figyelt kérdés
Elvileg pár hét és vége a vállásnak. A pici csak télen érkezik, de szeretnèk minél elöbb utánajárni a dolgoknak. Keressek egy ügyvèdet?
2017. máj. 7. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

OFF: A válás szó egy l-lel írandó.

ON: "A gyermek – szüleinek megállapodása szerint – apjának vagy anyjának családi nevét viseli." Tehát viselheti a Te nevedet minden további nélkül. Azzal nem tudom mi a helyzet, hogy az új párod nevét felveheti-e.

2017. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Hoppsz, elküldte véletlenül:D Tehát szerintem az övét is viselheti minden további nélkül.
2017. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a terhesség végefelé simán elmentek a jegyzőhöz ahol csináltok egy apasági nyilatkozatot és ennyi
2017. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

1-es,az ON-od is OFF, ugyanis nem ez a kérdés.


A legegyszerűbb, ha elvesz az új párod, mert ha a válástól számított 300 napon belül születik a gyerek, akkor az exférjedet vélelmezi a törvény apának és apasági nyilatkozatot se tehet az új párod. De új házasságkötéssel elkerülhető a bírósági hercehurca.

2017. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a terhesség végefelé simán elmentek a jegyzőhöz ahol csináltok egy apasági nyilatkozatot és ennyi
2017. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
#4: És ha elveszi az új pasit, akkor nem fogják azt vélelmezni, hogy az előzőtől van a gyerek? Bocs ha hülyeség a kérdés, nem vagyok jogász, de ez így furcsa nekem.
2017. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

6, nem.

Alapeset hogy házasságon belül született gyerek apja mindig az aktuális férj a törvény szerint (már ha ez meg nem dől). Akkor is ha 1 nap van a válás és az új házasságkötés között.


Az hogy a válástól 300 napig az exet vélelmezi a törvény, egyébként a gyereket védő törvény, mert ha tényleg az extől lenne, de mondjuk a válás után derülne ki a terhesség ténye akkor is legyen apja a gyereknek.

2017. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Ebben a helyzetben voltam pár éve. Hiába váltam el a volt férjemtől, az ő nevére került a fiam. A baba születése előtt nem is lehet apasági nyilatkozatot tenni. Miután megszületett a fiam, beadtuk a kérvényt. Nem volt egyszerű, kb 3-szor utasították el, közel másfél éves volt a gyerek, mire az igazi apukája nevét viselhette. Ahogy az egyik válaszoló írta, csak abban az esetben kerül az új párod nevére a kicsi, ha szülés előtt feleségül vesz.
2017. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem túl biztató, de hát ez van.
2017. máj. 8. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!