Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a nagymamát...

Hogyan lehetne a nagymamát megtanítani, hogy rendesen pelenkázzon?

Figyelt kérdés
Anyósom mikor átjön (napi minimum 1x) mindig megkérdezi, hogy nem pelenkázhatja ő a babát (4 hós). Már megmutattam neki, hogy hogyan kell. Először lazán hagyta, és az összes kaki kifolyt belőle, majd miután szóltam, hogy picit szorítsa meg jobban annyira szorosra tette, hogy a babának a derekába teljesen bevágott, 3 óráig látszott a vöröses bevágás. A másik, hogy a popsikrémet annyira vastagon teszi, hogy a gyerek egész feneke fehér, illetve a nagyajkak között összecsomósodik az a rengeteg krém. Sudocremet használunk, ami úgy tudom, hogy nem lenne szabad a kisajkakhoz kerüljön, mert összenőhet tőle. Másik az, hogy bent a lakásban 24 fokban van a babán egy vékony rugi meg egy body, ő még ad rá plusz zoknit, meg kiskesztyűt, néha még egy sapit is, mert hideg a picinek a keze. Hiába szólok, hogy nem kell, mert nézze meg, hogy akkor a hátánál izzadt, nem érti. Evés után pedig ha nyűgös a gyerek az ölébe veszi és elkezdi 'ringatni' vagyis annyira rázza, hogy a tej nagy része visszajön, egyébként nem bukós. Szereti nagyon a picit, ezért sem akarnám megbántani. De hiába szólok kedvesen nem hat, ha többedszerre is elmondom akkor rosszul esik neki. Ha megmutatom, hogy hogyan kellene akkor pedig azzal jön, hogy ő 20 évvel többet élt nálam, 3 gyereket felnevelt, akkor nem én tanítsam őt. Sokszor jól jön a segítsége, más téren, tényleg egy rossz szót nem mondhatok. Mit tehetnék,hogy békesség is legyen de jó is legyen?
2017. máj. 16. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ne pelenkazza, ennyi. Tudom nem ez a megoldas de engem pl szemernyit sem erdekel ha valaki megsertodik mert nem pelenkazhat/etethet/furdethet. Szeresse a gyereket, ringassa, jatsszon vele, de a gondozast bizza a baba anyukajara. O mar 3-at pelenkazgatott, pont ezert hagyjon most teged ervenyesulni.
2017. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ja most latom nem csak a pelenkaval van a gond. Akkor tagitom a kort: ne anyaskodjon felette. Nekem sem anyosom gondozta (oltoztette furdette stb.) a gyereket, nem erdekelt megsertodik-e. A babat szeretheti akkor is ha nem nyuzsog korulotte mint egy Duracell-nyul!
2017. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

"...20 évvel többet élt nálam, 3 gyereket felnevelt, akkor nem én tanítsam őt."


Erre kapásból kapta volna visszaválaszt, hogy ez nem az ő gyereke, és ha nem úgy csinálja, ahogy mondom, akkor nem kérjük a segítségét. Plusz, ha tudnám, hogy van vmi a gyereknevelésben, amit elrontott, azt is felhoznám neki, csak a miheztartás végett. Tudja már, hol a helye.


Azt látom, hogy békesség csak akkor van, ha az van, amit ő akar, ha nem, akkor nincs békesség. Innentől kezdve nem érdekel, én nem az vagyok, aki meghunyászkodik akárki előtt, főleg ha a gyerekemről van szó.

2017. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
A gyerek nem kísérleti nyúl, hogy a nagymama gyakorolgasson rajta. Ezt a konfliktust fel kell vállalnod, mert az ilyenekből lesz később a "megetette csokival a hátam mögött" meg hasonló posztok. Állj a sarkadra, akkor is ha nem tetszil neki.
2017. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Jogos, amit elottem irnak de lehet tobbfele keppen kozolni. Uljetek le megbeszelni, vagyis ültesd/ ültessétek le pároddal és mondjátok el neki mi a. Problémátok de aztis h haragot sem szeretnetek. Egyet értek az előtten szólókkal. De normálisan is meglehet egyszer beszélni.. másodszorra már én sem biztos, h finomkodnékm
2017. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Amikor a mama fiatal volt és pelenkázott, akkor tetra volt, meg gumibugyi.

Szóval hiába tapasztaltabb, az eldobhatóshoz nem ért.

2017. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

4-es, miért ne gyakorolhatná a nagyi a gyereken a pelenkázást, amikor anyuka is ott van?

Én is a fiamat pelenkáztam életemben először, vagyis rajta gyakoroltam. Mondjuk a mostani pelenkákkal nem nagy kunszt pelenkázni, az első 2-3 pelus után már profi voltam.

Gondolom a nagyinak is elég lenne párszor önállóan tisztába tennie a gyereket és tudná, hogyan kell.

2017. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!