Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változott a párkapcsola...

Hogyan változott a párkapcsolatod/házasságod a gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés
Van olyan akinek a gyerek után romlott meg a viszony? Vagy olyan akinek jobb lett a kapcsolata?
2017. máj. 15. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Közvetlenül a születésük után drasztikusan lecsökkent az együtt töltött szabadidő mértéke, ez és az alváshiány erősen negatív hatással volt mindkettőnkre. 1 év után állt helyre a rendszer mindkétszer, utána már könnyebb volt és a feszültség is csökkent. Minket a két gyerek csak még jobban megerősített, de nem csodálkozom azon, hogy ilyenkor meginognak a kapcsolatok, tényleg kemény tud lenni.
2017. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk nem romlott meg, de tény, hogy át kellett rendezni a dolgokat. Az együtt töltött minőségi idő most az esti órákra korlátozódik, amikor a lányunk már alszik. Viszont ezt ki is használjuk, így napi 2-3 óra tisztán a miénk. Egy ideig a szex ritka volt, ez már nem probléma, visszaállt a libidó, de ehhez is kellett 10-11 hónap. Illetve nekem volt egy kicsit nehéz, hogy ne csak a gyerek érdekeljen, észrevettem magamon, hogy hajlamos vagyok semmi mással nem foglalkozni, illetve minden mást teherként felfogni, de ahogy ez feltűnt, el is kezdtem dolgozni azon, hogy változzon, mert tudom, hogy nem egészséges hosszútávon. Lassan 2 éves a gyerkőc, szerencsére azt mondhatom, hogy nagyon erős a kapcsolatunk, erős az összetartozás érzés, de kellett ezért tennünk, oda kellett figyelni, hogy továbbra is foglalkozzunk egymással, ne süppedjünk bele a szülő szerepbe.
2017. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk megromlott, de ehhez hozzájárult, hogy akkor kezdtem egy 3 éves iskolai képzést. A leterheltség miatt majdnem váltunk. Végül sikerült megoldani. Most nagyobb a szerelem, mint valaha. 6 éves lesz a kislányunk, kb. 3 éve minden rendben. Boldogok vagyunk és hálásak. Ha akkor nem veszítettük volna el egymást, ma nem lenne ilyen erős a kapcsolatunk. Mostmár tudjuk, hogy nem tudunk egymás nélkül élni. Most tervezzük a kistesót.
2017. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Még csak 5 hónapos a fiúnk.

A szülés mindenképp megerősített minket. Utána jött egy mély zuhanás: kialvatlanság, nyűgösség, idő hiány, szex hiány (nincs libidóm) stb.

Mostanra kezdünk helyre állni (60%), hogy már jól be tudjuk osztani a napot, tudunk előre tervezni.


Necces volt nagyon, sokat veszekedtünk. Elkezdtem rettegni attól, hogy elhagy. De átvészeltük, most már jobb és remélem így is marad.

Szerintem minden az alapoktól függ. Hogy van-e olyan biztos alap ami kibírja azt, hogy meginog, de kitart végül, mert nem a jelen kényelmetlenségét bosszúságát nézi, hanem hogy ez egy közös élet, később jobb lehet.

2017. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!