Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vesznek részt a...

Mennyire vesznek részt a nagyszülők a gyerekek életében? Vannak külön családi eseményeitek nagyszülő nélkül?

Figyelt kérdés
Nálunk az egyik nagyi szeretne jönni minden ovis ünnepségre (anyák napja, évzáró, karácsony), minden szülinapra, szenteste. Mármint, hogy ne ünnepeljünk nélküle, ne külön tartsunk nagyis köszöntést, hanem legyen jelen mindig.
2017. máj. 13. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Kedvesen, de határozottan fel kell hívni a figyelmét, hogy ti külön, szűk család vagytok a pároddal és a gyerek(ek)kel. A nagymama + nagypapa, egyéb rokon bővebb család, nem szabad mindig rátok telepedniük

Esetleg kérdezd meg a nagyit, hogy élte meg fiatal korában,

hogy anyja/anyósa mindig részt vett az életükben.

2017. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Nalunk oviba eleve zart koru unnepsegek vannak. Pl. anyak napjara nagyszulo nem johetett. De csaladi napra volt hogy hivtuk oviba.Nalunk szulinap, amire jöhet a napjan, de szenteste csak a mienk. Karacsonykor talalkozunk persze, johet is hozzank 1-2. nap, vagy mi megyunk.
2017. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Ez kapcsolatfuggo. Ha bensoseges a kapcsolat es nagy a szeretet, miert baj ha ott van? Ha nem annyira (feltetelezem anyosrol van szo...) akkor nem muszaj hivni.


Nalunk nagyon jo a viszony en szuleimmel, egyutt Szentestezunk, jon anyak napjara anyu, de anyosekkal kevesbe szoros, Karacsonykor 25 ebed az ovek, ovis Anyak napjara nem szoktuk hivni, DE ballagasra mind a 4 nagyszulot hivjuk.

2017. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Szinte minden nap a szüleim mennek a fiunkért oviba délben. Ők szerették volna, ha nem alszik ott, hanem ők vigyáznak rá délutánonként. Evzarora eljönnek, ha édesapám jól érzi magát (most volt egy szívműtétje), más ünnepség nálunk nincs az oviban, ami nyilvános. December 24-én ok vigyáznak a fiunkra, amíg a fát díszítjük. Utána náluk megjön a Jézuska, aztán hazajövünk és hármasban vacsorázunk. Húsvétkor úgy szólt a terv, hogy reggel megjön hozzánk a nyuszi, utána hármasban megesszük a szenteltet és a szüleimnél ebédelünk. De mivel édesapám kórházban volt és édesanyám mellette volt reggel 8-tól este 6-ig, így ez a program elmaradt. Férjem az anyukajaval több mint 20 éve nem beszelt (szülők elváltak és az apukája nevelte), apukájával pedig kb 2 havonta találkozunk.
2017. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 babyboom567 ***** válasza:
49%

Tesómék csinálták meg a tutit:))

Anyósáék,és a szüleink is másik városban laknak mint a tesóm családja,meg az én családom.Szóval pl a gyereknek szülinap kb 5x van megtartva,egyszer itthon családiasan, egyszer anyósánál, anyáméknál,iskolába gyerekekkel,mekibe a barátaival.

A karácsony szenteste változó,vagy ebéd anyámnál és vacsora anyósánál, vagy fordítva.Szerintem iskolai (óvodain csak a tesóm volt eddig)rendezvényre most először jött anyám, mert a gyerek elhívta.

Meg kell mondani, hogy, DE külön lesz nagyis köszöntés, mert TI vagytok a család.

2017. máj. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Ez csaladfuggo. Sok no, ahogy gyereket szul, kirakja a fontos unnepekbol a szuleit, mondvan "most mar ANYA vagyok szoval sorry anyu, ket hetente johetsz egy orara vigyazni a gyerekre".

De ahol szeretik egymast ott megosztjak egymassal az unnepeket is, es nem csak akkor hivjak a mamat ha vigyazni kell a gyerekre.

2017. máj. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

"Ez kapcsolatfuggo. Ha bensoseges a kapcsolat es nagy a szeretet, miert baj ha ott van?"


Bajnak nem tartom bajnak természtesen, de nekem ez kissé olyan, h a szűk család (anya, apa, gyerekek) nem tud/akar csak magukban meglenni. Nem érzik jól magukat "csak" együtt, mindig kell még valaki más is.

Én azt tartom rossznak, ha egy szülőpárosnak nincs is arra egyálalán igénye, hogy csak a szűk család ünnepelje meg a névnapot, szülinapot, szentestét.

Tobábbá fontosnak tartom, h a gyerek érezze, h neki elsősorban anya, apa tesók a családja, és "csak" a bővebb családba tartoznak a nagyszülők, ugymondván ők a 2. szinten vannak.

Vagy 2 ünneplést kell szervezni, egyet a bővebb családnak, egyet csak nektek.

Szerintem simán őnző a nagyi, nem akar semmiből kimaradni. ha nektek ez terhes, akkor meg kell neki mondani, h most ezt csak Ti akarjátok szűk körben megünnepelni. Fektessétek le a szabályokat, mert ha ráhagyod később sokkal nehezebb lesz.

2017. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

6-os ez butaság. nem kirakja, de nem mindenkinél cukorszirupos a viszony. Persze biztos vannak olyan szerncsések, ahol tényleg nagy a szeretet és minden happy és ezzel együtt a nagyszülő sem magyaráz bele túlzottan a fiatalak életében. Sajnos nekem az a rossz tapasztalatom, általában anyára/anyósra jellemző, ha megmarad a jó viszony, elkezdi egyre jobban az irányítása alá vonni a "fiatalokat". azt hiszi, h még mindig ő az anyakirálynő, és a lánya vagy menye hiába szült és nevel már esetleg több gyereket is, ő tudja csak hogy kell a dolgoknak rendben mennie.

Persze ott ahol tényleg nagy a szeretet, a nagyszülők nem magyaráznak, avatkoznak bele túlzottan a dolgokba, és erre mindkét félnek van igénye, ott ápolják a viszonyt.

De a kérdezőnél nem ez a helyzet, gondolom, ott is egy nyüzsgős nagymama van, aki mindig mindehol ott akar lenni, ha nektek ez terhes, akkor meg kell mondani neki, mondjuk szerencsésebb lett volna, már egyből így alakítani a viszonyt.

Hány éves a gyerek? mert lehet most már nagyon nehéz lesz és nem is fogja érteni, hogy eddig miért volt ez így jó, most meg miért nem. de meg kell probálni.

2017. máj. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
továbbá szerintem fontos minden kiscsaládnak kialakítani a saját "hagyományaikat", nem beleolvadni a szüleik hagyományaiba. a legjobb, ha van mint kiscsalád is olyan dolog, amit csak együtt közösen csináltok, amibe nem kell bevonni senkit.
2017. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

Nem mindenki azert unnepel nagy csaladi korben, mert kiskorben nem lenne meg. Van ahol tenyleg jol erzik magukat egyutt is, kulon is, akkor miert ne egyutt? Foleg ha a gyereket nezzuk! Egy gyereknek a legszebb, ha minel tobben szerethetik, minel tobb ember osztja meg a kulonleges napokat vele.

De a legtobb fiatal anyuka ahogy szul, egybol elkezd arkot asni es varat epiteni a "szuk csaladnak", ahova belepes csak akkor ha o mondja. Mert magara gondol, hogy o es o es o, es nem arra, hogy a gyereknek szuper ha ketten tapsolnak az ovis unnepen, de meg jobb ha 6-an. Vagy a Szenteste: harmasban is jo, de mennyivel nagyobb elmeny gyerekszemmel egy igazi nagy karacsony! A legtobb anyuka elveszi a gyerektol ezeket az elmenyeket mert az a legnagyobb gondja hogy megmutassa, most mar o az urholgy a varban es bizony o is lett valaki aki szabalyokat hozhat es szelektalhat veegre, hat meg is teszi.


Mondom ezt 32 evesen :) Tehat en sem anyos vagyok vagy nagyi, viszont nekem fontos hogy azert mert szultem, meg ne allitsam parkolopalyara azokat akikkel jol erzem magam. A gyerekem imadja oket, en is, ok is minket. Miert ucsorognenk kulon Szenteste? Mert a "Gyereket Szult Nok Torvenykonyve" ugy tartja? Hat egeszsegukre :) En nem vagyok egy birka-tipus hogy kovessem amit "szokas". De tenyleg azon mulik szeretitek-e egymast ehhez elegge.

2017. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!